Ford EV będzie korzystał z wtyczki ładowania Tesli od przyszłego roku


CEO Forda, Jim Farley i Elon Musk świeżo ogłoszone że na początku 2024 roku wszystkie 12 000 ładowarek Tesli będzie działać w pojazdach Forda. Farley ogłosił również, że pojazdy Forda nowej generacji będą wyposażone w NACS port, znormalizowana wersja zastrzeżonego systemu ładowania Tesli.

Elon Musk powiedział: „Nie chcemy, aby doładowania Tesli były otoczonym murem ogrodem” podczas wezwania na Twitterze Space. Według Muska, Tesla chce, aby Ford miał równe szanse, jeśli chodzi o sieć ładowania.

Etap Twitter Space był tym razem stabilny, po katastrofa tak brzmiało wczorajsze przemówienie prezydenckie gubernatora Rona DeSantisa.

Rozmowa między dwoma dyrektorami generalnymi producentów samochodów ma miejsce, gdy konkurencja pojazdów elektrycznych wciąż rośnie. Tesla cieszy się dominacją na szczycie rozwijającej się branży pojazdów elektrycznych, ale inni producenci w końcu wprowadzają większą różnorodność i alternatywy dla najlepiej sprzedającego się modelu Y Tesli. Tesla wielokrotnie obniżała ceny w tym roku, aby pobudzić sprzedaż, wprowadzając Model 3 sedan poniżej 40 000 dolarów.

Obniżki cen dotyczą nie tylko Tesli. Ford również obniżył ceny, podobnie jak inni producenci coraz bliżej do ogólnobranżowej wojny cenowej pojazdów elektrycznych.

Ford ma jedne z najlepiej sprzedających się pojazdów elektrycznych (dokładnie numer dwa), ale został sparaliżowany przez problemy produkcyjne, w tym wadliwe akumulatory, które mogły się zapalić (ten problem został rozwiązany, ale na jakiś czas zatrzymał produkcję Lightning). Produkcja Mustanga Mach-E również utknęła w martwym punkcie na kilka tygodni, ponieważ firma udoskonaliła procesy w zakładzie.

Reklama

Bród przeprowadził restrukturyzację firmy rok temu, aby prowadzić osobne biznesy dla swoich wysoce dochodowych pojazdów na gaz, obecnie nazywanych Ford Blue, oraz swoich wysiłków elektrycznych w ramach Forda Model E – który, nawiasem mówiąc, był pierwotnie zamierzoną nazwą dla Modelu 3 Tesli (musieli nawet zmienić Logo modelu 3 do nie naruszać znaku towarowego Forda).

Farley już wcześniej chwalił Muska, ale zadał też kilka ciosów. Raz w zeszłym roku, Farley zachwalał, że Ford F-150 Lightning był już produkowany i wprowadzany na drogi, podczas gdy Cybertruck Tesli nie był nigdzie w zasięgu wzroku (i nadal go nie ma). „Weź to, Elon Musk”, powiedział wtedy Farley.

Zarówno Tesla, jak i Ford dołączyły również do konsorcjum National Charging Experience Consortium, wspólnego przedsięwzięcia skupiającego National Laboratories, producentów sprzętu EV i producentów samochodów w celu poprawy niezawodności infrastruktury ładowania.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Najnowsze DLC Escape Academy pojawi się w czerwcu

Akademia ucieczki był jedna z moich ulubionych gier zeszłego roku. Uwielbiałem trudne łamigłówki w stylu pokoju ucieczki, które dawały mi dobre, obfite...

Wyjaśnienie strajku graczy NA LCS

Gry Riot opóźni otwarcie swojej Ameryki Północnej Liga Legend letnia seria e-sportowa przez dwa tygodnie po profesjonalnych graczach głosowało „zdecydowaną większością”...

Apple Studio Display spada do najlepszej ceny roku za 249 USD taniej

Wszystkie dzisiejsze najlepsze oferty są teraz dostępne dzięki uprzejmości z 9to5Zabawki. W tę piękną środę możesz już teraz ratować 249 $ na...
Advertisment