Godzilla x Kong: The New Empire to w zasadzie film Dragon Ball


Goku z Dragon Ball i gigantyczna radioaktywna jaszczurka Godzilla mają jedną wspólną cechę: niepohamowanego ducha walki. Obaj istnieją od dziesięcioleci, występując w rozległych franczyzach pełnych adaptacje zmiany biegów i remonty. Ale w każdym nowym wcieleniu są gotowi rzucić się na najdrobniejszą prowokację. Oznacza to, że ich życiorysy są wypełnione zabójstwami niezliczonych wrogów o supermocach, którzy stali się trochę za duzi na swoje portki. Najnowszy film o Godzilli, Godzilla x Kong: Nowe imperiumidzie o krok dalej w porównaniu i przedstawia fabułę przypominającą wersję Dragon Ball wielkości kaiju.

Najbardziej mięsisty kawałek tkanki łącznej znajduje się w tytule: Godzilla i King Kong łączą siły, aby pokonać większego złoczyńcę, mimo że żadne z nich niekoniecznie tego chce. To zdecydowanie nie pierwszy raz, kiedy Godzilla tworzy tag team z byłym rywalem: Mothrą, Rodanem i Anguirusa to wszystkie gigantyczne stworzenia, które Godzilla początkowo próbował pobić na śmierć, a później połączył siły.

Z tego samego powodu postacie takie jak Yamcha, Piccolo i najsłynniejszy Vegeta weszły do ​​mitów Dragon Ball w poszukiwaniu głowy Goku i zostały pokonane w sposób, który sprawił, że zdecydowali, że Goku jest naprawdę całkiem fajny. W serii Dragon Ball, jeśli ktoś zada ci wystarczająco dużo wstrząsów mózgu, zaczynasz go szanować.

Reklama

Zdjęcie: Animacja Toei/Crunchyroll

Czy Vegeta kiedykolwiek w pełni dogadał się z Goku? Nie, jest na to zbyt morderczy. Ale kiedy przychodzi czas, aby Godzilla i Kong pokonali… Skar Królmałpa, która sprawia, że ​​Kong wygląda milutko, i Shimo, oddychający lodem gad, wiedzą, że wszystko będzie łatwiejsze, jeśli będą w pobliżu. A kiedy tacy goście jak Frieza, Cell czy Broly zagrażają Ziemi, Goku i Vegeta rozumieją, jaka jest stawka. Jeśli świat się skończy, nie będą już mogli tłuc się na miazgę. Aha, i niektórzy ludzie, których kochają, mogą umrzeć. Jest To również.

Skoro mowa o Skar Kingu, Kong walczący z potworem, który w zasadzie nim jest, z wyjątkiem tego, że jest bardziej złośliwy, to czysta Dragon Ball. Na początku Smocza kula kontynuacja anime, Dragon Ball ZGoku musi zmierzyć się z Raditzem, bratem, którego nigdy nie znał – facetem, który wygląda jak Goku, ale wyższy, krępszy i z bardziej wątpliwą fryzurą.

To satysfakcjonujące widzieć, że Kong w końcu dostał kolejnego sobowtóra – nie mierzył się z żadnym z nich od czasu walki Mechani-Kong w latach 1967 Ucieczka King Konga, podczas gdy Godzilla w tym samym czasie mierzył się z Kosmiczną Godzillą i co najmniej pięcioma różnymi wcieleniami Mechagodzilli. Godzilla ma swojego własnego, pasującego antagonistę Nowe Imperium także: lodowe moce Shimo wydają się być fajną przeciwwagą dla atomowego ognia Godzilli. Wielki złoczyńca mający lokajów, których atrybuty idealnie pasują do atrybutów dobrych facetów? To także jest w dużej mierze trop Dragon Balla – i cecha wielu innych historii o tematyce bitewno-anime.

The Nowe Imperium bohaterowie również mają swoje niezbędne ulepszenia w stylu anime. Godzilla otrzymała coś w rodzaju różowego ulepszenia, podczas gdy Kong wraz ze swoim fajnym toporem ma rękę robota. To, zgodnie z logiką anime bitewnego, oczywiście sprawia, że ​​uderza znacznie mocniej. Tego rodzaju wzmocnienia stanowią dużą część Dragon Ball Z także: „Going Super Saiyan”. weszło do szerszego leksykonu kulturowegoi zazwyczaj wiąże się ze zmianą koloru włosów, poszerzeniem bicepsów i wzrostem mocy. Serie Super Smocza Kula wprowadził nawet formę „Super Saiyan Rose” z różowymi włosami. Czy nowa kolorystyka Godzilli jest bezpośrednim odniesieniem? Możemy mieć nadzieję.

Godzilla, teraz z różowymi kolcami na plecach, ryczy, gdy King Kong, teraz z ręką robota, ryczy za nim, gdy stoją razem w jaskini w Godzilla x Kong: Nowe Imperium

Zdjęcie: Warner Bros. Pictures

Wreszcie, Nowe Imperium ujawnia całą rasę Kongów w Pustej Ziemi, wymiarze pełnym potworów w centrum świata. Pozornie wyjątkowi bohaterowie odkrywający, że nie są sami, to także podstawa serii Dragon Ball. Goku wydaje cały oryginał Smocza kula anime myśląc, że jest jedynym bohaterem z małpim ogonem i skłonnością do bójek. Następnie na początku Dragon Ball Z serii, dowiaduje się, że nie jest ostatnim Saiyaninem we wszechświecie, kiedy Raditz i Vegeta przybywają na Ziemię, aby rozerwać to miejsce na strzępy. Goku nie lubi tego. Ani Kong, kiedy dowiaduje się, że Skar King to kretyn.

I w Dragon Ball ZW kolejnym wątku fabularnym Piccolo udaje się na planetę Namek i spotyka innych Nameczan, takich jak on. Czas pokaże, czy w końcu doczekamy się tego rodzaju fabuły w filmie o Godzilli – ale trzymamy kciuki, aby jeśli Godzilla spotka innego przedstawiciela swojego gatunku w MonsterVerse, zrobią z niego ciastowaty mały pisklak Ponownie. W końcu Kong zatrudnia swojego własnego, małego, małpiego kumpla Nowe Imperium, a najlepszym przyjacielem Goku był Krillin, facet, który sięgał mu tylko do pasa. Każdy potrzebuje małego przyjaciela, który będzie go pocieszał.

Chociaż zarówno Goku, jak i Godzilla przez dziesięciolecia mieli mnóstwo ludzkich zwolenników, ludzkość w filmach o Godzilli nie jest tak zachwycona jak kumple Goku, gdy Godzilla zaczyna osiągać swoją olśniewającą „ostateczną formę”. I choć Kong został pokonany tylko po to, by ponownie się podnieść, ma jeszcze za sobą długi cykl treningowy, który stanowi większość harmonogramu Goku. Mimo to miejsce pośrodku diagramu Venna pomiędzy dwoma światami jest wypełnione. Godzilla x Kong: Nowe imperium jest daleki od początków nuklearnego koszmaru Godzilli, ale jest idealny dla fanów rzucania kaiju i oświeconych ludzi, którzy wierzą, że Toonami jest szczytem ludzkości.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Linia Razer Huntsman V3 Pro z analogowymi przełącznikami optycznymi Gen-2 uwalnia precyzję

W konkurencyjnym świecie gier, gdzie liczy się każda milisekunda, narzędzia, którymi posługujesz się, mogą zadecydować o porażce lub zwycięstwie. Każde naciśnięcie klawisza...

Jak Bitcoin może wspomóc wzrost w rozwijających się gospodarkach

Wiele krajów rozwijających się niewątpliwie doświadczyło swoich problemów gospodarczych. Niektóre z tych krajów mają niestabilne i niezaufane waluty fiducjarne. W związku z tym przyjmują...

Nowe narzędzie do projektowania WaveForming firmy Trinnov zaleca układ pomieszczenia w celu optymalizacji wydajności dźwięku

Trinnov Audio, francuski producent zaawansowanych procesorów audio dla kina domowego, high-end audio i kin komercyjnych, ogłosił wprowadzenie na rynek narzędzia do projektowania dla...
Advertisment