Forza Horizon 4, najlepsza gra Forza, zostanie usunięta z listy za 6 miesięcy


Gry na plac zabaw i Microsoft ogłosili To Forza Horizon 4 zostanie wycofana 15 grudnia. Od tego momentu gra wyścigowa z otwartym światem z 2018 r. i jej dodatkowa zawartość nie będą już dostępne do kupienia w sklepach Xbox, Microsoft Store ani Steam i zostaną usunięte z Gry Przechodzić. Gracze, którzy posiadają kopię cyfrową lub fizyczną, nadal będą mogli w nią grać, a funkcje sieciowe będą nadal dostępne.

Usuwanie starszych gier z listy jest coraz powszechniejszą praktyką i niepokojącą dla zachowania gier. W świecie gier wyścigowych nie jest to jednak żadna nowość. Gatunek ten w dużym stopniu zależy od umów licencyjnych z producentami samochodów (i często wydawcami muzycznymi). Oferty te zazwyczaj mają wbudowaną datę wygaśnięcia, która wymaga wycofania gier ze sprzedaży po określonym czasie. Rzeczywiście, Playground to zauważył Forza Horizon 4usunięcie z listy nastąpiło „w związku z licencjami i umowami z naszymi partnerami”.

Niewiele można z tym zrobić, ale nadal jest do bani, że wiele historycznie ważnych lub po prostu genialnych gier wyścigowych jest dziś trudnych do kupienia i zagrania. Szczególnie przykre jest to, że spotkał taki los Forza Horizon 4co jest powszechnie uważane za najważniejszy punkt serii wyścigów na luzie firmy Playground.

Reklama

Zdjęcie: Playground Games/Xbox Game Studios

Tak naprawdę nie ma czegoś takiego jak zła gra Forza Horizon. Podobają mi się wszystkie – łącznie z obecnym wpisem, którego akcja rozgrywa się w Meksyku, Forza Horizon 5. Forza Horizon rozpoczęła się jako spinoff serii wyścigów torowych w stylu Gran Turismo Forza Motorsport, ale teraz całkowicie ją przyćmiła. Dzieje się tak dzięki radosnej, festiwalowej atmosferze gier Horizon oraz nieodłącznej dostępności i przyjemności płynącej z odkrywania dużych, pięknych map opartych na rzeczywistych lokalizacjach turystycznych, w szeregu fajnych, egzotycznych, a nawet ekscentrycznych samochodów.

Jest jednak jeden powód, dla którego czwarty wpis wyróżnia się spośród innych — a raczej jeden powód, który łączy się z wieloma innymi. Forza Horizon 4 Akcja rozgrywa się w Wielkiej Brytanii. Być może jako Brytyjczyk jestem stronniczy. Ale chodzi o to, że Playground Games jest również brytyjskie, więc też jest stronnicze. Ten dodatkowy poziom znajomości i miłości do brytyjskiego krajobrazu i brytyjskiej kultury samochodowej można wyczuć w każdym zakątku gry.

Wspaniała mapa gry to skompresowana wycieczka po Wielkiej Brytanii, która płynnie przechodzi od miodowych wiosek w Cotswolds, przez niesamowite wrzosowiska i przybrzeżne zamki w Northumberland, aż do majestatycznych szkockich wyżyn, zatrzymując się, aby podziwiać granitowe iglice stolicy Szkocji, Edynburgu — po raz pierwszy pojawia się w grze wyścigowej od czasu znakomitej gry Bizarre Creations Projekt Gotham Racing 2. (Horyzont 4 dyrektor kreatywny Ralph Fulton, obecnie kierujący rozwojem nowego Bajkato dumny Szkot, co widać po grze.)

Pagani i Porsche dryfują za rogiem podczas nocnego wyścigu na ulicach Edynburga w grze Forza Horizon 4

Zdjęcie: Playground Games/Xbox Game Studios

Zmienna brytyjska pogoda doprowadziła także do inspirującego dodania pór roku, które zmieniają mapę (oraz fizykę terenu i obsługę pojazdów) na wiosnę, lato, jesień i zimę. Nigdy nie widziałeś zachmurzonego brytyjskiego nieba lub słabego słońca przeświecającego przez wiosenne deszcze, tak dobrze oddanych w grze wideo. Wróciły pory roku Forza Horizon 5ale choć meksykański klimat pozwala na spektakularne efekty pogodowe, nie pozwala na transformacje całej mapy tak efektywne jak Forza Horizon 4pokrywa śnieżna.

Dumna historia motoryzacji w Wielkiej Brytanii jest w pełni pokazana w: Forza Horizon 4co jest również podkreślone w niektórych wydarzeniach fabularnych w grze, w których możesz prowadzić takie pojazdy jak Mini, czarne taksówki w Londynie, Land Rovery, eleganckie Jaguary z lat 60. XX wieku i niepowstrzymany, doładowany Bentley z 1931 roku.

Forza Horizon 4 oznaczało przejście w stronę ciągłej zawartości serii w stylu usługi na żywo, a firma Playground opracowała rozsądny plan zakończenia tej sprawy teraz, gdy gra jest wycofywana z listy. Ostatnia seria festiwalowych playlist w grze rozpocznie się 25 lipca i zakończy 22 sierpnia. Niektóre codzienne i cotygodniowe wyzwania będą kontynuowane po tej dacie, a wszystkie samochody-nagrody, które wcześniej znajdowały się na liście odtwarzania, zostaną udostępnione za pośrednictwem systemu Backstage Pass. Po 22 sierpnia nie będzie można zdobyć kilku osiągnięć związanych z playlistami festiwalowymi.

W przeciwieństwie do innych serii gier wyścigowych, w których zawartość gromadzi się z biegiem czasu, a tory są odtwarzane z jednej części do drugiej, mapa otwartego świata w każdej edycji Forza Horizon nadaje jej niepowtarzalny charakter. Tylko z tego powodu Forza Horizon 4 warto mieć w swojej bibliotece — gdzie indziej polecisz, by przejechać Royal Mile w Edynburgu i wjechać na Arthur’s Seat z prędkością 160 mil na godzinę?

Firma Microsoft będzie oferować promocje na grę aż do jej ostatecznego wycofania z obrotu w grudniu; obecnie 80% zniżki na Steamie, a edycja Ultimate będzie dostępna za jedyne 19,99 USD. Jeśli interesują Cię gry wyścigowe, powinieneś je złapać, póki jeszcze możesz.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Jak ułatwić korzystanie z telefonu jedną ręką

Będą chwile, kiedy będziesz mieć tylko jedną wolną rękę, aby korzystać z telefonu. Możesz wyprowadzać psa, nieść zakupy, trzymać się słupka metra lub...

Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć o plotkowanym HomePodzie z wyświetlaczem firmy Apple

Po uwolnieniu HomePod 2 na początku 2023 r. pojawiło się wiele plotek o nowym modelu HomePoda, który zawiera jakiś rodzaj wyświetlacza. Plotki te...

Wadliwa aktualizacja CrowdStrike’a spowodowała awarię 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, twierdzi Microsoft

Błędna aktualizacja CrowdStrike spowodowała ogólnoświatową katastrofę technologiczną, która w piątek dotknęła 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, według Microsoftu. Microsoft twierdzi, że to...
Advertisment