GIGABYTE wprowadza rozwiązania w chmurze dla procesora Intel Xeon 6GIGABYTE Technology, Giga Computing, spółka zależna GIGABYTE i lider branży serwerów i przemysłowych płyt głównych, wprowadziła dzisiaj na rynek produkty obsługujące procesor Intel Xeon 6 (LGA 4710) z rdzeniami Efficient w konfiguracji z jednym lub dwoma gniazdami. Nowe produkty GIGABYTE obejmują całe portfolio przedsiębiorstw, od serwerów GPU, przez serwery z chłodzeniem cieczą, po płyty główne. Dzięki nowemu planowi działania Intela dotyczącemu procesorów, który uwzględnia szeroki zakres potrzeb obliczeniowych na rynku serwerów, rdzenie Efficient-core (E-core) i Performance-core (rdzenie P) mają swoje unikalne zalety i oba są obsługiwane na tej platformie. Rdzenie elektryczne są dostępne już dziś, a produkty P-core staną się dostępne w przyszłości. Zawarte w nim rozwiązania mają wyraźne zalety w przypadku obciążeń związanych z chmurą, sieciami i multimediami oraz usługami danych, które cenią stałą wydajność, większą efektywność energetyczną oraz gęstą gęstość szafy i rdzenia.

Oferta korporacyjna GIGABYTE dla procesorów Intel Xeon 6 obejmuje serwery GPU, serwery z bezpośrednim chłodzeniem cieczą (DLC), serwery wielowęzłowe, płyty główne i serwery ogólnego przeznaczenia oraz serwery brzegowe. Wypuszczając szeroką gamę serwerów, centra danych mogą szybko je zintegrować, aby osiągnąć dynamiczne cele, takie jak GIGA POD, szafowa infrastruktura superkomputerowa AI firmy GIGABYTE. Nowe serwery GIGABYTE oparte na procesorach Xeon są również wysoce kompatybilne ze stosami oprogramowania natywnymi w chmurze, zapewniając przenośność i spójność w aplikacjach kontenerowych w systemach rozproszonych.

Serwery serii G dla procesorów graficznych PCIe

Przepływy pracy w skali chmury zależą od wydajnej wydajności sztucznej inteligencji, wbudowanej akceleracji i ekosystemu przyspieszającego sztuczną inteligencję. GIGABYTE stworzył dwa serwery z serii GPU, G494 i G294, dla tej nowej platformy Intel. Seria G494 to najpotężniejszy serwer do przyspieszonych obliczeń wykorzystujących akceleratory oparte na PCIe. Ta seria obsługuje do dziesięciu akceleratorów w obudowie 4U i ma dodatkowe gniazda PCIe na karty sieciowe i nie tylko. Aby zaspokoić potrzebę większej gęstości obliczeniowej procesora graficznego, seria G294 wykorzystuje obudowę 2U dla akceleratorów, w tym jednego serwera, który może pomieścić do szesnastu kart wnioskowania.

Serwery serii H o dużej gęstości z opcjami chłodzenia cieczą
Nowa seria H274 dla nowej platformy Intel Xeon to najbardziej wszechstronna linia serwerów o dużej gęstości ze względu na optymalną inżynierię termiczną do stosowania w modelach z chłodzeniem powietrzem, cieczą i zanurzeniem. Najnowsza wersja GIGABYTE dla 4-węzłowej serii 2U H274 udostępnia opcje chłodzenia powietrzem i cieczą. Serwery wielowęzłowe doskonale sprawdzają się w chmurze i mikrousługach, zapewniając skalowalność, wysoką dostępność, równoważenie obciążenia i nie tylko. W przypadku serii H274 jeden serwer może mieć do 1152 e-rdzeniowych. Aby osiągnąć najlepszą wydajność chłodzenia, dostępne są opcje zestawów bezpośredniego chłodzenia cieczą (DLC), a GIGABYTE nawiązał współpracę z CoolIT Systems w przypadku serii H274.

Elastyczne i ekonomiczne serwery i płyty główne
Nowe serie serwerów ogólnego przeznaczenia (R164, R264, R184 i R284) oraz płyty główne (MS74, MS04 i MS34) są w stanie obsłużyć szeroką gamę obciążeń i aplikacji do tworzenia i obsługi infrastruktury chmurowej, zapewniając wysoki stopień elastyczności. Dostępne są opcje z jednym i dwoma gniazdami, wiele gniazd rozszerzeń PCIe i opcje przechowywania, takie jak dyski U.2/U.3 lub E1.S/E3.S. Aby dostosować się do zastosowań brzegowych, serwery z serii E (E164 i E264) mają znacznie mniejszą głębokość, wynoszącą zaledwie 520 mm. Produkty te uzupełniają i ulepszają możliwości centrów danych.

Ta pierwsza fala produktów dla Intel Xeon 6 to tylko zapowiedź tego, co ma nadejść. Produkty GIGABYTE będą obsługiwać nadchodzące procesory Intel Xeon, które są również kompatybilne z gniazdami.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Gwiezdne Wojny: Największym i najdziwniejszym jajkiem wielkanocnym Akolity jest Jedi Plo Koon

Nowa seria Gwiezdnych Wojen od Lucasfilm Akolita ma zasłużył na pochwałę za zwykłe istnienie poza sagą Skywalker – po 47...

Oto, jak przygotować komputer Mac na system macOS Sequoia za pomocą narzędzia CleanMyMac X

Obraz: CleanMyMac X Nowy system MacOS Sequoia firmy Apple oficjalnie pojawi się jesienią, więc Wyczyść MyMaca X udzielił nam świetnych rad, jak najlepiej przygotować...

Tożsamość Mistrza Sithów z „Akolity” jest już całkiem jasna

Akolita utrzymuje w tajemnicy tożsamość tajemniczego Mistrza Sithów, ale – naszym skromnym zdaniem – nie może być to jaśniejsze. Przez...
Advertisment