Ford oferuje kierowcom Ubera elastyczne dzierżawy pojazdów elektrycznych


Ford współpracuje z Uberem, aby oferować kierowcom elastyczny leasing pojazdów elektrycznych.

Uber jest pod presją rządów na całym świecie, aby przekonać więcej kierowców do pojazdów elektrycznych, aby zmniejszyć zanieczyszczenie rur wydechowych i walczyć ze zmianami klimatycznymi. A Ford chętnie wypuszcza więcej swoich Mustangów Mach-E na drogi, ponieważ inwestuje miliardy dolarów w produkcję pojazdów elektrycznych, jednocześnie ponosząc ogromne straty.

W ramach nowego programu Ford Drive kierowcy Ubera mogliby wynająć Mustanga Mach-E na elastyczne warunki, na okres jednego lub czterech miesięcy, w zależności od lokalizacji. Są też inne korzyści. Według Forda:

Pojazd jest dostarczany kierowcy w ciągu dwóch tygodni, a on korzysta z aplikacji Ford Drive do zarządzania płatnościami i usługami. W każdym mieście zespół Ford Drive współpracuje z lokalnymi dealerami w celu zakupu floty Mach-E. Serwis i konserwacja tych pojazdów jest również prowadzona przez dealerów.

Ale program najmu nie będzie miał jeszcze szerokiego zastosowania. Na początek firmy prowadzą pilotaż programu w trzech miastach: San Diego, Los Angeles i San Francisco. Ford Drive faktycznie wystartował już w San Diego, a Ford wydzierżawił 150 pojazdów elektrycznych kierowcom Ubera w 2022 r. Kalifornia jest największym rynkiem pojazdów elektrycznych w Stanach Zjednoczonych i największym rynkiem pojazdów elektrycznych napędzanych na platformie przejazdów Ubera.

Uber już był prowadzenie własnej usługi przejazdów pojazdami elektrycznymi w kilkudziesięciu miastach od zeszłego roku. Tylko pojazdy elektryczne premium, takie jak Tesla, Polestar i oczywiście Ford Mustang Mach-E, kwalifikują się do przejazdów Comfort Electric. Będzie siedział obok innego produktu EV firmy, Zielony Uberco daje kierowcom dodatkową opłatę (zwykle 1 USD) za korzystanie z pojazdów elektrycznych.

To drugie duże partnerstwo ogłoszone przez Forda w ostatnich dniach. W zeszłym tygodniu producent samochodów powiedział, że przyjmie standard ładowania pojazdów elektrycznych Tesli w interesie otwarcia niezawodnej i szeroko rozpowszechnionej sieci ładowania Elona Muska dla właścicieli samochodów elektrycznych Forda.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Premiera nowej niespodzianki w grze Elder Scrolls na Androida

Nowa gra osadzona w serii The Elder Scrolls jest już dostępna na urządzenia z systemem Android za pośrednictwem Sklep Google Play....

Bloomberg: Apple prowadził rozmowy z Microsoftem na temat przejęcia Bing w 2020 roku

W miarę postępów w sprawie antymonopolowej prowadzonej przez Departament Sprawiedliwości przeciwko Google, wciąż dowiadujemy się więcej na temat umowy Apple z firmą na...

Jak zdobyć wszystkie zakończenia w Cyberpunk 2077 Phantom Liberty

Istnieją cztery różne Cyberpunk 2077: Widmowa Wolność zakończenia, a osiągnięcie każdego z nich wymaga podjęcia kilku kluczowych decyzji. W...
Advertisment