Główne giełdy wycofują się z platformy Terra stablecoin, ponieważ ceny trwają nadal


W miarę zbliżania się kryzysu Terra niektóre z największych giełd kryptowalut na świecie zaczęły wycofywać z obrotu stabilny coin UST i powiązany z nim token Luna, powołując się na potrzebę ochrony użytkowników przed ryzykiem.

Binance, największa giełda kryptowalut pod względem wolumenu obrotu, wstrzymał handel Luną i Terra w czwartek. Giełda OKX — jedna z 10 najlepszych pod względem wolumenu — podjął to samo działanie chwilkę po. Giełda FTX i inne mniejsze giełdy nadal wystawiać i handlować tokeny Luna i UST.

Wykreślenia pojawiają się w odpowiedzi na szerszy upadek w ekonomii projektu Terra. Po tym, jak 9 maja stablecoin UST spadł znacznie poniżej swojego kursu dolara, algorytmiczny proces mający na celu zrównoważenie ceny w pobliżu 1 dolara wywołał hiperinflację w tokenie Luna, obniżając jego cenę ze 100 USD do mniej niż 1 centa.

Odpowiadając na kryzys, operatorzy blockchaina Terra wielokrotnie mieli zatrzymanynastępnie niewstrzymany sieci, potęgując frustrację inwestorów w projekcie. (Gdy sieć nie przetwarza nowych bloków, nie można dokonywać transakcji z żadnymi zasobami hostowanymi w tym łańcuchu bloków).

CEO Binance, Changpeng Zhao, napisał: Wątek na Twitterze wyjaśnienie powodów wstrzymania handlu Luną z platformy.

„Wykładnicza ilość nowych LUNA została wybita z powodu wad w projekcie protokołu Terra. Ich walidatorzy zawiesili całą ich sieć, co skutkuje brakiem możliwości wpłat lub wypłat na lub z dowolnej giełdy” – powiedział Zhao.

Reklama

„Niektórzy z naszych użytkowników, nieświadomi dużych ilości nowo wybitej LUNY poza giełdą, zaczęli ponownie kupować LUNĘ, nie rozumiejąc, że jak tylko dozwolone będą depozyty, cena prawdopodobnie jeszcze się załamie. Z powodu tych znaczących zagrożeń zawiesiliśmy handel” – powiedział.

Niektóre giełdy również zostały zaskoczone przez szaloną walkę o wypłatę od użytkowników zainwestowanych w projekt Terra.

Giełda Crypto.com wydała w piątek oświadczenie, w którym zwrócił uwagę na incydent, w którym użytkownikom, którzy handlowali Luną, podano nieprawidłową cenę.

„Wszystkie dotknięte transakcje (kupno i sprzedaż) zostaną odwrócone, a dotknięci użytkownicy otrzymają 10 USD w [Crypto.com token] CRO za spowodowane niedogodności” – napisano w oświadczeniu. Crypto.com powiedział również, że cały handel Luną zostanie wstrzymany do odwołania, chociaż post na Twitterze z giełdy stwierdził, że użytkownicy mogą wypłacić token Luna.

Gdzie indziej inna grupa inwestorów próbujących przenieść swoje pieniądze z Terry napotkała problemy wysyłanie UST na giełdę Coinbase w nieobsługiwanym formacie, co skutkuje utratą środków. Od 13 maja an doradczy na stronie Coinbase powiedział, że giełda obsługuje UST, ale nie UST w opakowanej formie tunelu czasoprzestrzennego.

Fale uderzeniowe z krachu Terra nadal falują na rynkach kryptowalut, których doświadczyły znaczne straty i spanikowany handel w minionym tygodniu. Ale od piątku pojawiły się oznaki, że inne kryptowaluty mogą być izolowane od nieszczęść Terry: ceny bitcoinów wzrosły do ​​30 000 USD po tym, jak poprzedniego dnia nie przekroczyły 25 000 USD.

Wydaje się, że inne stablecoiny uniknęły losu Terry: Tether, największy stablecoin pod względem kapitalizacji rynkowej, ma odzyskał swój peg dolarowy po spadku do 95 centów w czwartek.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Apple ogłasza zmiany podatkowe dla deweloperów App Store

Firma Apple ogłosiła we wtorek pewne zmiany podatkowe dotyczące aplikacji, zakupów w aplikacji i subskrypcji dostępnych w App Store. Zmiany te mogą...

Riot opóźnia konkurencyjny sezon League of Legends po tym, jak gracze głosowali za wyjściem

Gracze reprezentowani przez Stowarzyszenie Graczy LCS (LCSPA) głosowali za wyjściem po ogłoszeniu przez Riot Games, że drużyny LCS nie będą musiały wystawiać grupy...

MSI prezentuje karty graficzne GeForce RTX 4060 Gaming X i Ventus 2X

MSI na targach Computex 2023 zaprezentowało swoją nadchodzącą kartę graficzną GeForce RTX 4060 Gaming X. RTX 4060 jest już zapowiedziany, dlatego firma...
Advertisment