Foxconn przyznaje się do błędu w płaceniu, oferuje zapłatę tym, którzy chcą odejść


Foxconn przyznaje, że popełnił „błąd techniczny”, w wyniku którego zatrudniono nowych pracowników iPhone’a pracownikom płacono mniej niż im obiecano. Następuje przyjęcie gwałtowne starcia między robotnikami a policją w największej na świecie fabryce iPhone’ów w Zhengzhou, Chiny.

Firma zobowiązała się naprawić błąd dla tych, którzy zostają i zaoferowała rekompensatę wszystkim nowym rekrutom, którzy nie chcą już tam pracować…

Tło

Zamieszanie zaczęło się, kiedy wybuchła epidemia COVID-19 w największej fabryce iPhone’ów firmy Foxconn w Zhengzhou – znanej lokalnie również jako iPhone City.

W tamtym czasie firma twierdziła, że ​​sytuacja jest pod kontrolą, choć oznaczało to, że jest już trudna produkcja w obiegu zamkniętym przepisy zostały jeszcze bardziej zaostrzone. Obejmowało to zamykanie stołówek i bardzo ścisłą kontrolę tego, gdzie pracownicy mogli przebywać w obiekcie.

Wkrótce pracownicy skarżyli się, że w zakładzie nadal rozprzestrzeniają się infekcje i że nie ma wystarczającej ilości żywności i leków. Znaczące liczby wybrały wydostać się z roślinyi wracają do swoich rodzinnych miast.

Foxconn początkowo oferował premie, aby przekonać pracowników do pozostania, a potem zwiększył je nawet dziesięciokrotnie kiedy to nie zadziałało. Infekcje nadal się rozprzestrzeniały, a roślina została umieszczona jeszcze ostrzejsza blokada.

Reklama

Nowo zatrudnieni pracownicy skarżyli się, że nie otrzymują obiecanych premii, co doprowadziło do protestów, które przerodziły się w przemoc. Przybyła policja i uzbrojeni funkcjonariusze, a wideo pokazało, jak pracownicy są bici pałkami i kopani na ziemi.

Foxconn przyznaje się do błędu płacowego

The Financial Times donosi, że Foxconn przyznał się teraz, że popełnił coś, co określa jako „błąd techniczny”, w wyniku którego nowo zatrudnieni pracownicy otrzymali niższe wynagrodzenie niż obiecano na plakatach rekrutacyjnych.

„Nasz zespół badał tę sprawę i odkrył, że podczas procesu wdrażania wystąpił błąd techniczny” – powiedział Foxconn w oświadczeniu. „Przepraszamy za błąd przy wprowadzaniu danych do systemu komputerowego i gwarantujemy, że rzeczywiste wynagrodzenie jest zgodne z ustaleniami [on] oficjalne plakaty rekrutacyjne”.

Odszkodowanie oferowane tym, którzy chcą wyjechać

Oprócz obietnicy naprawienia błędu płacowego, Foxconn zaoferował również rekompensatę tym rekrutom, którzy nie chcą już tam pracować. The FT informuje, że oferuje im zapłatę w wysokości 10 000 Rmb (1400 USD), co stanowi równowartość jedno- lub dwumiesięcznej pensji.

Wypłata, przeznaczona na pokrycie pieniędzy należnych nowym pracownikom za kwarantannę, transport do fabryki i przepracowane godziny, została formalnie wydana w zawiadomieniach dla pracowników. Ci, którzy podpiszą umowę, otrzymają 8 000 Rmb po złożeniu rezygnacji, a pozostałe 2 000 Rmb po wejściu do autobusu do domu.

Wydaje się, że usatysfakcjonowało to tych, którzy uważają, że zostali zwerbowani pod fałszywym pretekstem lub są niezadowoleni z tego powodu COVID-19 ustalenia dotyczące bezpieczeństwa.

Zespół Apple na miejscu

Raport mówi, że teraz wydaje się, że w zakładzie panuje spokój. Tak jak się spodziewaliśmy, Jabłko wysłał zespół do zakładu.

„Analizujemy sytuację i ściśle współpracujemy z Foxconn, aby upewnić się, że obawy ich pracowników zostaną uwzględnione” – powiedziała firma.

Większość ludzi w Chinach nie będzie świadoma incydentu, ponieważ lokalne media o nim nie informują, a zdjęcia i filmy zostały usunięte z mediów społecznościowych.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Shure wprowadza na rynek mikrofon SM7B ze zintegrowanym przedwzmacniaczem Cloudlifter

Każdemu, kto chciał kupić słynny mikrofon dynamiczny Shure SM7B, ulubiony wśród muzyków, podcasterów i streamerów, natychmiast zaoferowano pakiet z przedwzmacniaczem Cloudlifter firmy Cloud....

Genshin Impact 4.1 dodaje funkcję zawieszania zadań

Twórcy Uderzenie Genshina po cichu zrobił mały krok w kierunku rozwiązania głównych frustracji graczy związanych z grą. We wtorek...
Advertisment