Francuski gigant telewizyjny korzysta z serwera Dell NAS w celu modernizacji kanałów


Zaoszczędził 42% na kosztach energii, 50% na przestrzeni szafy w centrum danych i uzyskał 4,5 PB podczas gdy poprzednio miał 3,5 PB podczas odświeżania sprzętu pamięci masowej NAS.

Taki wynik osiągnął francuski gigant telewizyjny TF1, który zastąpił 80 węzłów Dell Isilon skalowalna pamięć masowa NAS z 40 nowymi węzłami PowerScale od tego samego twórcy macierzy.

Aktualizacja następuje w momencie, gdy TF1 kładzie podwaliny pod TF1+, który ma na celu konkurować z takimi platformami jak Netflix jako platforma treści i potrzebował nowej pojemności do przechowywania 15 000 godzin multimediów.

„I będzie to wyższa rozdzielczość” – mówi dyrektor operacji IT w TF1 Jean Gras. Jednocześnie dodaje: „Musimy wziąć pod uwagę nowe obowiązki społeczne, zwłaszcza cel znaczący zmniejszyć ślad węglowy do 2030 r.”

Skalowalny serwer NAS to pamięć masowa z dostępem do plików, dobrze dostosowana do treści audiowizualnych składających się z dość dużych plików, do których często wymagany jest dostęp sekwencyjny. Skalowalny serwer NAS pozwala na utworzenie bardzo dużego systemu plików działającego na wielu węzłach sprzętowych, z możliwością dodawania i zmiany pojemności na bieżąco. Jako kluczowa metoda nieustrukturyzowane przechowywanie danych to jest konkurować z przechowywaniem obiektów.

TF1 postawił sobie kilka ambitnych wyzwań. Firma – zatrudniająca 3000 pracowników i będąca producentem i nadawcą treści audiowizualnych – będzie oferować te same filmy i seriale, co jej konkurenci, ale stara się wyróżniać treściami informacyjnymi. Kluczem do bezpłatnego dostępu do TF1+ jest to, że użytkownicy będą zapraszani do oglądania segmentów reklamowych podczas uzyskiwania dostępu do treści. Dostępny będzie także silnik rekomendacji podobny do tego, z którego korzysta Netfliks.

Reklama

„Nasze treści są dystrybuowane w różnych formatach z serwerów w centrach danych AWS” – mówi Gras. „Rozważaliśmy możliwość przechowywania wszystkich naszych oryginalnych plików wideo w AWS. Jednak według naszych symulacji koszt przechowywania danych to nie jest naprawdę „zimne” w chmurze, nie można porównać z macierzą lokalną.”

Refleksja nad ofertami magazynowymi odpowiadającymi nowym wyzwaniom rozpoczęła się w drugiej połowie 2022 roku.

Obydwa rozwiązania PowerScale i Isilon są produkowane przez firmę Dell, przy czym ten pierwszy jest ewolucją drugiego. Obydwa są skalowalnymi urządzeniami NAS obsługującymi równoległy system plików OneFS, do którego można dodawać węzły w celu zwiększenia pojemności, niemal do nieskończoności i w ramach jednej przestrzeni nazw.

Ale TF1 zadał pytanie, czy zmienić dostawcę sprzętu do przechowywania danych.

Trzymaj się OneFS, aby uniknąć kosztownych szkoleń w zakresie umiejętności

„Kilka czynników skłoniło nas do pozostania w firmie Dell” – mówi Gras. „Pierwszą była dostępność możliwa do osiągnięcia w OneFS. Macierze te muszą przechowywać informacje wysyłane przez dziennikarzy w terenie i udostępniać je do transmisji w ciągu zaledwie kilku minut”.

„Drugim elementem było to, że było oczywiste, że pozostanie w OneFS pozwoliło nam czerpać korzyści z istniejących procedur zarządzania i operacyjnych. Ustaliliśmy, że zmiana platformy wymagałaby przeszkolenia od 15 do 20 osób.

„Ostateczną zaletą pozostania przy OneFS jest to, że gwarantuje to nieprzerwaną migrację” – mówi.

Tak się złożyło, że nowe węzły PowerScale zostały łatwo dodane do istniejącego klastra, który na jakiś czas osiągnął pojemność 8PB. OneFS został ponownie skonfigurowany w taki sposób, aby wszelkie nowe zapisy były kierowane do nowych węzłów, a zawartość węzłów Isilon była przesyłana do PowerScale, gdy było to możliwe i dostępna była przepustowość.

Migracja odbyła się bez zakłóceń dzięki zastosowaniu równoważenia obciążenia przed węzłami.

Migracja rozpoczęła się na początku 2023 roku i trwała do wiosny tego roku. Po zakończeniu stare węzły Isilon zostały poddane recyklingowi przez firmę Dell, co odpowiadało celom ekologicznym TF1.

Czas dostępu 10x szybszy

Spośród 40 wdrożonych węzłów 14 to model A3000L, a 26 to F600. A3000L obsługuje dyski twarde SATA, które mogą przechowywać duże ilości zimnych danych po korzystniejszej cenie.

Macierze F600 obsługują dyski flash, aby przyspieszyć dostęp. Dane najpierw trafiają do F600, zanim OneFS podejmie decyzję o dostosowaniu ich do pojemności A3000L.

„Zauważyliśmy 10-krotne przyspieszenie dostępu” – mówi Gras. „Optymalizacja jest szczególnie skuteczna w przypadku dysków SSD.”

Hosty uzyskują dostęp do klastra pamięci masowej za pośrednictwem klasycznej infrastruktury Ethernet. Węzły magazynowania wykorzystują Infiniband jako połączenie wzajemne.

W tym samym czasie, gdy miała miejsce migracja, OneFS przeniósł również całą zawartość do drugiej witryny odzyskiwania po awarii (DR).

„W tej chwili musimy wdrożyć pełny plan odzyskiwania po awarii” – mówi Gras. „Niezbędne jest, abyśmy mogli uporać się z awarią w zakładzie produkcyjnym, ale także w przypadku cyberataku, abyśmy mogli wznowić działalność z czystymi kopiami”.

„Dell jest bardzo skutecznym partnerem, jeśli chodzi o opracowywanie z nami scenariuszy, co obejmuje zrozumienie naszych danych przechowywanych w platformie AWS”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Najlepsze filmy, które opuszczą Netflix, Max i nie tylko pod koniec lutego 2024 r

Luty dobiega końca i choć rok przestępny sprawia, że ​​jest on nieco dłuższy, wciąż zostało ledwo wystarczająco dużo czasu, aby obejrzeć...

9to5Mac Overtime: Wreszcie nowe iPady!

W tym tygodniu w 9to5Mac Overtime Jeff i Fernando omawiają nowe, ekscytujące szczegóły dotyczące nadchodzących iPadów, w tym nowe, supercienkie wymiary, zaktualizowane funkcje...

Wielu użytkowników Redditorów nienawidzi IPO Reddit

Jeśli jesteś pewnym rodzajem cynizmu, Zgłoszenie S-1 Reddita uruchamia dzwonki alarmowe. Jest wzmianka o r/WallStreetBets. (Właściwie w sumie pięć wzmianek.) Jest...
Advertisment