FTC finalizuje karę Epic Games w wysokości 245 milionów dolarów za oszukiwanie użytkowników, oto jak uzyskać zwrot pieniędzy


W grudniu amerykańska Federalna Komisja Handlu (FTC) uderzyła w twórcę Fortnite Epic Games z „największą karą w historii” za naruszenia wobec dzieci w kwestiach prywatności i nakłanianie ich do zakupów. Teraz 245 milionów dolarów z całkowitej kary 520 milionów dolarów zostało sfinalizowane dla ofiar „ciemnych wzorców”, które doprowadziły do ​​niechcianych i nieznanych opłat w grze. Omówimy również, jak uzyskać zwrot pieniędzy, jeśli uważasz, że ty lub twoja rodzina zostaliście dotknięci praktykami firmy Epic.

FTC ogłosiła wiadomość o sfinalizowaniu kary firmy Epic za nakłanianie użytkowników do zakupów dzisiaj na swojej stronie internetowej (przez John Gruber/Odważna kula ognia).

„Federalna Komisja Handlu sfinalizowała nakaz, zgodnie z którym Epic Games, twórca gry wideo Fortnite, zapłaci konsumentom 245 milionów dolarów w celu uregulowania zarzutów, że firma wykorzystała ciemne wzorce, aby nakłonić graczy do dokonania niechcianych zakupów i umożliwienia dzieciom zbierania nieautoryzowanych opłat bez udziału rodziców”.

Oprócz możliwości dokonywania zakupów bez udziału rodziców, kara pojawia się po tym, jak Epic Games używa „konfiguracji przycisków sprzecznej z intuicją, niespójnej i mylącej”, co „doprowadziło graczy do ponoszenia niechcianych opłat w oparciu o naciśnięcie jednego przycisku”.

FTC jednogłośnie głosowała za sfinalizowaniem części rekordowej kary w wysokości 245 milionów dolarów i poinformowała, że ​​zostanie ona wykorzystana do zwrotu pieniędzy poszkodowanym użytkownikom.

Jak zauważył Gruber, Epic to firma, która walczy o prowadzenie własnego sklepu z aplikacjami na iPhone’a i iPada – do czego Apple może zostać zmuszony w UE ze względu na ustawę o rynkach cyfrowych.

Jak złożyć wniosek o zwrot pieniędzy w Fortnite

  • Udaj się do Strona docelowa „Fornite Refunds” FTC
  • Sprawdź dokładnie wymagania kwalifikacyjne
  • Sprawdź ponownie w przyszłości, gdy FTC podejmie kroki w celu uzyskania zwrotu pieniędzy
  • FTC mówi, że osoby, które się kwalifikują, powinny otrzymać powiadomienie e-mailem
  • Przypomina również ludziom, że „FTC nigdy nie prosi o zapłatę za złożenie wniosku lub uzyskanie zwrotu pieniędzy. Nie płać nikomu, kto obiecuje ci zwrot FTC w zamian za opłatę”.
Reklama

Jeśli nie otrzymasz wiadomości e-mail, zajrzyj ponownie na stronę Fornite Refunds FTC, aby zapoznać się ze wszystkimi najnowszymi szczegółami i sposobem złożenia wniosku.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Współzałożyciel firmy Intel, Gordon Moore, człowiek stojący za prawem Moore’a, umiera w wieku 94 lat

Firma Intel oraz Fundacja Gordona i Betty Moore'ów ogłosiły dzisiaj, że współzałożyciel firmy, Gordon Moore, zmarł w wieku 94 lat. Fundacja poinformowała, że...

Internet Archive przegrało swoją pierwszą walkę o skanowanie i wypożyczanie e-booków jak biblioteka

Sędzia federalny orzekł przeciwko Internet Archive w Hachette przeciwko Internet Archive, wytoczony przeciwko niemu pozew przez czterech wydawców książek, uznając, że serwis nie...

Zmarł Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel i twórca prawa Moore’a

Gordon Moore, jeden ze współzałożycieli Intela i tytan Doliny Krzemowej, zmarł dzisiaj w wieku 94 lat, zgodnie z komunikat prasowy firmy. Był...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!