Gigabyte przedstawia kompleksowe i wydajne platformy AI w NVIDIA GTCGIGABYTE Technology i Giga Computing, spółka zależna GIGABYTE i lider branży rozwiązań dla przedsiębiorstw, zaprezentują swoje rozwiązania na stoisku GIGABYTE nr 1224 podczas NVIDIA GTC, globalnej konferencji programistów sztucznej inteligencji, która potrwa do 21 marca. Wydarzenie to zapewni firmie GIGABYTE szansę na nawiąż kontakt ze swoimi cenionymi partnerami i klientami i wspólnie odkrywajcie, jaka przyszłość czeka informatykę.

Stoisko GIGABYTE skupi się na produktach korporacyjnych GIGABYTE, które demonstrują szkolenie i wnioskowanie w zakresie sztucznej inteligencji dostarczane przez wszechstronne platformy obliczeniowe oparte na rozwiązaniach NVIDIA, a także bezpośrednie chłodzenie cieczą (DLC) w celu poprawy gęstości obliczeniowej i efektywności energetycznej. Na stoisku NVIDIA nie można również pominąć pawilonu MGX, w którym znajduje się stojak z serwerami GIGABYTE dla architektury NVIDIA GH200 Grace Hopper Superchip.

Wspieranie przełomowych rozwiązań AI dzięki klastrom GPU

Prezentując jedną z najważniejszych platform sztucznej inteligencji, stoisko GIGABYTE zawierało kompaktową, skalowalną jednostkę klastra GPU – stojak z serwerami GIGABYTE G593-SD2 dostosowanymi do projektu NVIDIA HGX H100 8-GPU i wspieranymi przez dwa procesory Intel Xeon Scalable 5. generacji. Ta platforma HGX to najpotężniejsza platforma akceleratora wykorzystywana w generatywnej sztucznej inteligencji i LLM, ze zoptymalizowanym oprogramowaniem obsługującym wiele aplikacji naukowych. Ta infrastruktura mieszcząca się w szafie idealnie nadaje się do skalowania w miarę rozbudowy klastra GPU w zależności od zapotrzebowania. Ten serwer to system z certyfikatem NVIDIA, przetestowany pod kątem przewidywalnej wydajności i szybkiego wdrożenia.

Zoptymalizowany dla NVIDIA Omniverse
GIGABYTE G493-SB0, również system z certyfikatem NVIDIA, jest jednym z pierwszych systemów, który został zatwierdzony jako serwer NVIDIA OVX. Ponieważ wiele centrów danych kładzie większy nacisk na skalowanie w górę, a nie na zewnątrz, istnieje zapotrzebowanie na wiele gniazd rozszerzeń dla kart PCIe Gen 5, kart sieciowych lub procesorów DPU. GIGABYTE posiada serwer oparty na NVIDIA OVX skonfigurowany tak, aby obsługiwał idealny stosunek procesorów graficznych NVIDIA do DPU i kart sieciowych. Platforma OVX została stworzona specjalnie z myślą o wspieraniu tworzenia i obsługi aplikacji opracowanych na platformie NVIDIA Omniverse w skali centrum danych. To bardziej modułowe podejście najlepiej ilustruje karta G493-SB0, która może obsługiwać dwa procesory, cztery procesory graficzne NVIDIA L40S, dwie karty sieciowe NVIDIA ConnectX -7 i jeden procesor DPU NVIDIA BlueField -3, a wszystko to w jednym serwerze 4U.

Symfonia połączonego procesora i karty graficznej
XH23-VG0 firmy GIGABYTE to serwer 2U z jednym superchipem GH200, który obsługuje dodatkowe gniazda we/wy dla procesorów DPU BlueField-3 i kart sieciowych ConnectX-7. Platforma NVIDIA GH200 Grace Hopper to pierwsza heterogeniczna jednostka CPU-GPU firmy NVIDIA w jednym module, oferująca przepustowość 900 GB/s pomiędzy procesorem a procesorem graficznym za pośrednictwem łącza NVIDIA NVLink Chip-2-Chip, co zapewnia do 624 GB pamięci szybką pamięć systemową. Dzięki niemu potężny procesor graficzny NVIDIA H100 nie ogranicza się do klastrów GPU, można go wykorzystać w nowych aplikacjach AI i HPC oraz w połączeniu z procesorem NVIDIA Grace.

Zaawansowane rozwiązania chłodzenia cieczą dla superchipów
Większa wydajność wiąże się z większymi wymaganiami dotyczącymi zasilania i chłodzenia. GIGABYTE jest gotowy zapewnić swoim klientom rozwiązania DLC wykraczające poza istniejącą już serię G593, obsługujące platformy NVIDIA. GIGABYTE oferuje zestawy zimnej płyty obsługujące procesor NVIDIA Grace i GH200 Superchip o niestandardowej konstrukcji, która zapewnia szybkie odprowadzanie ciepła z 4-węzłowego systemu 2U o dużej gęstości obliczeniowej. Ten wielowęzłowy system to serwer serii GIGABYTE H263, który obsługuje chłodzenie DLC dla każdego węzła, albo dla czterech Superchipów Grace CPU w GIGABYTE H263-V60, albo czterech Superchipów GH200 w GIGABYTE H263-V11. Chłodzenie cieczą umożliwia optymalną pracę wszystkich procesorów bez ograniczania wydajności w serwerze obliczeniowym o gęstej obudowie.

Reklama

Obsługa flagowego procesora graficznego NVIDIA Blackwell
GIGABYTE będzie wspierać procesor graficzny Blackwell, który zastąpi procesor graficzny Hopper i przygotuje serwery dla przedsiębiorstw do wprowadzenia na rynek zgodnie z harmonogramem produkcji firmy NVIDIA. Ten nowy procesor graficzny NVIDIA B200 Tensor Core do generatywnej sztucznej inteligencji i przyspieszonych obliczeń zapewni znaczne korzyści, szczególnie w przypadku obciążeń wnioskowania LLM. GIGABYTE będzie miał w ofercie produkty dla listew przypodłogowych HGX, Superchipów i kart PCIe. Więcej szczegółów zostanie podanych jeszcze w tym roku.

„Nasze serwery zapewniają wyjątkowe możliwości obliczeniowe AI, aby sprostać najbardziej wymagającym obciążeniom” – powiedział Etay Lee, dyrektor generalny GIGABYTE. „Zaprojektowani do obsługi różnych architektur procesorów i procesorów graficznych, jesteśmy w stanie przyspieszyć szkolenie i wnioskowanie. Wspierając także modułową architekturę MGX firmy NVIDIA, możemy skrócić czas wprowadzania na rynek różnych konfiguracji serwerów, aby sprostać unikalnym potrzebom klientów”.

„Rozwiązania GIGABYTE wykorzystują procesory graficzne NVIDIA HGX H100 i superchipy GH200, aby napędzać przełomowe rozwiązania w zakresie sztucznej inteligencji” – powiedział Kaustubh Sanghani, wiceprezes ds. zarządzania produktami GPU w firmie NVIDIA. „Dzięki swoim wszechstronnym platformom obliczeniowym i zaawansowanej technologii chłodzenia cieczą, GIGABYTE oferuje klientom zaawansowane obliczenia, których potrzebują, aby napędzać innowacje”.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Czy Trubbish może być błyszczący w Pokémon Go?

Trubbish, Pokémon w worku na śmieci z Unovy, można znaleźć na wolności w Pokemon Go. Tak, Trubbish może się błyszczeć...

Tak, aplikacja YouTube próbuje teraz przejąć wygaszacz ekranu Apple TV

Jedną z najlepszych funkcji Apple TV jest bogata kolekcja wygaszaczy ekranu Antena. Gdy Apple TV będzie bezczynny przez kilka minut, system tvOS...

Fortnite pozwoli graczom ukryć wredne emotki

Fortnite we wtorek udostępni aktualizację zawierającą nowe ustawienie filtrujące emocje „konfrontacyjne”.. Aktualizacja v29.30 pozwoli graczom „nie widzieć” następujących emotek: „Śmiej się”, „Weź...
Advertisment