Galaxy Buds 3 to teraz w zasadzie AirPodsy, ale to dobrze


Samsung po raz pierwszy od lat wprowadza duże zmiany w swojej serii Galaxy Buds i, och, spójrz na to, teraz są to AirPods. Ale posłuchaj mnie. To móc być dobrą rzeczą.

Galaxy Buds 3 i Galaxy Buds 3 Pro to najnowsze bezprzewodowe słuchawki douszne firmy Samsung i chociaż na papierze wydają się obiecywać pewne udoskonalenia, to największą niespodzianką jest to, że wyglądają praktycznie identycznie jak AirPods firmy Apple.

Galaxy Buds 3, model podstawowy za 179 USD, oferuje otwarte dopasowanie do ucha, podobnie jak podstawowe AirPods firmy Apple. Tymczasem Galaxy Buds 3 Pro mają silikonowe końcówki, podobnie jak AirPods Pro, zapewniające odpowiednie uszczelnienie, a ich cena wynosi 249 USD.

Jednak otwarte dopasowanie i silikonowe końcówki nie oznaczają, że są to podróbki produktów innej firmy.

To, co sprawia, że ​​seria Galaxy Buds 3 tak bardzo przypomina AirPods, to ich design.

Reklama

Samsung zdecydował się na konstrukcję z trzonkiem, aby poprawić dopasowanie i wygodę. Firma wyjaśniła, że ​​decyzję tę podjęła po zeskanowaniu uszu i, najwyraźniej, wykorzystując sztuczną inteligencję w celu określenia najlepszego dopasowania.

I tak. Choć nie lubię się do tego przyznawać, bo nadal nienawidzę ich wyglądu, słuchawki douszne z trzonkami są o wiele wygodniejsze. Mogę nosić Nothing Ear o wiele dłużej niż parę Galaxy Buds lub Pixel Buds. Dzieje się tak częściowo dlatego, że znaczna część ciężaru produktu jest przesunięta z wnętrza ucha. Jest bardziej wyważony. Ma też tę zaletę, że mikrofon jest przesunięty bliżej ust. Ale to szczególny kształt słuchawek dousznych sprawia, że ​​wyglądają identycznie jak AirPods. Jeśli spojrzysz na nie obok siebie, to jest to po prostu niesamowite, szczególnie w przypadku podstawowego modelu.

To jeszcze bardziej potwierdza fakt, że Samsung odchodzi od kwadratowej obudowy na rzecz spłaszczonej obudowy z mniejszą pokrywą, która, cóż, ma kształt i konstrukcję dokładnie taką, jaką Apple stosuje w AirPods Pro. Obudowa Samsunga jest nieco inna dzięki „srebrnemu” (a raczej szaremu) kolorowi i zastosowaniu przezroczystej pokrywy, ale z pewnością nie jest przypadkiem, że Samsung wybrał właśnie ten konkretny projekt.

Ale, powtórzę, nie mogę być naprawdę zły. Użyłem bardzo słuchawek dousznych w ciągu ostatnich kilku lat, ale nigdy nie używałem pary z etui tak przyjemnie kompaktowym i łatwym do trzymania w kieszeni jak AirPods. Google zbliża się do nich dzięki swoim Pixel Buds, ale wszyscy inni są w odległy po trzecie, uwzględniając poprzedni projekt Samsunga.

Innym dużym wyróżnikiem sprzętowym jest „ostrze” na krawędzi. To panel dotykowy Samsunga, który obejmuje gesty dotykania i ściskania (ponownie, tak jak AirPods). W Galaxy Buds 3 czarny akcent jest tam tylko ze względów estetycznych (i być może po to, aby wyglądać trochę inaczej niż AirPods), ale Galaxy Buds 3 Pro ma w środku pasek LED. Ta dioda LED nie robi jednak wiele. Zapala się podczas takich zdarzeń, jak parowanie lub próba zlokalizowania zgubionej słuchawki dousznej, a także może pomóc w pokazaniu stanu baterii. Ale tak jak światła RGB w parze słuchawek do gier, naprawdę nie mogę pozbyć się wrażenia, że ​​to jest całkiem bezcelowe.

Aby rozbić pełne specyfikacje audio, Samsung używa 11-milimetrowego przetwornika w Buds 3 i 10,5-milimetrowego przetwornika z 6,1-milimetrowym planarem w Buds 3 Pro. Oba mają funkcję ANC, podczas gdy Pro ma również „Voice Detect” do regulacji głośności i ANC, gdy zaczynasz mówić. Jest również ulepszony dźwięk Hi-Fi do 24-bitów i 96 kHz, ale tylko po sparowaniu ze smartfonem Galaxy z One UI 6.1.1 lub nowszym. Oba mają również funkcję „360 Audio” i zapewniają do 30 godzin pracy na baterii z etui.

Użytkownicy sparowani ze smartfonem Galaxy AI mogą też skorzystać z ciekawej funkcji, jaką jest włączenie w słuchawkach Buds nowego „trybu słuchania” i słuchanie tłumaczeń za pomocą wbudowanych w urządzenie funkcji tłumaczenia.

Nadal trochę niepokojące jest to, że Samsung skutecznie produkuje teraz klony AirPodsów, ale myślę, że zmiany, które tu wprowadzono, Czy na lepsze.

Oczywiście, mówię to wszystko, nie mając jeszcze okazji wypróbować tych słuchawek. Mam nadzieję, że brzmią choć w połowie tak dobrze, jak Samsung twierdzi na papierze, bo jeśli tak, mogą okazać się naprawdę solidną opcją dla posiadaczy Samsungów.

Samsung otwiera dziś zamówienia przedpremierowe na Galaxy Buds 3 i Buds 3 Pro za odpowiednio 179 i 249 USD. Oba zostaną wysłane pod koniec tego miesiąca, a jeśli dodasz je do zakupu Galaxy Z Fold 6 lub Flip 6, możesz uzyskać 25% zniżki.

Więcej o Samsungu:

Obserwuj Bena: Twitter/X, WątkiI Instagram

FTC: Używamy linków afiliacyjnych generujących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Jak ułatwić korzystanie z telefonu jedną ręką

Będą chwile, kiedy będziesz mieć tylko jedną wolną rękę, aby korzystać z telefonu. Możesz wyprowadzać psa, nieść zakupy, trzymać się słupka metra lub...

Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć o plotkowanym HomePodzie z wyświetlaczem firmy Apple

Po uwolnieniu HomePod 2 na początku 2023 r. pojawiło się wiele plotek o nowym modelu HomePoda, który zawiera jakiś rodzaj wyświetlacza. Plotki te...

Wadliwa aktualizacja CrowdStrike’a spowodowała awarię 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, twierdzi Microsoft

Błędna aktualizacja CrowdStrike spowodowała ogólnoświatową katastrofę technologiczną, która w piątek dotknęła 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, według Microsoftu. Microsoft twierdzi, że to...
Advertisment