Gab obwinia o włamanie do 40 milionów postów na „demonicznych hakerów”


Prawicowy portal społecznościowy Gab został podobno zhakowany i dyrektor generalny Andrew Torba powiedział na Twitterze że winni byli „demoniczni hakerzy”, którzy opisywali ich za pomocą transfobicznej zniewagi.

Przewodowy jako pierwszy zgłosił, że haker, który przechodzi przez „JaXpArO and My Little Anonymous Revival Project”, przeprowadził włamanie, aby ujawnić użytkowników Gaba. Prywatne wiadomości od około 15 000 użytkowników Gab zostały wykorzystane do stworzenia zbioru danych zawierającego ponad 40 milionów postów z witryny, w tym postów prywatnych. Profile użytkowników, zaszyfrowane hasła niektórych użytkowników i hasła do grup również ucierpiały w wyniku ataku hakerskiego, który podobno wykorzystywał lukę w zabezpieczeniach typu SQL injection w celu wyprowadzenia około 70 GB danych.

Grupa aktywistów ds. Przejrzystości danych Distributed Denial of Secrets (DDoSecrets), planuje udostępnić dane naukowcom i dziennikarzom, ale twierdzi, że nie udostępnia ich publicznie ze względu na obawy dotyczące prywatności.

„W prostszym lub bardziej zwyczajnym czasie byłby to ważny zasób socjologiczny”, według a wpis na blogu w witrynie wiki DDoSecrets. „W 2021 roku to także zapis kultury i dokładnych stwierdzeń dotyczących nie tylko wzrostu ekstremistycznych poglądów i działań, ale także próby zamachu stanu”.

Współzałożycielka DDoSecrets, Emma Best, powiedziała Przewodowy dane były „kopalnią złota w badaniach dla ludzi przyglądających się bojówkom, neonazistom, skrajnej prawicy, QAnon i wszystkim, co dotyczy 6 stycznia”, kiedy zaatakowano Kapitol Stanów Zjednoczonych.

Gdy Przewodowy pierwszy skontaktował się z Gab’em w sprawie naruszenia danych, Torba napisała w poście na blogu że Gab nie potwierdził tego, co nazwał „domniemanym naruszeniem”, informując użytkowników, że jeśli atak „odbył się zgodnie z opisem, Twoje hasła nie zostały ujawnione”.

Reklama

Torba później napisała na Twitterze, że firma był, w rzeczywistości był atakowany przez hakerów i prowadził dochodzenie. Powiedział, że jego własne konto i jeden dla byłego prezydenta Trumpa były wśród zagrożonych. Ale Wice zgłoszone w zeszłym miesiącu że konto Trumpa nie było w rzeczywistości powiązane z byłym prezydentem.

Od czasu ataku na Kapitol Gab odnotował 800-procentowy wzrost ruchu, a liczba zarejestrowanych użytkowników podwoiła się, Zgłoszono NPR. Liga Przeciwko Zniesławieniu tak wezwał do dochodzenia Gab, aby ustalić, „czy platforma mediów społecznościowych celowo pomogła lub podżegała” do osób, które brały udział w zamieszkach.

Torba założyła firmę Gab w 2016 roku, stylizowaną na alternatywę wolności słowa dla innych serwisów społecznościowych. Zyskał rozgłos w 2018 roku, kiedy mężczyzna zamieścił antysemicką wiadomość na stronie, zanim pojechał do niej Pittsburgh i zabicie 11 osób w synagodze. Gab usunął konto i współpracował ze śledczymi, ale został odrzucony przez platformę hostingową i PayPal. Jego aplikacja została usunięta zarówno ze sklepów Google, jak i Apple dla naruszające zasady dotyczące szerzenia nienawiści.

Gab nie od razu odpowiedział na prośbę o komentarz w poniedziałek.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Osoby posiadające starsze konta Workspace otrzymają bezpłatne dodatkowe miejsce na dane

Dawanie ludziom coś za darmo a potem powoli popychając ich w stronę płatnej subskrypcji to opowieść techniczna stara jak świat. Jednak grupie...

W przypadku inteligentnych pierścionków odpowiedni rozmiar ma znaczenie

Zakup inteligentnego pierścionka jest nieco bardziej skomplikowany niż zakup smartwatcha. Aby go kupić, musisz zaopatrzyć się w zestaw do wymiarowania, przymierzyć kilka...

Francesca ma najbardziej romantyczną fabułę w Bridgerton

Podczas gdy jej rodzeństwo staje się ogromne, rozległe historie miłosneWłaściwie Francesca Bridgerton (Hannah Dodd) po cichu wygrywa grę w związku. Szósta...
Advertisment