Gimbal do smartfona DJI jest teraz także kijem do selfie


DJI właśnie wypuścił Osmo Mobile 5, nowy gimbal do smartfona, który zawiera teleskopowy kij do selfie (no dobrze, na pewno „przedłużacz”) wbudowany w uchwyt.

OM 5 zachowuje tę samą zasadę składania, co jego poprzednicy, ale z niewielkimi zmianami. W tym roku gimbal jest nieco mniejszy i lżejszy. A użytkownicy o sokolim wzroku zauważą, że kąt rączki jest ostrzejszy niż wcześniej, aby pomieścić 8,4-calowy kijek do selfie. Obawiam się, że może to sprawić, że będzie mniej wygodne, ale nie dowiemy się, dopóki nie sprawdzimy tego osobiście. Na uchwycie znajduje się również nowy przycisk, który pozwoli ci szybko uzyskać dostęp do niektórych podstawowych funkcji OM 5. Ale wraz ze zmianami w konstrukcji żywotność baterii znacznie się poprawiła. Podczas gdy gimbal OM 4 był oceniany na 15 godzin, ocena OM 5 zmniejsza się do sześciu godzin i 20 minut.

Reklama

Wbudowany przedłużacz o przekątnej 8,4 cala pomaga rejestrować materiał z ciekawszych perspektyw.
Dzięki uprzejmości DJI

Kiedy DJI wprowadziło OM 4, wyróżniającą się cechą była para magnetycznych uchwytów, dzięki którym mocowanie telefonu do gimbala było bezproblemowe. Ale mocowania wymagały dodatkowego wysiłku, aby pracować z większym niż zwykle telefonem, zwłaszcza jeśli wspomniany telefon miał na nim etui. Teraz DJI unowocześnia zacisk magnetyczny, aby rozciągał się jeszcze bardziej. I nie, tak jak w zeszłym roku, magnesy nadal nie są kompatybilne z zastrzeżonymi magnesami MagSafe firmy Apple.

OM 5 jest również wyposażony w ulepszone silniki gimbala i dodał nową inteligentną funkcję — Shotguides. OM 5 skanuje otoczenie i podaje do 30 zestawów wskazówek i wskazówek dotyczących nagrywania filmów za pomocą tego gimbala. Po nagraniu wszystkich zalecanych klipów automatycznie zmontuje je w jeden dopracowany film w aplikacji DJI’s Mimo.

DJI sprzedaje teraz opcjonalny zacisk magnetyczny z wbudowanymi światłami.
Dzięki uprzejmości DJI

Pozostałe inteligentne funkcje śledzenia DJI również zostaną ulepszone. Active Track 4.0 ma teraz ulepszone rozpoznawanie twarzy i śledzenie twarzy, co zapewnia znacznie bardziej responsywną wydajność.

Wszystkie inne zaprogramowane tryby fotografowania z OM 4 można również znaleźć w OM 5 — Hitchcockian dolly zoom, kreatywne panoramy CloneMe i mój osobisty faworyt, SpinShot. Plus inne standardowe tryby, które widzieliśmy wcześniej, takie jak Hyperlapse, Timelapse i Motionlapse.

DJI Osmo Mobile 5 będzie dostępny w 2 kolorach — szary Ateny i biały zachód słońca. DJI sprzedaje również nowe opcjonalne akcesorium za 59 USD, DJI Fill Light Phone Clamp, który wygląda jak standardowy magnetyczny zacisk, ale ma wbudowane światła, które pomagają rozjaśnić selfie.

DJI OM 5 jest dostępny w dwóch kolorach — szary Ateny (zdjęcie po lewej) i biel zachodu słońca (zdjęcie po prawej)

Wraz z wydaniem OM 5, OM 4 zostaje przemianowany na OM SE, który jest tym samym gimbalem co w zeszłym roku, z tym samym starym 15-godzinnym czasem pracy na baterii, ale z ulepszonym zaciskiem magnetycznym, wszystko za 119 USD.

Osmo Mobile 5 jest już dostępny za 159 USD, czyli o 10 USD więcej niż Osmo Mobile 4 i około 30 USD więcej niż Osmo Mobile 3 kosztował w momencie premiery. OM 5 jest dostarczany w jednym standardowym opakowaniu z uchwytem na pierścionek, zaciskiem, statywem, paskiem na nadgarstek i etui.

Korekta 8 września, 9:57 ET: Komunikat prasowy DJI błędnie podał cenę zacisku Fill Light Phone Clamp na 79 USD. DJI skontaktowało się z nami po publikacji, aby zauważyć, że prawidłowa cena wynosi 59 USD.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Krzyk kończy dominację kasową Spider-Man: No Way Home w odrodzeniu serialu

Spider-Man: Bez drogi do domu wbił się w serca kinomanów, nie raz, nie dwa, ale trzy razy. Zmieniło wyobraźnię branży...

Walmart poważnie podchodzi do metawersu

Wygląda na to, że Walmart przygotowuje się do skoku w metawersum. Ostatnie zgłoszenia znaków towarowych wskazują, że firma chce ustanowić...

Błąd Safari 15 może ujawnić Twoją ostatnią aktywność przeglądania i osobiste identyfikatory

Błąd w Safari 15 może ujawnić Twoją aktywność przeglądania, a także ujawnić niektóre dane osobowe powiązane z Twoim kontem Google, według...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!