Fotografowanie ciąży podczas pandemii koronawirusa


Jak rozpoczął się ten projekt?

Dla mnie pandemia zaczęła się wraz z zamknięciem szkół. Mam dwoje dzieci. Wszystko wydarzyło się bardzo szybko. Po pierwsze, coś takiego się działo i zastanawialiśmy się, czy musimy trzymać nasze dzieci w domu. W weekend zapadła za nas taka decyzja. Było jasne, że to wielka sprawa. Jestem niezależnym fotografem i artystą nauczającym i wszystko zostało odwołane. Straciłem koncerty warte około 5000 $ w tydzień i pomyślałem: „Czy moja kariera się skończyła? Czy świat się skończył? ”

Zacząłem robić zdjęcia, bo musiałem. Fotografowałem doświadczenie rodzicielstwa podczas pandemii, a potem zacząłem robić te portrety. Nie myślałem o tym, dokąd pójdą, ale naprawdę musiałem coś powiedzieć o tym, co się dzieje.

Pierwszy kontakt z Jailyn Ortiz, która była pierwszą osobą, którą sfotografowałem, miałem w maju. Sfotografowanie jej było takie dziwne. Wjechałem do miasta i zaparkowałem na Times Square, czego nigdy w życiu nie robiłem i był zupełnie pusty. Naprawdę miał to apokaliptyczne uczucie.

7 maja 2020 roku 21-letnia Jailyn Ortiz była w 38. tygodniu ciąży i mieszkała ze swoim partnerem w hotelu w pobliżu Times Square przeznaczonym na schronisko dla rodzin doświadczających bezdomności. Jej pierwsze dziecko miało zostać urodzone przez cięcie cesarskie w następnym tygodniu; Jailyn chciała porodu bez leków, ale jej dziecko było w klatce piersiowej. Obawiała się, że nie będzie bezpieczna bez kontroli nad jej narodzinami; zna kilka kobiet, których noworodki zmarły.
Kobieta w ciąży ubrana w niebieski fartuch i niebieską maskę stoi z ręką na biodrze.  Za nią otacza ją nieostra linia drzew.
Na 14 lipca 2020 roku Sarit Shatken-Stern, matka dwójki dzieci w 38 tygodniu ciąży, stoi przed Baystate Franklin Medical Center w Greenfield w stanie Massachusetts, gdzie pracuje jako położna.
Kobieta trzyma w ramionach śpiącego synka, stojąc przed skrawkiem zieleni.
Cristal Brown, 36 lat, trzyma swojego 10-tygodniowego syna Jose Bueno Jr. w Sunset Park na Brooklynie.

Czy uchwycenie ciąży i noworodków podczas pandemii było inne niż zwykle? Jak zmieniły się twoje relacje z tymi osobami?

W pewnym sensie świadomość, że te rzeczy nadal trwają, była naprawdę pocieszająca. Czułem też to pokrewieństwo z osobami, które były w ciąży i miały noworodki. Doświadczenie urodzenia dziecka jest w pewnym sensie podobne do doświadczenia kwarantanny, w dziwny sposób. Czas wydaje się bardzo śliski i lepki. Było to również bardzo zwierzęce doświadczenie. Pandemia sprawiła, że ​​zdaliśmy sobie sprawę, że jesteśmy bardzo zwierzęcymi, jesteśmy bardzo wrażliwi i miałem takie same doświadczenia z noworodkiem.

Reklama

Rozpocząłeś ten projekt w maju i kontynuowałeś fotografowanie ciąży i porodu do 2020 roku – zarówno dla tego projektu, jak i dla innych. Jak zmieniło się sytuacja kobiet w ciąży w ciągu roku?

Masz kogoś takiego jak Jailyn, która była w ciąży i nie może się doczekać swojego planu porodowego. A potem jest maj i cały świat się zmienił. Na początku niektórzy ludzie nie mogli nawet mieć rodziny w pokoju, kiedy rodzili. Potem ludzie, z którymi spotykałem się pod koniec, mieli większość ciąż podczas pandemii. Od grudnia pierwsze dzieci rodziły się tam, gdzie była cała ciąża w tych naprawdę dziwnych okolicznościach.

Czym różniło się każde z ich doświadczeń?

Z Jailyn w maju byliśmy na zewnątrz, sześć stóp od siebie, w maskach, a ja nie zbliżałem się do niej. Ale byliśmy zdenerwowani – czy to było bezpieczne? Potem urodziła noworodka i chciałem zrobić kilka kolejnych zdjęć, ale nie czuła się komfortowo nawet wyprowadzając dziecko na zewnątrz. To było uczucie ciągłego strachu.

A potem, kiedy fotografowałem moją szwagierkę, Heather, jej głównym zmartwieniem było to, że moja mama nie będzie mogła być z nią w pokoju, ponieważ miała przyjść niedługo po zmianie zasad.

Sarit jest położną w wiejskim szpitalu z poważnymi niedoborami środków ochrony indywidualnej. Była pracownikiem medycznym pierwszej linii i nikt tak naprawdę nie wiedział, co by się stało, gdyby zaraziła się COVID-19, gdy była w ciąży. Była w stanie zapewnić bezpieczeństwo swojemu dziecku i dwóm innym dzieciom przez całą pandemię.

Pandemia nigdy nie miała jednakowego wpływu na wszystkich, co było jasne po fotografowaniu ludzi, z którymi rozmawiałem. Słyszałem od mamy, która była biała, która miała pozytywny wynik testu na COVID-19 podczas porodu – to było przerażające, ale była w stanie trzymać swoje dziecko i nie było to takie złe doświadczenie. Innej czarnej mamie odebrano dziecko. Czuła, że ​​pielęgniarki jej nie kontrolują. Trudno to przypisać jednej rzeczy, a nie mam danych, ale osoby kolorowe znacznie bardziej ucierpiały na skutek tej pandemii i objawia się to w zdrowiu matek.

Kobieta w ciąży w kwiecistej sukience bez rękawów siedzi na zielonej skrzyni przy ogrodzeniu otoczonym zielonymi roślinami.
Heather Bortnem, 40-letnia szwagierka Alice Proujansky, jest ogrodniczką NYC Parks Department. Sfotografowano ją tutaj 8 czerwca 2020 roku, w 38 tygodniu ciąży.
Kobieta w ciąży ubrana w żółtą sukienkę stoi na zewnątrz w ciepłym świetle na tle czerwonej cegły.
Caroline Nguyen, 38. tydzień ciąży, 12 września 2020 r.
Kobieta w pasiastej sukience siedzi na dole schodów werandy, trzymając na kolanach małe, ziewające dziecko.
Rebecca Arian, lat 32, ze swoim sześciotygodniowym dzieckiem, Gevą, przed domem jej rodziców w Swedesboro w stanie New Jersey, 15 czerwca 2020 r.

Jakie to było uczucie dla osób, które fotografujesz, kiedy urodziło się dziecko w tak fizycznym okresie izolacji?

Mam dwoje dzieci, a moje doświadczenie poporodowe było takie, że miało to ogromne znaczenie, czy mam ludzi, którzy się mną opiekują, czy nie. To ogromna różnica, kiedy ludzie przychodzili i podrzucali jedzenie lub gdy mogłem zobaczyć kogoś z noworodkiem w tym samym wieku i porozmawiać o szczegółach z tego konkretnego tygodnia. To połączenie było naprawdę ważne.

Obecnie wiele osób nie jest w stanie zapewnić opieki nad starszymi dziećmi. Nie mogą odwiedzać przyjaciół, rodziców ani krewnych. Urodzenie noworodka jest już pewnym izolującym doświadczeniem. To naprawdę duża zmiana mentalna, aby zostać rodzicem po raz pierwszy lub zostać rodzicem dodatkowego dziecka. Naprawdę potrzebujesz ludzi wokół siebie.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

23 maja 2024 r. — MacBooki ze wszystkimi ekranami, aktywności na żywo w Shazam i nie tylko

Posłuchaj podsumowania najważniejszych artykułów dnia z 9 do 5Mac. Dostępny jest 9to5Mac Daily w iTunes i aplikacji Podcasty firmy Apple, Zszywacz, Dostroić,...

Czy możesz umieścić gry Steam w swoim testamencie?

Pewnego dnia umrzesz. Wszyscy to zrobimy. Ale co stanie się z Twoją biblioteką gier cyfrowych, gdy to zrobisz? ...

IRS przedłuża swój program podatkowy Free File na kolejne pięć lat

Program IRS Free File będzie dostępny przez kolejne pięć lat. Agencja ogłosiła że przedłuża program do października 2029 r., umożliwiając ludziom bezpłatne składanie...
Advertisment