Generator tekstu na wideo Sora OpenAI będzie publicznie dostępny jeszcze w tym roku


Wkrótce będziesz mógł sam wypróbować generator konwersji tekstu na wideo OpenAI. W wywiad z Dziennik Wall StreetMira Murati, dyrektor ds. technologii OpenAI, twierdzi, że Sora będzie dostępna „w tym roku” i „może to zająć kilka miesięcy”.

OpenAI jako pierwszy pokazał Sorę, który potrafi generować hiperrealistyczne sceny na podstawie podpowiedzi tekstowych, w lutym. Na początek firma udostępniła to narzędzie artystom wizualnym, projektantom i filmowcom, ale nie powstrzymało to przed przedostaniem się niektórych filmów wygenerowanych przez Sorę na platformy takie jak X.

Murati twierdzi, że oprócz publicznego udostępnienia narzędzia OpenAI planuje „ostatecznie” włączyć dźwięk, co może sprawić, że sceny będą jeszcze bardziej realistyczne. Firma chce także umożliwić użytkownikom edytowanie treści filmów tworzonych przez Sorę w ramach narzędzi AI nie zawsze twórz dokładne obrazy. „Próbujemy wymyślić, jak wykorzystać tę technologię jako narzędzie, za pomocą którego ludzie będą mogli edytować i tworzyć” – mówi Murati Dziennik.

Po zapytaniu, jakich danych OpenAI użyło do szkolenia Sory, Murati nie wyraził się zbyt szczegółowo i zdawał się unikać pytania. „Nie będę wdawać się w szczegóły wykorzystanych danych, ale były to dane publicznie dostępne lub licencjonowane” – mówi. Murati twierdzi również, że nie jest pewna, czy wykorzystała filmy z YouTube, Facebooka i Instagrama. Potwierdziła tylko Dziennik że Sora wykorzystuje treści z Shutterstock, za pomocą których OpenAI ma partnerstwo.

Murati powiedział także Dziennik że Sora jest „znacznie droższa” w zasilaniu. OpenAI stara się udostępnić narzędzie „po podobnych kosztach” jak DALL-E, opracowany przez firmę model zamiany tekstu na obraz AI, kiedy zostanie on udostępniony publicznie. Jeszcze więcej przykładów filmów, jakie może wyprodukować to narzędzie, można znaleźć w formacie Dziennikraport, w tym animowany byk w chińskim sklepie i recenzent smartfona-syreny.

W miarę zbliżania się wyborów prezydenckich w 2024 r. obawy dotyczące generatywnych narzędzi sztucznej inteligencji i ich potencjału do tworzenia dezinformacji tylko wzrosły. Murati twierdzi, że po zwolnieniu Sora prawdopodobnie nie będzie w stanie tworzyć wizerunków osób publicznych, zgodnie z polityką DALL-E. Filmy również będą opatrzone znakiem wodnym, pozwalającym odróżnić je od oryginału, ale jak podkreśla moja koleżanka Emilia David: znaki wodne nie są idealnym rozwiązaniem.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Które samochody obsługują kluczyk samochodowy w Apple Wallet?

Na WWDC w 2020 r. Apple ogłosiło nowa funkcja kluczyka samochodowego, która umożliwia kontrolowanie samochodu za pomocą aplikacji Portfel na iPhonie lub zegarku...

Funkcje Galaxy AI będą dostępne w telefonach Samsung ostatniej generacji – w tym w serii S21

Według nich Samsung planuje w przyszłym miesiącu udostępnić wybrane funkcje Galaxy AI kilku starszym flagowym telefonom i tabletom za pośrednictwem aktualizacji One UI...

Apple opowiada się za sprzedażą komputerów Mac wyposażonych jedynie w 8 GB pamięci RAM

Wraz z premierą MacBooka Pro M3 w zeszłym roku wielu recenzentów i klientów skrytykował firmę za w dalszym ciągu sprzedaż komputerów klasy premium...
Advertisment