Głośniki Denon mogą wywoływać Siri, ale tylko wtedy, gdy masz HomePod


Jeśli chodzi o dostępność inteligentnych asystentów, Apple przyjął zupełnie inne podejście w przypadku Siri niż Amazon w przypadku Alexy. Podczas gdy ten ostatni asystent może być wbudowany w różne inteligentne urządzenia inne niż Amazon, Apple w dużej mierze ograniczył Siri do własnych produktów. Jeden wyjątek miał miejsce pod koniec 2021 r., kiedy ecobee dodał obsługę Siri w swoim SmartThermostacie. Teraz, trzy lata później, drugi produkt został zintegrowany z Siri.

Jak donosi HomeKit NewsDenon obsługuje teraz wywoływanie Siri za pośrednictwem bezprzewodowych głośników i listwy dźwiękowej. Możesz użyć standardowego zwrotu „Hej Siri”, aby poprosić asystenta o sterowanie odtwarzaniem na głośnikach lub wykonanie jednego z innych obsługiwanych zadań.

Integracja ta jest opatrzona małą gwiazdką, która dotyczy także inteligentnego termostatu Ecobee: aby Siri mogła działać, musisz także posiadać HomePod lub HomePod mini.

Dzieje się tak dlatego, że funkcja Siri firmy Apple nie jest w pełni zintegrowana z urządzeniami innych firm, które ją obsługują, ale raczej asystent opiera się na inteligentnym głośniku Apple, takim jak HomePod lub HomePod mini, aby faktycznie przetwarzać Twoje żądania.

Zasadniczo głośniki Denon i Ecobee SmartThermostat służą po prostu jako przedłużenie Siri HomePoda, przenosząc asystenta do pomieszczeń w domu, w których jeszcze nie masz HomePoda.

Reklama

Wersja 9to5Mac

Nie korzystałem z Siri za pośrednictwem głośnika Denon ani termostatu Ecobee, ale wyobrażam sobie, że konieczność przekazywania wszystkich żądań za pośrednictwem pobliskiego HomePoda nie zapewnia najlepszego doświadczenia użytkownika. Jakiekolwiek dodatkowe opóźnienie w odpowiedzi wprowadzone przez ten system prawdopodobnie spowodowałoby, że korzystałbym z Siri za pośrednictwem tych urządzeń tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne.

Fajnie, że Apple udostępnia jakąś opcję Siri dla stron trzecich, ale nie wydaje się to właściwym rozwiązaniem. Nic dziwnego, że w ciągu trzech lat od pojawienia się Ecobee nie widzieliśmy, żeby inni producenci urządzeń dodali obsługę Siri.

Czy masz kompatybilny głośnik Denon? Czy próbowałeś integracji Siri? Daj nam znać w komentarzach.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

YouTube Music umożliwia wyszukiwanie poprzez nucenie do telefonu z Androidem

W aplikacji YouTube Music na Androida dostępna jest funkcja, która będzie po części Shazamem i po części Twoim przyjacielem, gdy powiesz „hej, co...

9to5Mac Overtime 019: Spójrz na te ramki, stary

Jeff jest szefem produkcji treści wideo w 9to5. Początkowo dołączył do 9to5Mac w 2016 roku, tworząc filmy, solucje, poradniki, pisemne samouczki i...

Ława przysięgłych przyznaje Bungie zwycięstwo na mocy przełomowej decyzji przeciwdziałającej oszustwom

Wczorajsza decyzja jury przyznała Bungie (PDF) porządną sumę 63 210 dolarów. – powiedział doradca Bungie, James Barker, w oświadczeniu przesłanym e-mailem na...
Advertisment