Fulcrum Acoustic zaprezentuje nowe produkty i technologie na targach InfoComm 2024


InfoComm 2024 będzie decydującym momentem dla Fulcrum Acoustic po utworzeniu działu Fulcrum Immersive i przejęciu systemów cyfrowego przetwarzania sygnału Venueflex, co umożliwi firmie wejście na rosnący rynek immersyjnego dźwięku i akustyki aktywnej. Dla InfoComm firma Fulcrum oferuje nowe głośniki instalacyjne serii RX, ulepszone oprogramowanie Fulcrum One i zaawansowane cyfrowe procesory sygnałowe obsługujące miksowanie obiektowe i technologie aktywnej akustyki.

InfoComm 2024 będzie decydującym momentem dla Fulcrum Acoustic, po utworzeniu działu Fulcrum Immersive oraz przejęcie systemów cyfrowego przetwarzania sygnałów Venueflex, umożliwiając firmie wejście na rosnący rynek wciągającego dźwięku i aktywnej akustyki. Dla InfoComm firma Fulcrum oferuje nowe głośniki instalacyjne serii RX, ulepszone oprogramowanie Fulcrum One i zaawansowane cyfrowe procesory sygnałowe obsługujące miksowanie obiektowe i technologie aktywnej akustyki.

Założona w 2008 roku firma Fulcrum Acoustic jest profesjonalnym producentem głośników, znanym z unikalnego podejścia do projektowania głośników. Wykorzystując badania współzałożyciela firmy Davida Gunnessa, Fulcrum Acoustic łączy opatentowaną konstrukcję koncentryczną i moc przetwarzania Temporal Equalization, aby stworzyć potężną i wszechstronną linię profesjonalnych głośników, które pomagają rozwiązywać wyjątkowe wyzwania audio.

Na targach InfoComm 2024 firma Fulcrum Acoustic zademonstruje rozszerzoną gamę kompaktowych głośników instalacyjnych i nowe możliwości oprogramowania Fulcrum One, uzupełniające serię wielofunkcyjnych cyfrowych procesorów sygnałowych Venueflex firmy.

„Jesteśmy podekscytowani faktem, że ludzie będą mogli doświadczyć połączenia naszych wysiłków w zakresie rozwoju sprzętu i oprogramowania w ciągu ostatniego roku. Produkty głośnikowe, które debiutujemy, są idealnymi towarzyszami wspierającymi aktywną akustykę, miksowanie oparte na obiektach i inne bezpłatne technologie oparte na technologii procesor Venueflex i zarządzany w naszym oprogramowaniu One” – komentuje Stephen Siegel, prezes Fulcrum Acoustic, o planach firmy na InfoComm 2024.


Popularna seria kompaktowych głośników instalacyjnych Fulcrum RX została teraz zaktualizowana o nowe rozmiary i funkcje, które spełniają rosnące wymagania dotyczące instalacji stałych i tymczasowych. Zaktualizowana seria RX obejmuje teraz ulepszone modele 5,25” i 6,5”, a także modele głośników 4” i 8”. Nową, ultrakompaktową obudowę RX4 (100° x 100°) można łatwo zintegrować ze ścianami, podstopnicami schodów, krawędzią sceny i pod balkonami. Nowy RX8 (90° x 70°) rozszerza możliwości serii RX, zapewniając większą moc wyjściową i rozszerzoną charakterystykę niskich częstotliwości. Zaktualizowane modele RX5 (90° x 70°) i RX6 (90° x 70°) mają wyrafinowaną estetykę, ulepszone opcje montażu oraz nową konstrukcję zwrotnicy i tuby, zapewniające lepszą reakcję poza osią.

„RX przez lata odnosił dla nas ogromne sukcesy ze względu na swoje kompaktowe rozmiary, wyjątkową moc wyjściową i wysoką wierność. Rynek domagał się mniejszych i większych rozwiązań w tym asortymencie. Dzięki tej aktualizacji oferujemy więcej rozmiarów i bardziej elegancki wygląd, przy jednoczesnym zachowaniu charakterystycznego charakteru dźwiękowego RX” – mówi Todd Foster, wiceprezes ds. sprzedaży w Fulcrum.

Reklama

Te głośniki RX są znane z zapewniania zaskakująco wysokiej mocy wyjściowej z małych obudów i idealnie nadają się do zastosowań, w których wymagane są wysokie poziomy SPL, ale dostępna jest ograniczona przestrzeń. Ich szerokie wzorce pokrycia są skuteczne nawet w małych odległościach, a ich współosiowa konstrukcja zapewnia równomierny, spójny dźwięk w całym paśmie. Są minimalnie inwazyjne i można je bezproblemowo zintegrować z dowolnym miejscem.

Nowa seria RX zadebiutuje na targach InfoComm 2024, a odwiedzający będą mogli usłyszeć je w akcji w pokoju demonstracyjnym N102, również prezentowanym na stoisku C9335. Tam firma będzie miała dedykowany kiosk z oprogramowaniem i będzie zachęcać odwiedzających do praktycznego zapoznania się z oprogramowaniem One do projektowania i symulowania tradycyjnych i wciągających systemów audio. Odwiedzający mogą również wypróbować oprogramowanie IntelliCloud WebUI firmy APEX do zdalnego monitorowania i zarządzania wzmacniaczami CloudPower.

W pokoju demonstracyjnym N102 firma Fulcrum Acoustic zaprezentuje funkcje z nadchodzącej wersji 1.2 oprogramowania Fulcrum One. Firma zaprezentuje zdolność One do przewidywania reakcji akustyki i systemu dźwiękowego oraz symulowania zabiegów akustycznych w modelu pomieszczenia. Firma zademonstruje także nową integrację systemów sterowania innych firm ze standardowym protokołem OSC i wbudowaną obsługą systemu śledzenia w czasie rzeczywistym Blacktrax. Ponadto Fulcrum zaprezentuje również zwiększoną dostępność i funkcjonalność swoich technologii miksowania obiektowego i aktywnej akustyki napędzanych przez procesory Venueflex.

Procesory Venueflex działają wyłącznie na oprogramowaniu Fulcrum One, kompleksowym rozwiązaniu programowym do projektowania, symulacji i sterowania akustyką, systemami głośnikowymi i systemami immersyjnymi. Koniec z przełączaniem aplikacji. Tego samego programu można używać od koncepcji projektu, począwszy od planowania i rozmieszczenia głośników, obróbki akustycznej i komponentów immersyjnych w 3D, symulacji i optymalizacji. W jednym oprogramowaniu można także sterować całym systemem, w tym zarządzać narzędziami Fulcrum Immersive, przetwarzaniem głośników, układami głośników, adaptacyjnym sterowaniem i innymi komponentami, z analizą wydajności w czasie rzeczywistym.

 

„W zeszłym roku na targach InfoComm zaprezentowaliśmy nasze oprogramowanie One i wciągające technologie audio. W tym roku cieszymy się, że ludzie będą mogli samodzielnie wypróbować te narzędzia i wyobrazić sobie, jak można je wdrożyć we własnych, rzeczywistych aplikacjach” – mówi Stephen Siegel.
www.fulcrum-one.com
www.fulcrum-immersive.com
www.fulcrum-acoustic.comSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Gwiezdne Wojny: Największym i najdziwniejszym jajkiem wielkanocnym Akolity jest Jedi Plo Koon

Nowa seria Gwiezdnych Wojen od Lucasfilm Akolita ma zasłużył na pochwałę za zwykłe istnienie poza sagą Skywalker – po 47...

Oto, jak przygotować komputer Mac na system macOS Sequoia za pomocą narzędzia CleanMyMac X

Obraz: CleanMyMac X Nowy system MacOS Sequoia firmy Apple oficjalnie pojawi się jesienią, więc Wyczyść MyMaca X udzielił nam świetnych rad, jak najlepiej przygotować...

Tożsamość Mistrza Sithów z „Akolity” jest już całkiem jasna

Akolita utrzymuje w tajemnicy tożsamość tajemniczego Mistrza Sithów, ale – naszym skromnym zdaniem – nie może być to jaśniejsze. Przez...
Advertisment