Gdzie odblokować wszystkie ekstremalne próby w FFXIV


Ostateczna fantazja 14 ma mnóstwo walk o różnym stopniu trudności, w tym ekstremalne próbyktóre są łatwiejsze niż dzikie najazdy, ale trudniejsze niż próby fabularne, z którymi gracze się spotkają.

Poniżej wyjaśniamy wszystko, co musisz wiedzieć o ekstremalnych próbach FFXIVa także gdzie odblokować każdą ekstremalną próbę w każdym rozszerzeniu.


Wyjaśniono ekstremalne próby w FFXIV

Ekstremalne próby to trudniejsze wersje istniejących prób, które nagradzają sprzęt wysokiego poziomu (w momencie jego uruchomienia) i inne nagrody, takie jak mocowaniamateriały rzemieślnicze i orkiestracje.

W momencie ich wydania ekstremalne próby są trudne i do ich ukończenia wymagają strony, która jest skłonna przekazać stanowiska i wzorce (w przeciwieństwie do normalnej próby, do której można po prostu dołączyć w kolejce i ją pokonać). Zamiast korzystać z wyszukiwarki obowiązków, aby znaleźć grupę, z którą możesz zakończyć ekstremalne walki, musisz wrócić do używania wyszukiwarka imprez.

Gdy pojawi się nowe rozszerzenie, będzie to możliwe niezsynchronizować prób z poprzedniego dodatku, więc możesz walczyć bez konieczności synchronizowania swojego ekwipunku z poziomem bossa. Na przykład po Nosiciele cieni uruchomiony, możesz wtedy wyłączyć synchronizację Byakko, pokonując go szybko wyższym poziomem i lepszym sprzętem. Dzięki temu możesz hodować wierzchowca lub sprzęt bez konieczności płacenia zbyt dużo uwagi poświęcono zwykle skomplikowanej mechanice.

Ukończenie ekstremalnej próby nagrodzi jedną z broni bossa, a także szansę na upuszczenie drugiego wspomnianego łupu. Za każde oczyszczenie otrzymasz także nagrodę totem dla tego szefa (z wyjątkiem ekstremalnych prób w Odrodzenie królestwa, które nie korzystają z totemów). Niektóre dłuższe walki nagrodzą nawet dwa totemy, jak Hades lub Barbariccia. Możesz handlować totemami z handlarzami, aby zdobyć konkretną broń, którą możesz chcieć w stosunku 10:1 lub wierzchowca w stosunku 99:1, jeśli nie miałeś szczęścia przy rzutach łupów.

Reklama

Wszystkie ekstremalne próby wymagają najpierw ukończenia normalnej wersji próbnej, zanim będzie można ją odblokować, więc jeśli nie odblokowałeś jeszcze wszystkich prób (zwłaszcza, że ​​niektóre są opcjonalne), powinieneś to zrobić w pierwszej kolejności.


Gdzie odblokować ekstremalne próby A Realm Reborn

ARREkstremalne próby są jedynymi, które mają nieco skomplikowaną metodę ich odblokowania. Większość prób (Garuda, tytan, Ifryt, Dobry Król Mogol Mog XII, Lewiatan, RamuhI siedmiodniowa żałoba) są odblokowywane poprzez rozmowę Urianger w Budzących się Piaskach (w zachodnim Thanalan):

Grafika: Julia Lee/Polygon | Zdjęcia źródłowe: Square Enix

Da ci łańcuch zadań zaczynający się od „Pierwotnej natury”, a po ukończeniu każdego zadania będziesz postępował w historii, odblokowując kolejne zadanie, aby odblokować kolejną skrajność.

Niestety musisz je odblokowywać po kolei, gdyż stanowią one część rzeczywistego łańcucha zadań. Na szczęście te walki można szybko ukończyć przy niezsynchronizowanych ustawieniach, jeśli masz poziom około 70 i wyższy (z odpowiednio wyrównanym sprzętem). Jeśli nie, zawsze możesz utworzyć grupę szukającą drużyny i powiedzieć, że to pierwsza czysta sytuacja — doświadczeni gracze przyjdą ci z pomocą, gdy tylko się o tym przekonają Poetyka I Cudowne Ogony ponowna próba w ramach nagrody.

Ekstremalna wersja Ostateczna broń, zatytułowany „The Minstrel’s Ballad: Ultima’s Bane”, jest w rzeczywistości odblokowywany przez innego NPC. Mówić do Alys w Mor Dhona aby rozpocząć zadanie „The Ultimate Ballad” i odblokować je:

Alys stoi za barem w FFXIV

Grafika: Julia Lee/Polygon | Zdjęcia źródłowe: Square Enix

Wierzchowce spadły w nagrodę za Odrodzenie królestwa Ekstremalne próby są oparte na konie, a każda próba daje świecącego konia w unikalnym kolorze. Garuda, Tytan i Ifrit również mają szansę upuścić specjalnego czarnego wierzchowca jednorożca, zwanego Koszmar. Dobry Król Moggle Mog XII nie wydaje gwizdka na wierzchowca. Zebranie wszystkich sześciu wierzchowców konnych (nie licząc Koszmaru) pozwala na odblokowanie Kirin wspinaj się poprzez zadanie „Legenda za legendą.”


Gdzie odblokować ekstremalne próby Heavensward

Ponownie, większość prób jest odblokowywana przez tę samą osobę: Unukalhai w Wschodzących Kamieniach (Mor Dhona):

Unukalhai, mały chłopiec w białej szacie, w FFXIV

Grafika: Julia Lee/Polygon | Zdjęcia źródłowe: Square Enix

w przeciwieństwie do ARR zadania, możesz przyjąć dowolne z nich Niebiosa zadania w dowolnej kolejności, dzięki czemu możesz odblokować ekstremalne próby w dowolnej kolejności. Zadania i ich odblokowanie są następujące:

  • „Diabelski Bismarck” — „Nieograniczony błękit (ekstremalny)” (Bismarcka)
  • „Thok Around the Clock” — „Thok ast Thok (ekstremalny)” (Rawana)
  • „Diabelskie podobieństwo” — „Zatoka przechowawcza S1T7 (ekstremalna)” (Sefirot)
  • „Boski symulakrum” — „Pomieszczenie przechowawcze P1T6 (ekstremalne)” (Zofia)
  • „Demoniczny duplikat” — „Pomieszczenie przechowawcze Z1T9 (ekstremalne)” (Zurvan)

Dwa z Niebiosa skrajności są ponownie zablokowane za zadaniami zlecanymi przez Alys w Mor Dhona:

  • „Panowanie Thordana” — „Ballada Minstrela: Panowanie Thordana” (Król Thordan)
  • „Wściekłość Nidhogga” — „Ballada Minstrela: Wściekłość Nidhogga” (Nidhogg)

Możesz handlować swoim Niebiosa totemy do Bertana w Idyllshire albo Przedstawiciel Roweny w Ishgard za łup.

Mocowania w Niebiosa to kolorowe świecące ptaki zwane Lannerzy. Zdobycie wszystkich siedmiu Lannerów umożliwi odblokowanie ognisty Ptak wierzchowiec poprzez zadanie „Ogniste skrzydła, ogniste serca.”


Gdzie odblokować ekstremalne próby Stormblood

Aby odblokować większość Burzowa Krew ekstremalne walki (Susano, Lakszmi, Shinryu, Byakko, Tsukuyomi, SuzakuI Seiryu), rozmawiać z Wędrujący Minstrel w Kugane aby ukończyć zadanie „Pieśni w tonacji Kugane”:

Wędrujący Minstrel w stroju Burzowej Krwi z FFXIV

Grafika: Julia Lee/Polygon | Zdjęcia źródłowe: Square Enix

Będziesz musiał wybrać opcje z listy, aby powiedzieć mu o swoich różnych wyczynach (pokonaniu normalnych prób), aby odblokować wersję ekstremalną.

Możesz handlować swoimi totemami Eschina w zasięgu Rhalgra lub do Przedstawiciel Roweny w Kugane za łup.

Mocowania w Burzowa Krew nazywają się lisy kamuy. Zdobycie wszystkich siedmiu wierzchowców kamuy pozwala na zdobycie Kamuy Dziewięcioogoniastego wierzchowiec poprzez zadanie „Koniec z samotnym wilkiem.”

Ekstremalna wersja Rathalosazatytułowany „Wielkie polowanie (ekstremalne)” jest odblokowywany przez tego samego gościa, który odblokowuje normalną wersję: Hearty Hunter NPC w Kugane.

Mapa FFXIV pokazująca, gdzie znaleźć Hearty Hunter w Kugane

Grafika: Julia Lee/Polygon | Zdjęcia źródłowe: Square Enix

Ekstremalna wersja Rathalosa upuszcza a Góra Rathalosa i zamiast totemów nagradza „Skalą Rathalosa+”. Możesz wymienić Łuskę Rathalosa+ na zbroję, stronnika Poogie, rolkę z orkiestrą Łowcy Potworów lub wierzchowca Rathalosa u Kuźni w Kugane (obok Serdecznego Łowcy). Aby zdobyć wierzchowca, będziesz potrzebować 50 Rathalos Scale+.


Gdzie odblokować ekstremalne próby Shadowbringers

Większość Nosiciele cieni ekstremalne próby (Tytania, Niewinność, Hadesoraz wojownik światła) są odblokowane z poziomu Minstrelling Wędrowiec w Krystarium:

Minstrelling Wędrowiec w FFXIV Shadowbringers

Grafika: Julia Lee/Polygon | Zdjęcia źródłowe: Square Enix

Podobnie jak jego SB odpowiednikiem, będziesz musiał porozmawiać z nim o swoich wyczynach, aby odblokować tę konkretną walkę.

Ekstremalne walki „Cierpienia Werlyta” (Rubinowa Broń, Szmaragdowa BrońI Broń diamentowa) odblokować od innego NPC, Fanatyk Warmachiny w The Lochs:

Smutnie wyglądający NPC obok kwadratowego węzła w FFXIV

Grafika: Julia Lee/Polygon | Zdjęcia źródłowe: Square Enix

Możesz handlować Nosiciele cieni totemy do Fatarda w Eulmore Lub Kupiec Mowena w Krystarium za łup.

Mocowania w Nosiciele cieni są smoki zwane Gwibery. Zebranie wszystkich siedmiu gwiberów pozwala na odblokowanie Landerwaffe’a wierzchowca, który w rzeczywistości jest ogromnym smokiem-robotem, wykonując zadanie „Stworzony Smok.”

Właściwie jest jeszcze jedna ekstremalna walka, ale nie ma normalnej wersji tej próby: „Memoria Misera (Extreme)”, z którą musisz się zmierzyć Varis i Galvus. To po prostu ulepszona ośmioosobowa wersja instancyjnej służby, w której musisz walczyć z Varisem w ramach linii zadań Bozja (te same zadania, które wykonujesz, aby Nosiciele cieni broń reliktowa). Po usunięciu zadania „Incydent w Bozji”, możesz odblokować ekstremalną walkę, rozmawiając z Wędrujący dramaturg w Gangos:

Wędrujący dramaturg w Gangos w FFXIV

Grafika: Julia Lee/Polygon | Zdjęcia źródłowe: Square Enix

Możesz handlować totemami C’intana w Mor Dhona w zamian za skrzynie, które dają ci specjalną zbroję: nadające się do barwienia wersje zbroi artefaktu poziomu 80. W tym momencie opłaca się to tylko uprawiać przepych. Nie możesz zdobyć wierzchowca od Varisa, ale upuszcza on kartę Potrójnej Triady, która jest wymagana dla wierzchowca Potrójnej Triady.


Gdzie odblokować ekstremalne próby Endwalkera

Dziękuję Bogu za odrobinę prostoty. Wszystkie z tych Endwalker Ekstremalne próby odblokowują się od jednego faceta: Wędrujący Minstrel w Starym Sharlayan:

Mapa pokazująca miejsce odnalezienia Wędrującego Minstrela

Grafika: Julia Lee/Polygon | Zdjęcia źródłowe: Square Enix

Ponownie będziesz musiał po prostu porozmawiać z nim o swoich wyczynach, aby odblokować odpowiednią ekstremalną walkę.

Możesz handlować swoim Endwalker totemy na sprzęt Nieświeża w Radz-at-Han.

Mocowania dla Endwalker to duże kotki, zwane także rysie. Zdobycie wszystkich siedmiu wierzchowców rysia pozwoli ci odblokować Apokryficzny Bahamut zamontować poprzez „Skrzydła Nadziei” poszukiwanie.


Jeśli dopiero zaczynasz w ogromnym świecie Ostateczna fantazja 14, mamy mnóstwo przewodników, które Ci pomogą. Mamy Przewodnik dla początkujących na dobry początek, wraz z przewodnikami szczegółowo informującymi o tym, kiedy otrzymasz swój produkt uchwyt i która Wielka Firma powinieneś dołączyć.

Jeśli zaczynasz, ale czujesz się przytłoczony, mamy przewodniki, które mogą Ci pomóc wybierając pracę i przewodnik, który wyjaśnia ile czasu może zająć nadrobienie bieżącej zawartości FFXIV.

Mamy także przewodniki dotyczące treści pobocznych, np wędkarstwo oceaniczne, broń reliktowaI Sanktuarium na wyspiedla tych, którzy chcą odpocząć od tego wszystkiego.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Dom Smoka, sezon 2, poprawia makabryczne zabójstwa opisane w książce

Dom Smoka zawsze mówił o tym, jak najmniejsze decyzje mogą mieć nieprzewidziane konsekwencje, ale rzadko ten temat był tak jasny, jak...

iOS 18: 18 najważniejszych funkcji i zmian dla iPhone’a [Video]

W tym wstępnym, praktycznym przewodniku omawiam 18 moich ulubionych nowych zmian i funkcji z pierwszej wersji beta systemu iOS 18 dla iPhone'a. ...

Przeglądarka Chrome na Androidzie może czytać strony internetowe na głos z poziomu aplikacji

Google wprowadza nową opcję o nazwie „Posłuchaj tej strony”, która umożliwia odczytanie strony internetowej na głos w przeglądarce Chrome na Androidzie. Ta...
Advertisment