Fujitsu zwalnia połowę zespołu praktyków Oracle w Wielkiej Brytanii


Fujitsu redukuje zatrudnienie w swojej brytyjskiej praktyce Oracle, próbując obniżyć koszty i zwiększyć konkurencyjność w obliczu następstw skandalu związanego z pocztą, w którym brała udział.

Decyzja ta nastąpiła po tym, jak japoński gigant IT powiedział o tym pracownikom w Wielkiej Brytanii w kwietniu Miało zostać zwolnionych 100 stanowisk w sprzedaży, przedsprzedaży i logistycew związku z pogorszeniem się perspektyw biznesowych w Wielkiej Brytanii.

Około 60 stanowisk pracy – ponad połowa obecnego zespołu Oracle Practice – odejdzie, ale Fujitsu twierdzi, że nie będzie to miało wpływu na świadczenie usług Oracle klientom w Wielkiej Brytanii.

„W ramach ciągłych działań mających na celu zapewnienie swojej konkurencyjnej pozycji Fujitsu może potwierdzić zamiar zmniejszenia liczby stanowisk Oracle w Wielkiej Brytanii o około 60 stanowisk” – stwierdziła firma informatyczna.

„W nadchodzących miesiącach odbędzie się proces konsultacji z pracownikami, których dotyczy ta zmiana, z koniecznością przesunięcia współpracowników” – dodał.

Fujitsu stwierdziło, że pozostaje zaangażowane w rynek usług Oracle w Wielkiej Brytanii.

Reklama

Najnowsze oświadczenie jest następstwem kwietniowej wiadomości, że Fujitsu zwolni około 100 pracowników w Wielkiej Brytanii, po tym jak skutki jej kluczowej roli w skandalu związanym z pocztą uderzyły w jej rurociągi sprzedażowe. Dostawca IT naraził na ryzyko zwolnienia prawie 70 pracowników, a około 30 odchodzi. Dotyczy to stanowisk sprzedaży, przedsprzedaży i logistyki.

Miesiąc wcześniej Fujitsu powiedział pracownikom, że tak nie poszukuje już nowych możliwości biznesowych w swojej Republice Irlandii działalności, zamiast tego skupiając się na realizacji istniejących kontraktów.

Firma znalazła się pod ostrą krytyką i analizą w Wielkiej Brytanii po dramatyzacji serialu przez ITV Skandal na poczcie Horizon, Pan Bates kontra Pocztaktóry został wyemitowany na początku roku.

Fujitsu dostarcza oprogramowanie Horizon i wsparcie dla urzędu pocztowego i kierowników poczty od 1999 r. Oprogramowanie zawierało poważne wady, które powodowały niedociągnięcia księgowe, za co obwiniano kierowników poczty, w wyniku czego wielu z nich zostało niesłusznie pociągniętych do odpowiedzialności karnej. Fujitsu odegrało rolę w pomaganiu Urzędowi Pocztowemu w ukrywaniu wiedzy o błędach przed kierownikami poczty, obwiniając zamiast tego użytkowników.

W latach 1999–2015 setki kierowników poczty i pracowników oddziałów było niesłusznie ściganych przez Urząd Pocztowy i skazanych za niedociągnięcia księgowe, które w roku 2018/2019 zostały udowodnione przez Wysoki Trybunał jako spowodowane błędami programu Horizon. Wiele innych popadło w ruinę finansową.

W styczniu tego roku europejski szef Fujitsu, Paul Patterson, obiecał zaprzestać składania ofert na prace rządowe do czasu zakończenia ustawowego śledztwa publicznego w sprawie afery pocztowej.

W Wielkiej Brytanii może pojawić się więcej wyzwań finansowych, a parlamentarzyści zażądają, aby Fujitsu pomogło w pokryciu ogromnych kosztów związanych ze skandalem dotyczącym programu Horizon – do czego Patterson zgodził się, że Fujitsu było moralnie zobowiązane.

Jedna z osób, która chciała pozostać anonimowa, powiedziała Computer Weekly, że morale w brytyjskiej firmie Fujitsu jest niskie.

Skandal na poczcie był po raz pierwszy zaprezentowany przez Computer Weekly w 2009 rokuukazujący historie siedmiu podoficerów i problemy, jakie ich spotkały w związku z problemami z oprogramowaniem księgowym (zobacz poniżej kalendarium artykułów Computer Weekly na temat skandalu).


• Przeczytaj także: Co musisz wiedzieć o aferze Horizon

• Obejrzyj także: Dokument ITV – Pan Bates kontra poczta: prawdziwa historiaSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Najlepsze filmy science fiction do obejrzenia w serwisie Netflix w czerwcu 2024 r

Lato w pełni, a wraz z nim ekscytujące wydarzenia nowa lista nadchodzących wydań nie mogę się doczekać! Z Furiosa: Saga...

To może być pierwsza reklama Nintendo w USA

Nintendo jest dziś potentatem w branży gier, ale w 1980 r. w Stanach Zjednoczonych tak naprawdę nie było to przedmiotem zainteresowania nikogo. I...

iPad powinien złożyć się na pół

Złożenie iPada na pół to bardzo zły pomysł, jeśli chcesz nadal korzystać z iPada. Ale wysłuchaj mnie: powinien złożyć się na pół....
Advertisment