Główne giełdy wycofują się z platformy Terra stablecoin, ponieważ ceny trwają nadal


W miarę zbliżania się kryzysu Terra niektóre z największych giełd kryptowalut na świecie zaczęły wycofywać z obrotu stabilny coin UST i powiązany z nim token Luna, powołując się na potrzebę ochrony użytkowników przed ryzykiem.

Binance, największa giełda kryptowalut pod względem wolumenu obrotu, wstrzymał handel Luną i Terra w czwartek. Giełda OKX — jedna z 10 najlepszych pod względem wolumenu — podjął to samo działanie chwilkę po. Giełda FTX i inne mniejsze giełdy nadal wystawiać i handlować tokeny Luna i UST.

Wykreślenia pojawiają się w odpowiedzi na szerszy upadek w ekonomii projektu Terra. Po tym, jak 9 maja stablecoin UST spadł znacznie poniżej swojego kursu dolara, algorytmiczny proces mający na celu zrównoważenie ceny w pobliżu 1 dolara wywołał hiperinflację w tokenie Luna, obniżając jego cenę ze 100 USD do mniej niż 1 centa.

Odpowiadając na kryzys, operatorzy blockchaina Terra wielokrotnie mieli zatrzymanynastępnie niewstrzymany sieci, potęgując frustrację inwestorów w projekcie. (Gdy sieć nie przetwarza nowych bloków, nie można dokonywać transakcji z żadnymi zasobami hostowanymi w tym łańcuchu bloków).

CEO Binance, Changpeng Zhao, napisał: Wątek na Twitterze wyjaśnienie powodów wstrzymania handlu Luną z platformy.

„Wykładnicza ilość nowych LUNA została wybita z powodu wad w projekcie protokołu Terra. Ich walidatorzy zawiesili całą ich sieć, co skutkuje brakiem możliwości wpłat lub wypłat na lub z dowolnej giełdy” – powiedział Zhao.

Reklama

„Niektórzy z naszych użytkowników, nieświadomi dużych ilości nowo wybitej LUNY poza giełdą, zaczęli ponownie kupować LUNĘ, nie rozumiejąc, że jak tylko dozwolone będą depozyty, cena prawdopodobnie jeszcze się załamie. Z powodu tych znaczących zagrożeń zawiesiliśmy handel” – powiedział.

Niektóre giełdy również zostały zaskoczone przez szaloną walkę o wypłatę od użytkowników zainwestowanych w projekt Terra.

Giełda Crypto.com wydała w piątek oświadczenie, w którym zwrócił uwagę na incydent, w którym użytkownikom, którzy handlowali Luną, podano nieprawidłową cenę.

„Wszystkie dotknięte transakcje (kupno i sprzedaż) zostaną odwrócone, a dotknięci użytkownicy otrzymają 10 USD w [Crypto.com token] CRO za spowodowane niedogodności” – napisano w oświadczeniu. Crypto.com powiedział również, że cały handel Luną zostanie wstrzymany do odwołania, chociaż post na Twitterze z giełdy stwierdził, że użytkownicy mogą wypłacić token Luna.

Gdzie indziej inna grupa inwestorów próbujących przenieść swoje pieniądze z Terry napotkała problemy wysyłanie UST na giełdę Coinbase w nieobsługiwanym formacie, co skutkuje utratą środków. Od 13 maja an doradczy na stronie Coinbase powiedział, że giełda obsługuje UST, ale nie UST w opakowanej formie tunelu czasoprzestrzennego.

Fale uderzeniowe z krachu Terra nadal falują na rynkach kryptowalut, których doświadczyły znaczne straty i spanikowany handel w minionym tygodniu. Ale od piątku pojawiły się oznaki, że inne kryptowaluty mogą być izolowane od nieszczęść Terry: ceny bitcoinów wzrosły do ​​30 000 USD po tym, jak poprzedniego dnia nie przekroczyły 25 000 USD.

Wydaje się, że inne stablecoiny uniknęły losu Terry: Tether, największy stablecoin pod względem kapitalizacji rynkowej, ma odzyskał swój peg dolarowy po spadku do 95 centów w czwartek.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

TikTok podobno rezygnuje z planów zakupów na żywo w USA i Europie

TikTok może wydawać się niepowstrzymaną globalną machiną rozrywkową, ale przynajmniej jedna część oferty firmy nie przejmuje: TikTok ogranicza swoje plany handlowe...

Najnowszy czarny charakter Batmana to robot Failsafe w Batman #125 Chipa Zdarsky’ego

Od 2006 roku DC Ordynans seria była miejscem, w którym najwięksi pisarze firmy robili swoje największe huśtawki — do pisania Historia...

Nowoczesny komputer All-in-One z serii AM272 firmy MSI może być Twoim zaufanym partnerem dla biznesu

Firma MSI, światowy lider w wysokowydajnych i innowacyjnych rozwiązaniach komputerowych, ogłosił wprowadzenie nowoczesnego komputera All-in-One z serii AM272 wyposażonego w najnowsze oprogramowanie, które...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!