Getaround chce pomóc Ci założyć własną firmę car-sharing


Getaround, usługa współdzielenia samochodów typu peer-to-peer, uruchamia nowy program, który ma pomóc ludziom, którzy chcą wynająć więcej niż tylko kilka samochodów. Program nazywa się Power Host i został zaprojektowany, aby pomóc klientom w zarządzaniu małymi flotami współdzielonych pojazdów.

Getaround, który działa w 800 miastach na całym świecie i ma ponad 6 milionów użytkowników, stworzył program w odpowiedzi na rosnącą liczbę swoich klientów, którzy chcą założyć dla siebie małą firmę car-sharingową. Po początkowym gwałtownym spadku liczby rezerwacji po rozpoczęciu pandemii COVID-19, Getaround od tego czasu odbija się od popytu. A teraz ludzie szukają sposobów na bardziej profesjonalne wykorzystanie platformy.

„Właśnie zaczęliśmy zauważać znaczny wzrost liczby właścicieli, którzy mieli kilka samochodów [and] którzy chcieli kupić więcej ”- powiedział Dan Kim, dyrektor operacyjny Getaround The Verge. „Widzieli o wiele większy popyt i chcieli po prostu mieć więcej pojazdów i więcej usług”.

Dodał: „Nasi gospodarze prosili o pomoc w rozwoju firmy. Odpowiedzieliśmy programem, który naprawdę pomaga każdemu, kto chce wykorzystać Getaround jako okazję do rozwoju swojej firmy i robienia tego efektywnie ”.

Jak Host mocyklienci uzyskają dostęp do osobistego menedżera konta Getaround, który pomoże im w zarządzaniu flotą. Getaround dostarczy również użytkownikom Power Host dane, które pomogą im znaleźć najlepsze miejsce do umieszczenia ich samochodów. Na przykład, jeśli Getaround zauważy, że popyt na wynajem samochodu jest wysoki w określonej okolicy, firma poinformuje swoich użytkowników Power Host o najlepszych miejscach do parkowania pojazdów, zwłaszcza tych zarezerwowanych dla klientów Getaround.

Getaround zapewnia ubezpieczenie w wysokości 1 miliona dolarów, które obejmuje właściciela pojazdu podczas jego użytkowania, a także dostęp do całodobowej infolinii zarówno dla właściciela pojazdu, jak i klienta, który go wynajmuje. Firma twierdzi, że jej polisa ubezpieczeniowa obejmuje „kompleksową ochronę ubezpieczeniową, kolizję i odpowiedzialność”, chociaż pojazd jest objęty ubezpieczeniem tylko wtedy, gdy jest używany. Firma zapewnia również właścicielom pojazdów wskazówki dotyczące najlepszych praktyk w zakresie czyszczenia, konserwacji i dezynfekcji floty, aby zapewnić klientom ochronę przed wszelkimi możliwymi zakażeniami.

Reklama

Kim, który wcześniej pracował jako szef Airbnb plus i szef globalnej sprzedaży i dostaw w Tesli, dołączył do firmy w październiku po piętach Umowa inwestycyjna o wartości 140 milionów dolarów to przyniosło całkowite znane finansowanie przedsięwzięć Getaround do 600 milionów dolarów. Powiedział, że firma odradza się po dramatycznym spadku popytu, którego doświadczyła na początku pandemii, i szuka nowych źródeł dochodów, kontynuując swoją odbudowę. Kim zauważył, że współdzielenie samochodów jest mniej ważne w porównaniu do starszych firm wynajmujących samochody, o ile nie jest właścicielem swojej floty pojazdów i jest mniej zależne od podróży służbowych.

W zeszłym roku pojawiło się kilka raportów złodzieje samochodów korzystali z aplikacji do udostępniania samochodów jak Getaround, aby znaleźć i włamać się do samochodów, w których pozostawiono klucze. Kim powiedział, że chociaż te incydenty były rzadkie, Getaround współpracuje z organami ścigania, aby pomóc im odzyskać pojazdy dla ich użytkowników. Firma pracuje również nad nową technologią, taką jak bezpieczniejsze lox boxy na klucze, aby powstrzymać kradzież.

Pracuje również nad poprawą swojego śladu węglowego. Kim twierdzi, że badania pokazują, że wspólne korzystanie z samochodów pomaga zmniejszyć liczbę posiadanych samochodów, co pomaga zmniejszyć ilość węgla emitowanego do atmosfery. Zauważył, że w przeciwieństwie do większości właścicieli samochodów, którzy kupują duże ciężarówki i SUV-y pożerające paliwo, najpopularniejsze samochody na Getaround to mniejsze, bardziej oszczędne pojazdy, takie jak Tesla czy Toyota Prius.

„Być może możesz przejechać taką samą liczbę mil, ale może jeździsz bardziej wydajnymi samochodami, jeździsz samochodami, które są bardziej odpowiednie dla twojego przypadku użycia” – powiedział.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

FSP przedstawia nowe zasilacze Dagger Pro Series ATX 3.0 SFX

FSP Group, jeden z wiodących światowych producentów wysokowydajnych zasilaczy OEM i ODM, przedstawia nową generację zasilaczy SFX serii DAGGER PRO o mocy 750...

Armored Core VI nie ma otwartego świata – dyrektor FromSoftware chciał odróżnić go od Elden Ring

Armored Core VI: Fires of Rubicon firmy FromSoftware i Bandai Namco Entertainment ma ukazać się latem tego roku – wielu fanów nie może...

YEYIAN ogłasza gamingowe komputery stacjonarne z kartą graficzną NVIDIA GeForce RTX 4060 Ti

YEYIAN Gaming, wiodący światowy projektant i producent innowacyjnych, gotowych komputerów do gier, urządzeń peryferyjnych i komponentów komputerowych, z radością ogłasza wprowadzenie na rynek...
Advertisment