Funkcja Boosts przeglądarki Arc pozwala zmienić wygląd dowolnej witryny


Jeśli użyjesz przeglądarkę Arc, masz zamiar przeprojektować internet. Rodzaj. Arc, popularna nowa przeglądarka The Browser Company, wydaje zaktualizowaną wersję jego funkcja Doładowania który pozwala kontrolować wszystko, od koloru po układ każdej odwiedzanej witryny.

Zasadniczo Boosts ma dwie funkcje. Możesz go użyć do zmiany kolorów i czcionek na stronie lub do ukrycia dowolnej części strony. (Możesz także napisać CSS i JavaScript, więc technicznie rzecz biorąc, niebo jest granicą, ale wymaga to większej wiedzy na temat kodowania.) Chcesz zmusić witrynę do korzystania z trybu ciemnego? Łatwy. Chcesz powiększyć tekst artykułu, tak abyś mógł go zobaczyć? Zrobione.

Aby to wyjaśnić, powiem wam tylko kilka rzeczy, które zrobiłem z Doładowaniami w ciągu kilku dni, kiedy bawiłem się tą funkcją. Użyłem funkcji „Zaps” Boosts, aby usunąć wszystkie oznaki krótkich filmów ze strony głównej YouTube i zlikwidować „trendujący” pasek boczny na Twitterze. Zrobiłem wersję light mode The Verge’s strona główna i taka, która używa wyłącznie czcionki Papyrus. (Najlepsza czcionka ever, mam rację?) Zrobiłem taki, który próbuje automatycznie usuwać sponsorowane listy, które Amazon uwielbia przemycać na górę wyników wyszukiwania. Pozbyłem się obu pasków bocznych na LinkedIn. I zmieniłem kilka witryn z wiadomościami, aby miały ten sam piaskowo-różowy kolor co Financial Timesponieważ po prostu miło jest czytać w ten sposób.

Tryb światła Skraj. Uwielbiasz to oglądać.
Zdjęcie: David Pierce

Wzmocnienia działają dobrze, ale nie idealnie. Czasami ma złe pomysły na to, które kolory pasują do siebie, a ja od czasu do czasu usuwałem część strony, ale to nie znikało całkowicie. Jeśli bawisz się nim wystarczająco długo, zwykle możesz to zrobić dobrze, ale nie jest to idealne doświadczenie typu „wskaż i kliknij”. Zdecydowanie pogorszyłem niektóre strony internetowe, próbując je ulepszyć.

Pod tym wszystkim kryje się filozoficzne pytanie: kto powinien kontrolować wygląd i działanie stron internetowych? Kim jestem, żeby grzebać po stronie głównej YouTube? Darin Fisher, długoletni web developer który jest obecnie inżynierem oprogramowania w The Browser Company, uważa, że ​​jedyną słuszną odpowiedzią jest przekazanie użytkownikom kontroli. „Ostatecznie jest to oprogramowanie” — mówi. „Uruchamiasz to na swoim komputerze, pobierasz te strony internetowe, dlaczego nie pozwolić ci dostosować wyglądu?”

Reklama

Boosts to tak naprawdę nowa wersja starego pomysłu. Narzędzia jak tłusta małpa I Elegancki umożliwiły dostosowanie własnego sposobu korzystania z sieci, ale zwykle wymagały przynajmniej podstawowej wiedzy na temat kodowania. Pierwsza wersja Boosts, która pojawiła się w Arc w zeszłym roku, była bardzo podobna. Z drugiej strony zrobienie wzmocnienia za pomocą nowego narzędzia jest tak proste, jak poruszanie się po kole kolorów i klikanie elementów, które chcesz usunąć.

Próba zabicia wszystkich sponsorowanych wyników Amazon nie była łatwa, ale udało mi się.
Zdjęcie: David Pierce

Jeśli stworzysz Boost, który ci się podoba, możesz udostępnić go innym użytkownikom Arc, którzy mogą go zainstalować jednym kliknięciem. Jedyne ograniczenie? Dopalaczy korzystających z języka JavaScript nie można udostępniać, co stanowi zabezpieczenie przed złymi podmiotami budującymi podstępny kod w ich wzmocnieniach. Zasadniczo możesz zrujnować swój własny komputer za pomocą JavaScript Boost, ale nie kogoś innego.

Firma Browser Company stworzyła również coś, co nazywa się Boost Gallery, w której można wyszukiwać i odkrywać te możliwe do udostępnienia dostosowania dla różnych stron internetowych. Będzie to trochę jak Chrome Web Store, mówi Fisher, pomniejszone o wszystkie rzeczy, które sprawiają, że Chrome Web Store przyprawia o ból głowy. Boosty nie mogą czytać historii Twojej przeglądarki i nie mogą ingerować w rzeczywistą interaktywność strony internetowej. Sposób, w jaki opisuje to Fisher, ulepszenia pozwalają po prostu załadować stronę, a następnie dostosować kilka rzeczy. Celowo jest prosty, a Fisher mówi, że raczej się to nie zmieni.

Galeria Boost to miejsce, w którym można znaleźć poprawki innych osób w Internecie.
Obraz: Firma przeglądarkowa

Jednym z interesujących wyzwań dla The Browser Company jest upewnienie się, że nic się nie zepsuje. Niektórzy użytkownicy nieuchronnie stworzą Wzmocnienia, które powodują problemy na stronie lub ukrywają coś, co okazuje się przydatne; ci użytkownicy mogą nawet zapomnieć, że dokonali wzmocnienia i obwiniać samą witrynę. Fisher mówi, że jest wrażliwy na to, jak również na możliwość umieszczania obrazów na stronach internetowych w celu zasiania dezinformacji, ale uważa, że ​​ograniczenie tego, co mogą zrobić ulepszenia, pomaga zapobiegać najgorszym skutkom.

Nadchodzą również wzmocnienia Aplikacja mobilna Arc, ale jeszcze nie teraz. A Fisher wydaje się nieco mniej entuzjastycznie nastawiony do potencjału mobilnego: ponieważ prawdopodobnie będziesz robić swoje YouTube i Redditing w aplikacjach, a nie na kartach, Arc nie może wiele zrobić dla ciebie na telefonie.

Fakt, że wzmocnienia nie działają tak dobrze na urządzeniach mobilnych, jest dla Fishera dowodem na to, jak bardzo są przydatne. „Mam kilka ulepszeń do stron, bez których nie chciałbym się teraz obejść” — mówi. „Czuję, że go nie ma, kiedy otwieram telefon – wydaje mi się, że kolory są niewłaściwe”. Mówi, że ze wszystkich rzeczy, do których on i jego zespół używali wzmocnień, zmiana stylu okazała się najbardziej nieoczekiwanie potężna. „To czytelność strony, wybór czcionki, kolor, kontrast. Posiadanie kontroli i pozwalanie, by było to zgodne z twoimi upodobaniami, w rzeczywistości może być ogromne.

Po kilku dniach zabawy z nowymi wzmocnieniami nie wiem, czy na zawsze zmieni to sposób, w jaki korzystam z sieci. Ale wiem, że bardziej lubię YouTube i Twitter bez większości ich interfejsu. Upuść pasek boczny — jest czystszy.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Exploit macOS wykryty przez Microsoft może ominąć ochronę systemu

Apple wprowadził System Integrity Protection (SIP) z OS X El Capitan w 2015 roku i zasadniczo dodaje wiele warstw zabezpieczeń, które blokują aplikacjom...

MSI prezentuje płyty główne z serii Z790 MAX na targach Computex z 5GbE i WiFi 7 w topowych modelach

MSI jest gotowe na gruntowne odświeżenie swojej linii płyt głównych Socket LGA1700, na czas dla procesorów Core „Raptor Lake Refresh”, które pojawią się...

Gigabyte Z790 Aorus Xtreme X zawiera wyświetlacz, w samą porę na odświeżenie Raptor Lake

Na targach Computex firma Gigabyte pokazała kilka zaktualizowanych wersji swoich płyt głównych Z790, w których oba modele otrzymały trochę dodatkowego blasku, ale także...
Advertisment