Fundusz Ziemi Jeffa Bezosa ma nowego lidera


Fundacja Ziemi Jeffa Bezosa ma nowego lidera i nowo ogłoszony termin. Andrew Steer obejmie stery jako prezes i dyrektor generalny Earth Fund po ustąpieniu ze stanowiska kierowania jedną z organizacji ekologicznych, które obecnie finansuje Bezos. Według Steera Bezos zamierza wydać całe 10 miliardów dolarów funduszu do 2030 roku – daty, która wcześniej nie została publicznie ujawniona.

Wybór Steera na kierownika Earth Fund to kolejny sygnał, że Bezos zamierza wydać pieniądze na strategie głównego nurtu walki z kryzysem klimatycznym. Bezos pierwsza grupa stypendystów były to głównie starsze organizacje zajmujące się ochroną środowiska, które działają na rzecz ograniczenia emisji dwutlenku węgla do ogrzewania planety. W przeciwieństwie do tego inne głośne wysiłki skierowały pieniądze na przyspieszenie rozwój technologii przyszłości zaprojektowane do wychwytywanie emisji po ich wypuszczeniu.

Steer był prezesem World Resources Institute (WRI) przez osiem lat, organizacji, która w listopadzie ubiegłego roku otrzymała jeden z największych dotacji od Bezosa – 100 milionów dolarów. Instytut badawczy non-profit zapowiedział, że przeznaczy na to pieniądze dwie inicjatywy ponad pięć lat. Jednym z projektów jest satelitarny system monitorowania do śledzenia emisji dwutlenku węgla. WRI przeznaczy również pieniądze na elektryfikację ponad 450000 autobusów szkolnych w USA do 2030 roku.

Steer niejasno nakreślił niektóre z priorytetów Earth Fund na Twitterze. „Earth Fund będzie inwestować w naukowców, organizacje pozarządowe, aktywistów i sektor prywatny, aby wspierać nowe technologie, inwestycje, zmiany polityki i zachowania”, on napisał. „Będziemy podkreślać sprawiedliwość społeczną, ponieważ zmiany klimatyczne nieproporcjonalnie szkodzą biednym i zmarginalizowanym społecznościom”.

Fundusz Ziemi musiał stawić czoła krytyka z niektórych oddolnych grup, które twierdzą, że początkowy wybór stypendystów Bezosa był pozbawiony różnorodności i nie zrobił wystarczająco dużo, aby ograniczyć emisje z firmy Bezos Amazon. Wiele głównych grup środowiskowych, w tym te, które Bezos zdecydował się sfinansować, jest w obliczu rozrachunku z powodu braku osób kolorowych w ich szeregach. Climate Justice Alliance, którego członkami są organizacje ekologiczne kierowane przez kolorowych ludzi ze społeczności, które borykają się z długą spuścizną zanieczyszczenia, wezwał Bezosa i jego stypendystów do przekierowania pieniędzy z funduszu do swoich społeczności.

Bezos ogłosił w lutym, że planuje schodzić z tegorocznej roli dyrektora generalnego Amazon. Ten ruch da mu więcej czasu na jego „pasje, ”W tym Earth Fund, pisał wówczas.

Reklama

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Pamięć G.SKILL osiąga 31 rekordów podkręcania w okresie Computex 2024

G.SKILL International Enterprise Co., Ltd., wiodąca na świecie marka wydajnych podkręcanych pamięci i komponentów do komputerów PC, z radością ogłasza osiągnięcie 31 rekordów...

Wgłębianie się w obietnicę reformy planowania centrów danych Partii Pracy w programie wyborczym Partii Pracy

Manifest wyborczy Partii Pracy zawiera zobowiązanie do usunięcia barier planistycznych, które wstrzymują rozwój centrów danych i, z kolei, hamują wzrost gospodarczy Wielkiej Brytanii. Według...

Firma partnerska SK hynix, Mimir IP, pozywa firmę Micron

Mimir IP, południowokoreańska firma zarządzająca patentami, kupiła w maju od SK hynix około 1500 patentów związanych z chipami. Złożyli teraz pozew przeciwko...
Advertisment