Godzilla x Kong, Beverly Hills Cop od Netflixa i każdy nowy film do obejrzenia


Witajcie, czytelnicy Polygon! Co tydzień zbieramy najciekawsze nowości do streamingu i VOD, wyróżniając największe i najlepsze nowe filmy do obejrzenia w domu.

W tym tygodniu, Gliniarz z Beverly Hills 4: Axel Foleynowy film akcji o policjantach z udziałem Eddiego Murphy’ego i Josepha Gordona-Levitta, debiutuje na Netfliksie obok Wyimaginowanynajnowszy animowany film fantasy od byłego animatora Studio Ghibli, a obecnie reżysera Yoshiyuki Momose. W tym tygodniu jest mnóstwo innych ekscytujących premier, w tym Godzilla x Kong: Nowe Imperium o Maxie, Kosmiczny kadet na Prime Video, biografia Amy Winehouse Powrót do czerni na Peacock i wiele więcej.

Oto wszystko, co nowego można obejrzeć w ten weekend!


Nowość na Netflixie

Gliniarz z Beverly Hills 4: Axel Foley

Gdzie oglądać: Dostępne do streamowania na Netflixie

Reklama

Zdjęcie: Melinda Sue Gordon/Netflix

Gatunek muzyczny: Komedia akcji
Czas trwania: 1 godz. 55 min
Dyrektor: Zaznacz Molloy’a
Rzucać: Eddie Murphy, Joseph Gordon-Levitt, Taylour Paige

Eddie Murphy wciela się ponownie w rolę detektywa Alexa „Axela” Foleya w pierwszej od 30 lat kontynuacji Gliniarza z Beverly Hills. Tym razem Axel łączy siły z Bobbym Abbottem (Joseph Gordon-Levitt), swoim nowym partnerem i byłym chłopakiem swojej córki, z którą jest w separacji, aby dotrzeć do sedna spisku, który zagraża całemu Los Angeles.

Wyimaginowany

Gdzie oglądać: Dostępny do streamowania na Netflixie od 5 lipca

Brązowowłosa dziewczyna i blondwłosy chłopiec w pasiastej koszuli uśmiechają się, latając w powietrzu nad gigantycznym, ciemnoniebieskim ptakiem w The Imaginary.

Zdjęcie: Studio Ponoc/Netflix

Gatunek muzyczny: Fantazja
Czas trwania: 1 godz. 45 min
Dyrektor: Yoshiyuki Momose
Rzucać: Kokoro Terada, Rio Suzuki, Sakura Ando

Od Studio Ponoc, japońskiego studia animacji stojącego za Mary i Kwiat Czarownicy, Wyimaginowany opowiada historię młodej dziewczyny i jej wyimaginowanego przyjaciela, którzy coraz bardziej zagłębiają się w tętniący życiem świat wyobraźni dziewczyny. Jednak każdego wyimaginowanego przyjaciela czeka ten sam nieuchronny los: zniknięcie, jeśli ich twórca o nich zapomni.

Z naszego recenzja:

Wyimaginowany nie jest tak bogaty wizualnie i narracyjnie jak Mary i Kwiat Czarownicylub tak transcendentny jak projekty Miyazakiego Chłopiec i czapla. Ale wydaje się, że to krok w dobrym kierunku dla Ponoc, próba znalezienia własnego głosu i własnego gruntu pod nogami. Może nie będzie wspominany za dekady z takim samym zapałem jak wczesne projekty Ghibli, ale jeśli Ponoc będzie eksperymentował i rozwijał się, może być zapamiętany jako pierwszy krok w kierunku stworzenia własnego, charakterystycznego dziedzictwa twórczego i wyjścia z cienia Ghibli. W międzyczasie jest to ekscytujące, ekscytujące doświadczenie dla młodych fanów anime, film mający na celu wizualizację tego, jak to jest marzyć jako dziecko, wchodzić do świata absolutnej wyobraźni, w którym wszystko inne schodzi na dalszy plan.

Gojo

Gdzie oglądać: Dostępny do streamowania na Netflixie od 5 lipca

Kobieta (Nancy Dupláa) i mężczyzna (Nicolás Furtado) siedzący na kanapie w Goyo.

Zdjęcie: Cleo Bouza/Netflix

Gatunek muzyczny: Dramat romantyczny
Czas trwania: 1 godz. 46 min
Dyrektor: Karnawał Marcosa
Rzucać: Nicolás Furtado, Nancy Dupláa, Soledad Villamil

Ten argentyński romantyczny dramat opowiada historię młodego, autystycznego przewodnika muzealnego, który zakochuje się w swojej czarującej nowej współpracownicy Evie. Już wcześniej została spalona przez miłość, ale oboje zostają wciągnięci w niespodziewany wir emocji, gdy próbują znaleźć sposób na przetrwanie swojego związku.

Nowość na Hulu

Mnich i broń

Gdzie oglądać: Dostępne do strumieniowania na Hulu 5 lipca

Grupa mieszkańców wsi i mnichów podziwia zabytkowy karabin.

Obraz: Atrakcje przydrożne

Gatunek muzyczny: Komediodramat
Czas trwania: 1 godz. 47 min
Dyrektor: Pawo Choyning Dorji
Rzucać: Tandin Wangchuk, Deki Lhamo, Pema Zangmo Sherpa

Akcja tej satyrycznej komedii rozgrywa się w Bhutanie w połowie lat 2000., po abdykacji króla. Przedstawia historię młodego mnicha i amerykańskiego kolekcjonera broni, którzy rywalizują o posiadanie rzadkiego zabytkowego karabinu. Tymczasem mieszkańcy Bhutanu przeprowadzają pozorowane wybory w ramach niepewnego przejścia z życia w monarchii do demokracji.

Nowość w Max

Godzilla x Kong: Nowe Imperium

Gdzie oglądać: Dostępne do strumieniowania na Maksymalnie 4 lipca

Godzilla i Kong, teraz przyjaciele, ścigają się z niewidzialnym zagrożeniem w grze Godzilla x Kong: The New Empire

Zdjęcie: Warner Bros. Pictures

Gatunek muzyczny: Akcja potwora
Czas trwania: 1 godz. 55 min
Dyrektor: Adam Wingard
Rzucać: Godzilla, Kong, Rebecca Hall

Chłopcy wrócili do miasta – oczywiście Godzilla i Kong. Godzilla kontra Kong Reżyser Adam Wingard powraca z tym filmem, w którym bohaterowie muszą połączyć siły, aby powstrzymać inwazję z Hollow Earth.

Z naszego recenzja:

Godzilla x Kong (tak, jest tak stylizowany, jak współpraca streetwearowa) wykracza poza „dobry”, „zły” lub „filmy”. To widowisko na arenie, zawodowy wrestler krzyczący w kwadratowym kręgu, uderzający się w pierś i podnoszący wskaźnik szumu na jumbotronie przed wykonaniem swojego popisowego ruchu. Poprzez brutalnie efektywne tempo, które minimalizuje to, na czym scenariusz się nie skupia (głównie ludzie) i maksymalizuje to, co robi (olbrzymie potwory wykonujące ruchy zapaśnicze), nieustannie unika połączenia na rzecz eskalacji. To osiągnięcie w absurdalnym widowisku, komicznie głupi sposób na wydanie 135 milionów dolarów. Mam nadzieję, że Warner Bros. będzie dalej w ten sposób marnować pieniądze.

Nowość w Prime Video

Kosmiczny kadet

Gdzie oglądać: Dostępne do strumieniowania na Wideo Prime 4 lipca

Kobieta w kokpicie myśliwca krzycząca w Space Cadet.

Obraz: Amazon Prime Video

Gatunek muzyczny: komedia romantyczna
Czas trwania: 1 godz. 50 min
Dyrektor: Liz W. Garcia
Rzucać: Emma Roberts, Tom Hopper, Poppy Liu

Reżyserka Liz W. Garcia zdecydowanie miała Legalna blondynka w umyśle, kiedy sobie to wyobrażała Kosmiczny kadet. Florydzka imprezowiczka Rex (Emma Roberts) w końcu dostaje szansę na spełnienie marzeń o zostaniu astronautką — tyle że nie zdaje sobie sprawy, że jej najlepsza przyjaciółka podrasowała jej CV. Ale jest zdeterminowana, żeby zobaczyć gwiazdy, więc rzuca się w wir rygorystycznego programu kandydatów na astronautów NASA z całym sercem i odwagą.

Nowość w MGM Plus

Budka z przekąskami

Gdzie oglądać: Dostępne do streamowania w Paramount Plus

Mężczyzna w żółtej koszulce Nike i mężczyzna w różowej koszulce trzymający kawałek kurczaka w Snack Shack.

Zdjęcie: Paramount Home Entertainment

Gatunek muzyczny: Komedia
Czas trwania: 1 godz. 52 min
Dyrektor: Adam Rehmeier
Rzucać: Conor Sherry, Gabriel LaBelle, Mika Abdalla

Luźno autobiograficzna komedia o dorastaniu, której akcja rozgrywa się w 1991 roku. Budka z przekąskami opowiada o dwójce nastoletnich chłopców (Rodzina FabelmanówGabriel LaBelle i nowicjusz Conor Sherry) otwierają pewnego lata biznes z przekąskami przy basenie. Oboje zakochują się w tej samej gorącej ratowniku, co wystawia na próbę ich przyjaźń — i ich biznes.

Nowość w Paramount Plus

Pamięć

Gdzie oglądać: Dostępne do streamowania w Paramount Plus

Brodaty mężczyzna i rudowłosa kobieta siedzą obok siebie w lesie.

Obraz: Ketchup Entertainment

Gatunek muzyczny: Dramat
Czas trwania: 1 godz. 43 min
Dyrektor: Michel Franco
Rzucać: Jessica Chastain, Peter Sarsgaard, Merritt Wever

Jessica Chastain (Zero Dark Thirty) gra w tym nowym filmie o niespokojnej pracownicy socjalnej, która spotyka Saula (Peter Sarsgaard), byłego kolegę z klasy cierpiącego na wczesną demencję. Kiedy zostaje zatrudniona do opieki nad Saulem, nawiązuje się między nimi nieprawdopodobna więź na tle wspólnej traumy.

Nowość w Peacock

Powrót do czerni

Gdzie oglądać: Dostępne do strumieniowania na Paw 5 lipca

Kobieta (Marisa Abela) z fryzurą w kształcie ula i czarną kreską na powiekach stoi zdziwiona na scenie, a w tle wiwatują członkowie zespołu w utworze Back to Black.

Obraz: Funkcje ostrości

Gatunek muzyczny: Dramat biograficzny
Czas trwania: 2 godziny 2 minuty
Dyrektor: Sam Taylor-Johnson
Rzucać: Marisa Abela, Eddie Marsan, Jack O’Connell

Powrót do czerni opowiada o życiu Amy Winehouse, a konkretnie o jej drugim albumie (Powrót do czerni(stąd tytuł) i jej późniejsze zgłoszenie się na odwyk. Marisa Abela gra kultową piosenkarkę i nosi swój charakterystyczny kok w kształcie ula.

Nowe do wynajęcia

Głownia

Gdzie oglądać: Dostępne do wynajęcia na Amazonka, Jabłkoi Vudu

Kobieta (Alicia Vikander) siedzi na małym tronie w otoczeniu kilku innych kobiet w Firebrand.

Obraz: Vertical Entertainment

Gatunek muzyczny: Dramat historyczny
Czas trwania: 2 godz. 1 min.
Dyrektor: Karim Ainouz
Rzucać: Alicia Vikander, Jude Law, Eddie Marsan

Król Henryk VIII jest pamiętany z wielu rzeczy, ale najpopularniejszym faktem na jego temat jest to: Poślubił sześć kobiet w ciągu swojego życia, z których dwie stracił. Alicia Vikander (Była maszyna) wciela się w postać Katarzyny Parr, szóstej żony Henryka VIII (Jude Law), która musi walczyć o przetrwanie, gdy zachowanie króla staje się coraz bardziej nieprzewidywalne i paranoiczne w latach poprzedzających koniec jego panowania.

Porwany: Porwanie Edgarda Mortary

Gdzie oglądać: Dostępne do wypożyczenia na Amazon, Jabłkoi Vudu

Kobieta klęcząca przed małym chłopcem w pokoju otoczonym przez pokojówki i duchownych w Porwaniu Edgarda Mortary.

Zdjęcie: Anna Camerlingo/Cohen Media Group

Gatunek muzyczny: Dramat historyczny
Czas trwania: 2 godz. 14 min
Dyrektor: Marco Bellocchio
Rzucać: Paolo Pierobon, Fausto Russo Alesi, Barbara Ronchi

Na podstawie prawdziwa historiaten historyczny dramat opowiada historię małego żydowskiego dziecka w XIX-wiecznych Włoszech, które zostało potajemnie ochrzczone i porwane przez papieża, aby wychować je w wierze katolickiej. Podczas gdy rodzice bezskutecznie walczą o jego powrót do domu, porwanie chłopca wywołuje większą bitwę polityczną między papiestwem a zwolennikami zjednoczenia kraju.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Jak ułatwić korzystanie z telefonu jedną ręką

Będą chwile, kiedy będziesz mieć tylko jedną wolną rękę, aby korzystać z telefonu. Możesz wyprowadzać psa, nieść zakupy, trzymać się słupka metra lub...

Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć o plotkowanym HomePodzie z wyświetlaczem firmy Apple

Po uwolnieniu HomePod 2 na początku 2023 r. pojawiło się wiele plotek o nowym modelu HomePoda, który zawiera jakiś rodzaj wyświetlacza. Plotki te...

Wadliwa aktualizacja CrowdStrike’a spowodowała awarię 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, twierdzi Microsoft

Błędna aktualizacja CrowdStrike spowodowała ogólnoświatową katastrofę technologiczną, która w piątek dotknęła 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, według Microsoftu. Microsoft twierdzi, że to...
Advertisment