Gogoro dodaje kilka funkcji Apple do swoich inteligentnych hulajnog elektrycznych


Gogoro, wiodący gracz na rynku hulajnóg elektrycznych z możliwością wymiany baterii, wyjmuje kartkę z książki Apple. Mówiąc dokładniej, współpracuje z gigantem elektroniki użytkowej, aby włączyć kluczowe funkcje Apple bezpośrednio do swoich hulajnogów.

Firma ogłosiła dzisiaj, że zacznie wykorzystywać bezkluczykowe odblokowywanie NFC swoich hulajnóg wraz z Apple Wallet, aby umożliwić użytkownikom aktywację i blokowanie hulajnóg bezpośrednio z iPhone’a lub Apple Watcha.

Użytkownicy Gogoro Smartscooter będą teraz mogli dodać klucz do hulajnogi do Apple Wallet na swoim iPhonie i Apple Watch. Jeźdźcy mogą następnie po prostu zbliżyć swoje urządzenie do czytnika Smartscooter z obsługą NFC, aby odblokować i uruchomić hulajnogę. Ta funkcja będzie dostępna w nowych hulajnogach Gogoro, ale będzie także kompatybilna wstecz z ponad 300 000 hulajnóg elektrycznych, które są już na drogach.

hulajnoga elektryczna gogoro jabłko

Właściciele będą mogli także bezproblemowo udostępniać swoje pliki cyfrowe znajomym lub członkom rodziny korzystającym z systemu iOS, wysyłając je za pośrednictwem aplikacji do przesyłania wiadomości, takich jak aplikacja Apple Messages, WeChat lub inne. Jeźdźcy będą mogli powiedzieć znajomemu: „Jasne, pożycz moją hulajnogę. Tutaj jest zaparkowany…” i wyślij SMS-a z kluczem. Właściciele zachowują kontrolę nad tym kluczem cyfrowym i mogą w dowolnym momencie anulować współdzielony dostęp.

Jest to funkcja oparta na użyteczności, np Gogoro założyciel i dyrektor generalny Horace Luke wyjaśnił:

„Innowacja jest kluczowym elementem strategii Gogoro i wierzymy, że rewolucyjna technologia może mieć pozytywny wpływ na kulturę. Scooter Key w Apple Wallet zapewnia większą wygodę naszym nowym i obecnym klientom. Jesteśmy podekscytowani możliwością wprowadzenia tej funkcji już dziś do naszych pojazdów. Ta funkcja będzie dostępna nie tylko w naszej najnowszej ofercie Smartscooterów, ale ponad 300 000 naszych obecnych klientów Smartscooter będzie mogło również korzystać z Scooter Key w Apple Wallet”.

Reklama
hulajnoga elektryczna gogoro jabłko

Gogoro współpracuje również z Apple nad zintegrowaniem innej kluczowej funkcji śledzenia lokalizacji. Hulajnogi Gogoro wkrótce będą wyposażone w integrację z Apple Find My wbudowaną bezpośrednio w hulajnogę. Oznacza to, że właściciele SmartScooter będą mogli zlokalizować swoje hulajnogi bezpośrednio w telefonie, a także oznaczyć je jako zgubione, gdyby… zaginęły.

Jest to również przydatna funkcja, jeśli zapomnisz, gdzie zaparkowałeś. Moja żona i ja przeżyliśmy dokładnie dwa frustrujące przypadki i nie możemy się już doczekać, kiedy będziemy już musieli przeszukiwać każdy zakątek i poziom garażu.

Integracja Gogoro z Find My będzie najpierw dostępna w określonych nowych hulajnogach Smartscooters, w tym w nowych Gogoro CrossOver Sz planami wprowadzenia go w przyszłości do całego portfolio Gogoro.

Ja mam kilka rowerów elektrycznych które korzystają z integracji z Apple Find My i świetnie jest mieć to dodatkowe bezpieczeństwo, polegające na tym, że zawsze wiesz, gdzie jest mój rower. Ponieważ hulajnogi elektryczne kosztują kilka razy więcej niż wiele rowerów elektrycznych, posiadanie dodatkowego wbudowanego trackera jest świetną funkcją.

Nowe funkcje Apple oznaczają kolejne ulepszenie sprzętu w ofercie Gogoro. Ostatnio widzieliśmy tę firmę wypuszczać nowe modele jak również ogłaszać ważne ogłoszenia w sprawie międzynarodowej ekspansji swoich hulajnóg i platformy wymiany akumulatorów.

Hulajnogi Smartscooters firmy Gogoro często przyciągają uwagę, jednak kluczem do sukcesu jest opracowany przez firmę projekt polegający na wymianie baterii.

Otwarta platforma oznacza, że ​​wielu innych producentów może budować hulajnogi elektryczne oparte na standardzie wymiennych akumulatorów Gogoro, dając rowerzystom wiele opcji w przypadku pojazdów, które wszystkie korzystają z tej samej sprawdzonej infrastruktury wymiany akumulatorów.

wymiana baterii gogoro

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Dell współpracuje z Imbue w zakresie nowego klastra obliczeniowego AI wykorzystującego prawie 10 000 procesorów graficznych NVIDIA H100

Dell Technologies i Imbue, niezależna firma badawcza zajmująca się badaniami nad sztuczną inteligencją, zawarły umowę o wartości 150 milionów dolarów na budowę nowego,...

Renesas przedstawia pierwszą generację własnego 32-bitowego rdzenia procesora RISC-V przed konkurencją

Renesas Electronics Corporation, wiodący dostawca zaawansowanych rozwiązań półprzewodnikowych, ogłosiła dzisiaj, że zaprojektowała i przetestowała 32-bitowy rdzeń procesora oparty na otwartym standardzie architektury zestawu...

Apple ujawnia zwycięzców nagrody App Store Award 2023; nazywa generatywną sztuczną inteligencję „trendem roku”

Po dokuczanie finalistom na początku tego miesiąca Apple ujawniło pełną listę zwycięzców nagród App Store Award w roku 2023. AllTrails zdobyła koronę aplikacji...
Advertisment