GM zatrudnia byłych dyrektorów Apple Pay i iCloud do zespołu oprogramowania i usług – źródło


GM w dalszym ciągu zatrudnia obecnych i byłych pracowników Apple, ponieważ odrzuca CarPlay w swoich pojazdach elektrycznych. Według źródła, które udostępniło szczegóły zatrudnienia, General Motors zatrudnił byłych dyrektorów Apple Pay i iCloud do pracy nad nowym działem oprogramowania i usług GM. 9 do 5Mac.

Pierwszym zatrudnionym jest David Richardson, nowy wiceprezes GM ds. oprogramowania i usług. Przed zatrudnieniem w GM Richardson pracował w Apple przez prawie 12 lat. Jego ostatnią rolą w Apple był dyrektor ds. inżynierii infrastruktury chmurowej Apple. Na tym stanowisku Richardson nadzorował zespoły odpowiedzialne za usługi Apple, w tym iCloud, FaceTime i Siri.

GM zatrudnił także Barisa Cetinoka, który wcześniej pracował w Apple przez dziewięć lat, do 2021 r. W czasie swojej pracy w Apple Cetinok pracował jako starszy dyrektor ds. zarządzania produktami i marketingu w zakresie iCloud, Apple Pay i innych usług cyfrowych.

Obaj nowi pracownicy podlegają Mike’owi Abbottowi, starszemu wiceprezesowi GM ds. oprogramowania i usług. Abbott opuścił Apple i przeszedł do GM na początku tego roku. Abbott raporty bezpośrednio dyrektor generalnej GM Marry Barra.

Zatrudnianie jest częścią głównych wysiłków GM mających na celu zbudować własny system informacyjno-rozrywkowy i odblokować nowe źródła przychodów. Taki też jest motyw rzut Obsługa Apple CarPlay w nowych pojazdach elektrycznych GM. Zamiast tego GM postrzega przejście na pojazdy elektryczne jako szansę na stworzenie własnego zamkniętego systemu, takiego jak Tesla i Rivian.

Reklama

Ford zatrudnił także w tym roku dyrektora wysokiego szczebla do prowadzenia własnego działu usług. Peter Stern, zastępca wiceprezesa ds. usług Apple Eddy’ego Cue, odszedł z firmy dołącz do Forda w zeszłym miesiącu. Apple oczywiście poświęciło na to kilka lat oprogramowanie i/lub sprzęt do samochodów autonomicznychchociaż firma nigdy nie przyznała się publicznie do projektu.

Skontaktowaliśmy się z GM w celu uzyskania komentarza i zaktualizujemy tę informację, jeśli otrzymamy odpowiedź.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Tesla wprowadza na rynek chiński zaktualizowany Model Y, zachowując tę ​​samą cenę początkową

Chińskie ramię Tesli zostało ogłoszone w Wpis na WeChacie W niedzielę rano wypuścił nowy Model Y z ulepszeniami konstrukcyjnymi i wydajnościowymi, które utrzymują...

Zagrajmy w Heat: Pedal to the Metal w najnowszym odcinku Overboard

Istnieje wiele gier planszowych ze świetnymi motywami i wiele gier planszowych ze świetną mechaniką, ale rzadko zdarza się, aby gra łączyła...

Every movie and show coming to Netflix in October

Even with Netflix’s recommendation algorithm serving you new movies, new TV shows, and original programming tailored to your viewing habits, the...
Advertisment