Getaround chce pomóc Ci założyć własną firmę car-sharing


Getaround, usługa współdzielenia samochodów typu peer-to-peer, uruchamia nowy program, który ma pomóc ludziom, którzy chcą wynająć więcej niż tylko kilka samochodów. Program nazywa się Power Host i został zaprojektowany, aby pomóc klientom w zarządzaniu małymi flotami współdzielonych pojazdów.

Getaround, który działa w 800 miastach na całym świecie i ma ponad 6 milionów użytkowników, stworzył program w odpowiedzi na rosnącą liczbę swoich klientów, którzy chcą założyć dla siebie małą firmę car-sharingową. Po początkowym gwałtownym spadku liczby rezerwacji po rozpoczęciu pandemii COVID-19, Getaround od tego czasu odbija się od popytu. A teraz ludzie szukają sposobów na bardziej profesjonalne wykorzystanie platformy.

„Właśnie zaczęliśmy zauważać znaczny wzrost liczby właścicieli, którzy mieli kilka samochodów [and] którzy chcieli kupić więcej ”- powiedział Dan Kim, dyrektor operacyjny Getaround The Verge. „Widzieli o wiele większy popyt i chcieli po prostu mieć więcej pojazdów i więcej usług”.

Dodał: „Nasi gospodarze prosili o pomoc w rozwoju firmy. Odpowiedzieliśmy programem, który naprawdę pomaga każdemu, kto chce wykorzystać Getaround jako okazję do rozwoju swojej firmy i robienia tego efektywnie ”.

Jak klienci uzyskają dostęp do osobistego menedżera konta Getaround, który pomoże im w zarządzaniu flotą. Getaround dostarczy również użytkownikom Power Host dane, które pomogą im znaleźć najlepsze miejsce do umieszczenia ich samochodów. Na przykład, jeśli Getaround zauważy, że popyt na wynajem samochodu jest wysoki w określonej okolicy, firma poinformuje swoich użytkowników Power Host o najlepszych miejscach do parkowania pojazdów, zwłaszcza tych zarezerwowanych dla klientów Getaround.

Getaround zapewnia ubezpieczenie w wysokości 1 miliona dolarów, które obejmuje właściciela pojazdu podczas jego użytkowania, a także dostęp do całodobowej infolinii zarówno dla właściciela pojazdu, jak i klienta, który go wynajmuje. Firma twierdzi, że jej polisa ubezpieczeniowa obejmuje „kompleksową ochronę ubezpieczeniową, kolizję i odpowiedzialność”, chociaż pojazd jest objęty ubezpieczeniem tylko wtedy, gdy jest używany. Firma zapewnia również właścicielom pojazdów wskazówki dotyczące najlepszych praktyk w zakresie czyszczenia, konserwacji i dezynfekcji floty, aby zapewnić klientom ochronę przed wszelkimi możliwymi zakażeniami.

Reklama

Kim, który wcześniej pracował jako szef Airbnb plus i szef globalnej sprzedaży i dostaw w Tesli, dołączył do firmy w październiku po piętach Umowa inwestycyjna o wartości 140 milionów dolarów to przyniosło całkowite znane finansowanie przedsięwzięć Getaround do 600 milionów dolarów. Powiedział, że firma odradza się po dramatycznym spadku popytu, którego doświadczyła na początku pandemii, i szuka nowych źródeł dochodów, kontynuując swoją odbudowę. Kim zauważył, że współdzielenie samochodów jest mniej ważne w porównaniu do starszych firm wynajmujących samochody, o ile nie jest właścicielem swojej floty pojazdów i jest mniej zależne od podróży służbowych.

W zeszłym roku pojawiło się kilka raportów złodzieje samochodów korzystali z aplikacji do udostępniania samochodów jak Getaround, aby znaleźć i włamać się do samochodów, w których pozostawiono klucze. Kim powiedział, że chociaż te incydenty były rzadkie, Getaround współpracuje z organami ścigania, aby pomóc im odzyskać pojazdy dla ich użytkowników. Firma pracuje również nad nową technologią, taką jak bezpieczniejsze lox boxy na klucze, aby powstrzymać kradzież.

Pracuje również nad poprawą swojego śladu węglowego. Kim twierdzi, że badania pokazują, że wspólne korzystanie z samochodów pomaga zmniejszyć liczbę posiadanych samochodów, co pomaga zmniejszyć ilość węgla emitowanego do atmosfery. Zauważył, że w przeciwieństwie do większości właścicieli samochodów, którzy kupują duże ciężarówki i SUV-y pożerające paliwo, najpopularniejsze samochody na Getaround to mniejsze, bardziej oszczędne pojazdy, takie jak Tesla czy Toyota Prius.

„Być może możesz przejechać taką samą liczbę mil, ale może jeździsz bardziej wydajnymi samochodami, jeździsz samochodami, które są bardziej odpowiednie dla twojego przypadku użycia” – powiedział.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

OpenAI ogłasza SearchGPT, swoją wyszukiwarkę opartą na sztucznej inteligencji

OtwórzAI ogłasza długo oczekiwane wejście na rynek wyszukiwarek, WyszukajGPToparta na sztucznej inteligencji wyszukiwarka z dostępem do informacji w czasie rzeczywistym w całym internecie.Wyszukiwarka...

X ujawnia incydent bezpieczeństwa, który spowodował, że Twoje „prywatne” polubienia stały się publiczne

Xserwis społecznościowy Elona Muska, wcześniej znany jako Twitter, niedawno wprowadzono zmianę, która sprawiła, że ​​polubienia stały się prywatnetak aby tylko właściciel konta mógł...

AirTagi firmy Apple są w sprzedaży za 23,99 USD za sztukę, co odpowiada ich najniższej cenie w historii

W ciągu ostatniego miesiąca byliśmy świadkami wysypu nowych lokalizatorów Bluetooth, począwszy od nadchodzącego modelu Motoroli Tagowanie Moto Do Portfel zgodny z funkcją Znajdź...
Advertisment