Foxconn twierdzi, że może budować pojazdy elektryczne w pustym zakładzie w Wisconsin lub w Meksyku


Prezes tajwańskiego producenta Foxconn mówi, że gigant elektroniczny rozważa produkcję pojazdów elektrycznych na swoim prawie pustym miejscu pracy w Wisconsin, gdzie firma pierwotnie planowała produkować panele LCD. Albo to, albo Foxconn może produkować pojazdy elektryczne w Meksyku. Decyzja zapadnie do 1 lipca – powiedział prezes Young Liu na konferencji prasowej we wtorek.

Foxconn, najlepiej znany z produkcji iPhone’ów, ostatnio zwrócił trochę uwagi na dynamicznie rozwijającą się przestrzeń pojazdów elektrycznych, aby zdywersyfikować swoje przychody. Pod koniec ubiegłego roku konglomerat ogłosił platformę EV, na której inne firmy mogłyby budować. W tym roku Foxconn ogłosił nawiązanie współpracy z największym prywatnym producentem samochodów w Chinach, Geely, oraz z kilkoma start-upami w dziedzinie pojazdów elektrycznych. Zgodziła się zbudować pojazd elektryczny z firmą Fisker Inc., która ma problemy ze startem Byton, a może nawet zbudować taki z Faraday Future (w ramach umowy z Geely), którym jest teraz spieniężysz się gotówką po latach na krawędzi.

Foxconn ogłosił również partnerstwo z pojazdami elektrycznymi z Fiatem Chryslerem w 2020 roku, chociaż od tego czasu żadna z firm nie skomentowała projektu. (Fiat Chrysler nazywa się teraz Stellantis.)

Założyciel Fisker Inc. Henrik Fisker powiedział wcześniej istniała „bardzo duża szansa”, że zbuduje pojazd z Foxconn w Wisconsin, choć wypowiedzi prezesa są po raz pierwszy, kiedy tajwańska firma potwierdziła zainteresowanie wykorzystaniem tego obiektu. Liu powiedział również, że Foxconn jest rozważanie budowy pojazdów elektrycznych dla wielu partnerów ale odrzucił plotki, że będzie współpracować z Apple, który opracowuje autonomiczny samochód elektryczny.

Foxconn dokonał przełomu w fabryce w Wisconsin w 2018 roku, po skompensowaniu około 4 miliardów dolarów ulg podatkowych i innych zachęt ze strony władz stanowych i lokalnych. Firma obiecała, że ​​zainwestuje 10 miliardów dolarów, zbuduje obiekt o powierzchni 20 milionów stóp kwadratowych i stworzy 13 000 miejsc pracy, a wszystko to przy produkcji paneli LCD. Były prezydent Donald Trump kiedyś nazwał to miejsce „ósmym cudem świata”. Firma twierdzi, że chce zbudować Dolinę Krzemową na Środkowym Zachodzie, nazywając ją „Doliną Wisconn”.

Ale to się nigdy nie wydarzyło. Foxconn spędził następne lata na zawężaniu zakresu swoich ambicji w Wisconsin, ledwo osiągając cele w zakresie zatrudnienia wyznaczone przez stan po drodze i zainwestował zaledwie 3 procent z dotychczasowych 10 miliardów dolarów. Największa budowla, jaką zbudował, mierzy zaledwie 1 milion stóp kwadratowych. Niedawno został przeklasyfikowany w oficjalnych dokumentach jako magazyn.

Reklama

Chociaż Foxconn początkowo twierdził, że będzie produkował panele LCD w tym miejscu, w rzeczywistości firma od lat poszukuje opłacalnego produktu do produkcji w stanie Wisconsin. Przez pewien czas twierdził, że wykorzysta przestrzeń do stworzenia „ekosystemu AI 8K + 5G” – chociaż firma nigdy nie wyjaśniła spójnie, co to oznacza. Foxconn również wziął pod uwagę publicznie robienie robotów kawowych a na początku pandemii wentylatory.

„Przejąłem zadanie w Wisconsin i muszę sprawić, by było to wykonalne, więc muszę znaleźć produkt, który pasuje do tej lokalizacji”, powiedział Liu, odnosząc się do tego, jak odziedziczył projekt po poprzednim prezesie (i założycielu Foxconn) Terry Gou, który opuścił firmę, aby podjąć niefortunną kandydaturę na prezydenta Tajwanu. „Niezależnie od tego, czy jest to Wisconsin czy Meksyk, nie jest to kwestia polityczna, to biznes z mojej perspektywy”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

W przypadku inteligentnych pierścionków odpowiedni rozmiar ma znaczenie

Zakup inteligentnego pierścionka jest nieco bardziej skomplikowany niż zakup smartwatcha. Aby go kupić, musisz zaopatrzyć się w zestaw do wymiarowania, przymierzyć kilka...

Francesca ma najbardziej romantyczną fabułę w Bridgerton

Podczas gdy jej rodzeństwo staje się ogromne, rozległe historie miłosneWłaściwie Francesca Bridgerton (Hannah Dodd) po cichu wygrywa grę w związku. Szósta...

Tylko dzisiaj samonagrzewający się kubek Ember Mug 2 jest przeceniony o prawie połowę

Bez kawy wielu z nas prawdopodobnie przestałoby istnieć. Jest to prawdopodobnie jedno z naszych najważniejszych narzędzi zwiększających produktywność, dlatego osobiście uważam, że...
Advertisment