Funimation zostanie zamknięty — a wraz z nim Twoja biblioteka cyfrowa


Funimation zostanie zamknięty 2 kwietnia 2024 r. Usługa przesyłania strumieniowego anime rozpocznie migrację istniejących subskrybentów do Crunchyroll — co nie tylko wpłynie na ceny subskrypcji, ale także wyczyści biblioteki cyfrowe.

A Strona wsparcia na stronie internetowej Funimation podaje, że usługa automatycznie przeniesie istniejących subskrybentów do Crunchyroll, zauważając, że transfer „może się różnić w zależności od konkretnej platformy płatniczej, rodzaju subskrypcji i regionu”. Jednak strona ta – co jest mało przydatne – nie podaje, ile abonenci będą musieli zapłacić po przejściu, a jedynie informuje, że ceny dotychczasowych abonentów wzrosną. Będziesz musiał sprawdzić swoją pocztę e-mail, aby zobaczyć, ile będziesz musiał zapłacić.

Zrzut ekranu: Emma Roth / The Verge

Ponieważ jestem starszym abonentem, moja cena rośnie. Zamiast płacić 5,99 USD miesięcznie za plan Funimation Premium Plus, do którego zostałem nabyty, będę musiał płacić 9,99 USD miesięcznie za plan Mega Fan Crunchyroll. (Z jakiegoś powodu w moim e-mailu moja nowa cena wynosi 12,49 USD kanadyjskiczyli tyle, ile użytkownicy z Kanady muszą zapłacić za plan Mega Fan.)

Nie tylko ja dostaję podwyżkę cen. W poście na X, jeden użytkownik twierdzi, że cena rocznej subskrypcji wzrośnie z 54,95 USD do 99,99 USD. Użytkownik zauważa jednak, że zostały one również uwzględnione w starszym planie Funimation i dlatego podwyżka cen jest tak duża. Inny użytkownik korzystający z tego samego starszego planu co ja, również odnotujemy ten sam wzrost z 5,99 USD do 9,99 USD miesięcznie. Skontaktowaliśmy się z Crunchyroll, aby uzyskać więcej wyjaśnień na temat nowych cen, które abonenci Funimation będą musieli zapłacić, ale nie otrzymaliśmy od razu odpowiedzi.

Co gorsza, Crunchyroll nie będzie obsługiwał kopii cyfrowych wykupionych za pośrednictwem Funimation. Ta promocja umożliwiła użytkownikom wymianę cyfrowych kopii zakupionych płyt Blu-ray lub DVD Funimation, umożliwiając im przechowywanie i oglądanie programu lub filmu za pośrednictwem usługi przesyłania strumieniowego. – stwierdził Funimation użytkownicy mogliby zachować kopie „na zawsze” — ale obecnie najwyraźniej tak nie jest.

Reklama

Według strony pomocy Funimation Crunchyroll „nie obsługuje obecnie kopii Funimation Digital, co oznacza, że ​​dostęp do wcześniej dostępnych kopii cyfrowych nie będzie obsługiwany”. Innymi słowy, wszystkie te kopie cyfrowe również znikają, co jest ogromną porażką dla każdego, kto kupił – a później sprzedał – kwalifikujące się płyty DVD lub Blu-ray, mając nadzieję na przechowywanie kopii cyfrowych w Funimation na zawsze.

Napis wisi na ścianie Funimation od dłuższego czasu. Kiedy Sony przejął Crunchyroll w 2021 rokuplanował połączyć Crunchyroll i Funimation w jedną usługę przesyłania strumieniowego. Po tym, Crunchyroll odziedziczył ogromną bibliotekę treści z Funimation — ale Funimation pozostało w Internecie, wciąż dodając odcinki kontynuacji seriali. Aż do teraz nie wiedzieliśmy, kiedy Funimation zostanie zamknięte.

Jeśli jesteś zainteresowany przejściem na subskrypcję Crunchyroll, na stronie pomocy znajdują się instrukcje dotyczące przenoszenia historii oglądania i kolejki. Jeśli chodzi o mnie, prawdopodobnie zrezygnuję z subskrypcji. Jedynym powodem, dla którego zachowałem Funimation, było to, że korzystam ze starszego planu za 5,99 USD miesięcznie – co czyni go najtańszą usługą przesyłania strumieniowego bez reklam, jaką mam przy rosnących cenach w całej branży. Jasne, sterowanie odtwarzaniem i interfejs użytkownika Funimation nie są aż tak świetne, ale będzie mi brakować korzystania z aplikacji, aby dopełnić się nostalgią Dragon Ball Z lub nadrobić zaległości w nowych odcinkach Moja Akademia Bohaterów.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Sharkoon przedstawia nowy podświetlany wentylator PWM 120 mm Rebel F50 o wysokim zakresie obrotów

Sharkoon Technologies to międzynarodowy dostawca wysokiej jakości, wydajnych podzespołów i urządzeń peryferyjnych do komputerów PC, który obecnie poszerza swoją ofertę wentylatorów chłodzących do...

SolidRun przedstawia moduł komunikacyjny Ryzen V3000 CX7

SolidRun, wiodący deweloper i producent wysokowydajnych rozwiązań System on Module (SOM), komputerów jednopłytkowych (SBC) i rozwiązań brzegowych sieci, ogłosił dzisiaj wprowadzenie na rynek...

Razer demonstruje przyszłość gamingowej technologii dotykowej dzięki Sensa HD Haptics i Project Esther

Gracze uwielbiają oglądać transmisje na żywo, widzieć, jak ich ulubieni gracze wykonują niesamowite zagrania i wygrywają – ale co by było, gdybyśmy mogli...
Advertisment