Funkcje iOS 18 HomeKit: dostęp dla gości, otwieranie drzwi bez użycia rąk, obsługa odkurzacza robota


Choć wciąż czekamy na nowe produkty Apple do inteligentnego domu, iOS 18 wprowadza pewne udoskonalenia w oprogramowaniu Apple dla inteligentnego domu, w tym aktualizacje do HomeKit i aplikacji Home.

Nowością w tym roku jest dodanie dostępu dla gości, dzięki czemu możesz tymczasowo pozwolić odwiedzającym kontrolować Twoje inteligentne akcesoria, bez konieczności dodawania ich jako pełnoprawnych, stałych członków Twojego Domu. Dostępna jest także nowa obsługa inteligentnych robotów odkurzających i zamków do drzwi z łącznością Ultra-Wide Band…

Użytkownicy-goście w aplikacji Home

Jak pokazano powyżej, dużą nową funkcją dostępną do wypróbowania w bieżących wersjach beta systemu iOS 18 jest dodanie dostępu gościa w domu HomeKit.

Możesz zapraszać gości za pomocą aplikacji domowej „Zaproś osoby”. W przeciwieństwie do stałych „Rezydentów”, Goście mają ograniczony dostęp do Twoich akcesoriów w zależności od Twoich preferencji.

Możesz wybrać, w jaki sposób i kiedy goście będą mieli dostęp do Twojego domu oraz sterować akcesoriami, takimi jak zamki do drzwi, bramy garażowe czy inteligentny system alarmowy. Goście mogą kontrolować te akcesoria tylko wtedy, gdy znajdują się one fizycznie pod Twoim adresem, więc nie ma ryzyka manipulacji z daleka.

Reklama

Możesz także łatwo cofnąć dostęp ręcznie, co jest idealną funkcją, gdy ktoś mieszka w Twoim domu na krótki pobyt.

Roboty odkurzające i ultraszerokopasmowe zamki do drzwi

Obsługa inteligentnych robotów odkurzających to pierwszy przypadek, w którym Apple zastosuje funkcje standardu Matter 1.2, który został sformalizowany w październiku 2023 r. Integracja odkurzaczy będzie dostępna w aplikacji Home jeszcze w tym roku.

Apple będzie obsługiwać takie funkcje, jak włączanie i wyłączanie odkurzacza, zmiana trybu czyszczenia i odczytywanie aktualnego stanu naładowania. Podobnie jak inne akcesoria Matter i HomeKit, odkurzacze będą mogły uczestniczyć w automatyzacjach i scenach, a Ty będziesz mógł poprosić Siri o sterowanie odkurzaczem, aby rozpocząć sesję sprzątania.

Podobnie jak wiele innych rzeczy w Matter, znalezienie odkurzaczy obsługujących Matter 1.2 jest łatwiejsze do powiedzenia niż do zrobienia. Roborock zadeklarował wsparcie dla Robot odkurzający Roborock S8 MaxV Ultra będzie wkrótce. Miejmy nadzieję, że wkrótce na rynku pojawią się modele innych producentów.

To będzie podobna historia niedostatku, z następną zapowiedzią: nową funkcją odblokowywania inteligentnych zamków w trybie ekspresowym. Teoretycznie umożliwi to użytkownikom magiczne otwieranie drzwi domu, gdy się do nich zbliżą – po prostu dzięki temu, że będą mieli iPhone’a lub Apple Watch w odległości sześciu stóp. Apple twierdzi, że ta funkcja wykorzystuje technologię Ultra Wideband w celu zapewnienia bezpieczeństwa i szybkości. Niestety, nie wygląda na to, aby można było teraz kupić ani jedną blokadę kompatybilną z HomeKit i Ultra Wideband.

Zintegrowane raportowanie zużycia energii elektrycznej w domu

Wreszcie aplikacja Home umożliwi użytkownikom mieszkającym w domach zaopatrywanych przez uczestniczących klientów Pacific Gas and Electric Company sprawdzanie zużycia energii elektrycznej bezpośrednio w aplikacji Home. Będziesz mógł przeglądać wykorzystanie w godzinach szczytu i poza szczytem oraz porównywać zmiany w zużyciu w czasie.

Jeśli jesteś uprawnionym klientem, będziesz mógł połączyć swoje konto z aplikacją Home w aktualizacji iOS 18 dostępnej jeszcze w tym roku.

Nie ma jeszcze historii dla inteligentnego domu Apple Intelligence

Niestety, niektórym z najbardziej zaskakujących nowych funkcji tego roku nie towarzyszy historia inteligentnego domu. Na przykład wszystkie nowe funkcje Apple Intelligence i Siri nie będą dostępne na Apple TV ani HomePod, prawdopodobnie najbardziej zorientowanym na głos urządzeniu Apple. Nie jest jasne, czy obsługa Apple Intelligence dla tych platform będzie dostępna później lub czy do obsługi różnych modeli urządzeń będzie wymagany sprzęt nowej generacji.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Gwiezdne Wojny: Największym i najdziwniejszym jajkiem wielkanocnym Akolity jest Jedi Plo Koon

Nowa seria Gwiezdnych Wojen od Lucasfilm Akolita ma zasłużył na pochwałę za zwykłe istnienie poza sagą Skywalker – po 47...

Oto, jak przygotować komputer Mac na system macOS Sequoia za pomocą narzędzia CleanMyMac X

Obraz: CleanMyMac X Nowy system MacOS Sequoia firmy Apple oficjalnie pojawi się jesienią, więc Wyczyść MyMaca X udzielił nam świetnych rad, jak najlepiej przygotować...

Tożsamość Mistrza Sithów z „Akolity” jest już całkiem jasna

Akolita utrzymuje w tajemnicy tożsamość tajemniczego Mistrza Sithów, ale – naszym skromnym zdaniem – nie może być to jaśniejsze. Przez...
Advertisment