Funkcja Vision Pro EyeSight tak naprawdę nie działa, przekonuje Macworld


Vision Pro Funkcja EyeSight to coś Jabłko podkreślił, że jest to kluczowy element odróżniający produkt od konkurencyjnych zestawów słuchawkowych oraz sposób na rozwiązanie problemu izolacji podczas korzystania z tego rodzaju technologii.

Jednak porównanie szeregu rzeczywistych przykładów ze zdjęciami promocyjnymi Apple prowadzi jednego z recenzentów do wniosku, że to naprawdę nie działa…

Funkcja Vision Pro EyeSight

Dyrektor generalny Apple, Tim Cook, długo przekonywał, że AR jest bardziej interesująca niż VR, ponieważ ta druga izolować użytkownika od otaczających go ludzi. Rozwiązaniem tego problemu jest EyeSight.

Kiedy ktoś podchodzi do Ciebie, gdy jesteś zanurzony w Vision Pro, powinien on aktywować funkcję PassThrough, abyś ją widział, oraz EyeSight, aby widział reprezentację Twoich oczu w czasie rzeczywistym.

Niedawno mówił o tym Alan Dye, wiceprezes Apple ds. projektowania interfejsu ludzkiego znaczenie cechy.

„Chcieliśmy, aby ludzie w Twoim otoczeniu również czuli się komfortowo, gdy go nosisz, a Ty czułeś się komfortowo, nosząc go w towarzystwie innych osób. Dlatego spędziliśmy lata projektując zestaw bardzo naturalnych, wygodnych gestów, których można używać bez machania rękami w powietrzu. Właśnie dlatego opracowaliśmy EyeSight, ponieważ ponad wszystko wiedzieliśmy, że zakrycie oczu pozbawia nas wielu możliwości, gdy łączymy się z ludźmi. Właściwe wykonanie tego zadania leżało u podstaw koncepcji produktu, ponieważ chcieliśmy, aby ludzie zachowali te połączenia w swoim rzeczywistym świecie”.

Reklama

„Gdyby tylko to zadziałało”

Ale Macworlda Jason Cross twierdzi, że ta funkcja działa tak słabo, że jest prawie bezużyteczna. I twierdzi, że to nie tylko on, pokazując przykładowe obrazy pobrane z filmów szerokiego grona recenzentów i innych użytkowników Vision Pro.

Wyświetlacz EyeSight ma po prostu zbyt wiele problemów. Renderowanie Twoich oczu jest niskiej rozdzielczości i rozmyte, częściowo dzięki jakości przedniego wyświetlacza, a częściowo efektowi soczewki soczewkowej […]

Sam wyświetlacz to stosunkowo wąski pasek, nie mniejszy nawet o połowę niż cały przód gogli. Nie jest zbyt jasno, nawet zanim powłoki i powłoki jeszcze bardziej zmniejszą jasność. Do tego dochodzi sam zestaw słuchawkowy, który jest tak fantastycznie błyszczący, że widać jasne refleksy w niemal każdym oświetleniu. Jeśli chcesz naprawdę wyraźnie widzieć czyjeś oczy, pomieszczenie musi być dość słabo oświetlone, w tym momencie obraz przechodzący staje się ziarnisty.

Powiedział bardzo to, co najlepsze przykład, który udało mu się uchwycić na własny użytek, był „świecący, rozmyty, źle wyrównany” i „po prostu wydawał się innym eteryczną, niebieskawą poświatą” – innymi słowy, różnica między tym, co ludzie widzą, gdy jesteś zanurzony, a tym, co nie jest minimalne.

Cross nie wierzy, że problem można rozwiązać poprzez aktualizację oprogramowania, ale zamiast tego będzie wymagał nowego sprzętu.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Podcast Apple @ Work: Webex pojawia się w Apple TV i Vision Pro

Usługa Apple @ Work jest dostarczana wyłącznie przez firmę Mosyle, jedyna zunifikowana platforma Apple. Mosyle to jedyne rozwiązanie, które integruje w jednej...

ASRock przedstawia karty graficzne z serii Radeon RX 7900 GRE

ASRock, wiodący światowy producent płyt głównych, kart graficznych i mini komputerów PC, wprowadził dziś na rynek nowe karty graficzne z serii Steel Legend...

Cozy Bear i inne APT zmieniają taktykę wraz ze wzrostem wykorzystania chmury

Podmioty zagrażające powiązane z państwem rosyjskim zmieniają swoją taktykę w miarę migracji coraz większej liczby organizacji do infrastruktury opartej na chmurze, ale dobra...
Advertisment