G-Assist firmy Nvidia to chatbot AI, który prowadzi Cię przez gry i optymalizuje Twój komputer


Kiedy Nvidia po raz pierwszy ogłosiła G-Assist, był to Żart prima aprilisowy w 2017 roku to żartowało, że asystent AI może pomóc ci zagrać w grę, gdy pobiegniesz do drzwi po dostawę pizzy. Teraz, siedem lat później, G-Assist powraca jako prawdziwe demo potężnego asystenta GeForce AI, który Nvidia może ostatecznie udostępnić twórcom gier i właścicielom kart graficznych RTX.

Projekt G-Assist to na razie tylko demonstracja technologii, ale to krótkie spojrzenie na to, jak asystent AI może poprowadzić Cię przez gry komputerowe, a nawet skonfigurować dla Ciebie optymalne ustawienia na podstawie danych wejściowych z czatu w przyszłości.

W wersji demonstracyjnej Nvidia pokazuje, jak G-Assist odpowiada na zapytania głosowe z pytaniem „Jaka będzie następna broń we wczesnej fazie gry i gdzie znajdę do niej materiały rzemieślnicze?” wewnątrz ARK: Przetrwanie wzniesione. Asystent może nawet zrozumieć, co dzieje się na ekranie podczas gry, dzięki czemu może dostosować się do liczby punktów umiejętności, które posiadasz w grze, i pomóc Ci przez nią przejść. Microsoft pokazał podobne demo swojej wizji możliwości swojego asystenta Copilot AI przewodnik Minecrafta graczy, którzy przeszli grę w zeszłym miesiącu.

Demo Nvidii G-Assist.
Obraz: Nvidia

Własny asystent AI firmy Nvidia może również optymalizować i dostrajać ustawienia komputera, w tym udostępniać wykresy opóźnień komputera i liczby klatek na sekundę w ciągu ostatnich 60 sekund. Może przeskanować Twój system i zauważyć, że grasz tylko przy 60 Hz, gdy Twój monitor obsługuje 240 Hz. Możesz także poprosić asystenta o zalecenia dotyczące zwiększenia wydajności w grze, osiągnięcia docelowej wydajności 60 klatek na sekundę, a nawet podkręcenia procesora graficznego.

Mam słabość do zgrabnych wersji demonstracyjnych w takim samym stopniu, jak każda inna osoba, ale dopóki G-Assist nie stanie się aplikacją, którą mogę pobrać i z którą mogę się bawić, waham się, czy wierzyć w szum związany ze sztuczną inteligencją, biorąc pod uwagę, jak generatywna sztuczna inteligencja regularnie popełnia błędy. Fakt, że Microsoft i Nvidia demonstrują asystentów AI, którzy mogliby ostatecznie poprowadzić ludzi przez gry, sprawia, że ​​myślę, że przejście od wersji demonstracyjnej do rzeczywistości już wkrótce będzie możliwe.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Urocza ładowarka Sharge, inspirowana komputerami Macintosh, o mocy 67 W, jest teraz przeceniona o prawie połowę

Na początku tego tygodnia opublikowaliśmy przewodnik podsumowujący asortyment Prezenty last minute na Dzień Ojca dla tych, którzy świętują. Jeśli jednak potrzebujesz Zdrowaś...

Najlepsze filmy science fiction do obejrzenia w serwisie Netflix w czerwcu 2024 r

Lato w pełni, a wraz z nim ekscytujące wydarzenia nowa lista nadchodzących wydań nie mogę się doczekać! Z Furiosa: Saga...

To może być pierwsza reklama Nintendo w USA

Nintendo jest dziś potentatem w branży gier, ale w 1980 r. w Stanach Zjednoczonych tak naprawdę nie było to przedmiotem zainteresowania nikogo. I...
Advertisment