Five Nights at Freddy’s: Scena po napisach, czy jest straszna i co warto wiedzieć


Horror z opętanymi animatronikami pięć nocy u Freddy’ego ma niespełna dziesięć lat, ale prace nad wersją filmową trwają niemal od chwili premiery gry, co wydaje się szczególnie długotrwałe ze względu na proces rozwoju. Warner Bros. kupiło prawa do filmu w 2015 roku, a kilka lat później projekt przeniósł się do Blumhouse. Twórca gry Scott Cawthon napisał i przepisał scenariusz, a twórcy horrorów dla dzieci, tacy jak Gil Kenan (Potworny Dom) i Chrisa Columbusa (Gremlinypierwsze filmy o Harrym Potterze i Percym Jacksonie) przystąpiły do ​​projektu i zrezygnowały z niego.

Wreszcie, film pod reżyserią Emmy Tammi trafia do kin jednocześnie z debiutem streamingowym Peacock. Najbardziej zagorzali fani serii prawdopodobnie uważają się za zbyt gotowych do oglądania Freddy’ego film. Ale co z wszystkimi innymi? Jeśli nie masz pewności, zapoznaj się z tymi przydatnymi (i niezwykle lekkimi) pytaniami i odpowiedziami. Nie zagłębiamy się tutaj w bogatą historię stojącą za FNAF-em – są niekończące się filmy YouTube na ten temat. Rozmawiamy głównie o tym, dla kogo jest ten film i czego się spodziewać.

Robi pięć nocy u Freddy’ego masz scenę po napisach?

Reklama

Zdjęcie: Obrazy Uniwersalne

Tak. Mówiąc dokładniej, ma krótką scenę w połowie napisów końcowych, która trwa niecałą minutę po początkowym cięciu na kolor czarny. Nie stanowi to integralnej części fabuły filmu i nie sprawia wrażenia zapowiedź kontynuacji, chociaż z pewnością można by ją rozwinąć w sequelu. To raczej scena komiksowa z udziałem YouTubera i miłośnika horrorów Cory’ego DeVante’a.CoryxKenshinWilliams, chociaż nie wydaje się, żeby grał siebie. Ale jeśli chodzi o prawdziwą scenę po napisach, która faktycznie odtwarza się na końcu napisu końcowego, pięć nocy u Freddy’ego nie ma takiego — tylko krótki, niezbyt ekscytujący pisanka zawierająca wyłącznie dźwięk.

Czy możesz się cieszyć pięć nocy u Freddy’ego jeśli nie grałeś w gry?

O godz Panel Blumhouse na niedawnym New York Comic Con, producent Jason Blum wyjaśnił, że jego zdaniem wiele adaptacji – zarówno książek, komiksów, jak i gier – kończy się niepowodzeniem, gdy twórcy starają się jednocześnie zadowolić zagorzałych fanów i pozostać dostępnymi dla nowych odbiorców. Według Bluma jego firma w końcu pękła pięć nocy u Freddy’ego decydując się nie robić tego z myślą o nowych odbiorcach. Innymi słowy, ostatecznie postanowili po prostu zadowolić fanów.

To była wyraźna zachęta do oklasków na konwencji wypełnionej po brzegi fanami. Nie oznacza to jednak, że film jest trudny w odbiorze. Zaczyna się od zera, naśladując założenia pierwszej gry: facet o imieniu Mike (Josh Hutcherson) zostaje zatrudniony jako nocny ochroniarz w opuszczonej restauracji zręcznościowej w stylu Chucka E. Cheese i spotyka animatroniki o dziwnym i niesamowitym pochodzeniu. Nie ma historii w stylu komiksu, która wymagałaby przestudiowania przed filmem.

Mimo to zupełni nowicjusze oglądający film, aby zobaczyć, o co tyle zamieszania, mogą być zdezorientowani z innych powodów. Fabuła filmu jest ułożona niezręcznie, w sposób czasami mylący. Decyzje bohaterów nie zawsze mają sens. I jest tyle samo rodzinnych melodramatów, co dreszczyku emocji. Niewiele możesz z tym zrobić, poza upewnieniem się, że wszelkie zamieszanie, jakiego doświadczysz podczas oglądania, nie jest tylko twoją przyczyną. Film Jest trochę dziwne i nie z powodu braku informacji przeznaczonych wyłącznie dla fanów, które ujawniają wszystkie niespójności. Nastrój skierowany do fanów, jaki opisał Blum, dotyczy bardziej tego, czy przeciętny człowiek będzie zainteresowany tą historią, a nie tego, czy będzie w stanie ją zrozumieć.

Będzie pięć nocy u Freddy’ego ekspertom film bardziej się podoba?

Ptasia animatronika Chica, trzymająca małą babeczkę Animatroniczna Cupcake, stoi w bardzo słabym świetle w adaptacji filmowej Five Nights at Freddy's

Zdjęcie: Obrazy Uniwersalne

Wieloletni fani spragnieni eksploracji lub rozszerzenia mitologii serii gier powinni przygotować się na zobaczenie czegoś bardziej uproszczonego. Typowe dla adaptacji jest to, że usunięto część bardziej skomplikowanej historii, choć prawdopodobnie można by ją ponownie wprowadzić w dowolnej kontynuacji. Dzięki temu film staje się bardziej przystępny dla nowicjuszy, niezależnie od tego, czy Blum tego chciał, czy nie.

Ponadto fani mogą spodziewać się więcej czasu ekranowego, niż faktycznie dostają od głównego zespołu animatroników, w skład którego wchodzą Freddy, Bonnie, Chica, Foxy i Carl the Cupcake.

Jest pięć nocy u Freddy’ego bezpieczny dla dzieci?

W przypadku serii pozornie horroru – opartej na nostalgii za animatronicznymi postaciami i wywrotowaniu ich z lat 80. pięć nocy u Freddy’ego gry mają zaskakującą liczbę młodych fanów. Jego dziecięcy urok nawiązuje do czasów, gdy place zabaw tętniły życiem, a dzieci ze szkół podstawowych opisywały wybryki Freddy’ego i/lub Jasona, niezależnie od tego, czy były naoczne, czy też składały się z plotek. w odróżnieniu Koszmar na ulicy Elm Lub Piątek 13-tegoJednakże, Freddy’ego ma ocenę PG-13, a nie R.

Czy jest więc naprawdę tak przyjazny dzieciom, jak inne filmy IP z kategorii PG-13? Aquamana Lub Kapitan Marvel? To oczywiście będzie zależeć w dużej mierze od dziecka, o którym mowa, ale filmowi daleko jest do nieubłaganych emocji. Nie jest tak intensywny jak inne horrory z kategorii PG-13 Pierścień Lub Przeciągnij mnie do piekła. Najbardziej upiorne aspekty Freddy’ego fabuła jest trzymana poza ekranem lub w ogóle nie wspominana, a żaden z jej elementów nie wydaje się czystym paliwem koszmaru. Kilka z tytułowych pięciu nocy mija bez większych incydentów.

To powiedziawszy, jest mnóstwo tanich, muzycznych horrorów i kilka makabrycznych fragmentów krwi dla juniorów. Jeśli chodzi o przemoc, jest to trudniejszy film w kategorii PG-13 niż przeciętny film o superbohaterach, co prawdopodobnie jeszcze bardziej przyciągnie młodszych fanów YouTube. Powtórzę: każde dziecko jest inne, ale ogólnie rzecz biorąc, granica wieku 12 lub 13 lat jest prawdopodobnie właściwa.

Czy nie było już horroru o złych animatronikach?

W filmie Willy's Wonderland Nicolas Cage jest prześladowany przez zabójczego animatronicznego flaminga

Zdjęcie: JD Entertainment

Tak! pięć nocy u Freddy’ego Przygotowanie filmu zajęło tak dużo czasu, że faktycznie doszło do porywającej podróbki. Kraina Czarów Willy’ego nie ma tak dużej historii jak gry FNAF, ale jej założenia są w zasadzie Jedna noc w Cage’s, z Nicolasem Cage’em w roli mężczyzny wynajętego do nocnej pracy woźnego w nawiedzonym miejscu przypominającym Chucka E. Cheese’a. Zgodnie z oczekiwaniami interesującym elementem filmu jest gra Cage’a — zwłaszcza, że ​​jest całkowicie pozbawiona dialogów, zagłuszając jedną z najbardziej charakterystycznych cech Cage’a jako aktora.

Nowość to za mało Kraina Czarów Willy’ego dotrzeć do wyższy szczebel ostatniej dekady Cage’a, ale zagorzałym fanom aktora lub koncepcji może spodobać się dziwne połączenie wyjątkowej marki gwiazdy filmowej z niemarkową wersją słynnej serii gier. I w sumie Pięć nocy nowicjusz może nawet preferować głupszą, krótszą wersję Cage.

pięć nocy u Freddy’ego jest w kinach i będzie transmitowany na platformie Peacock od 27 października.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Notion Calendar i Claude AI trafiają na Androida

Cześć, przyjaciele! Witamy w Instalator Nr 46, Twój przewodnik po najlepszych i Skraj-najlepsze rzeczy na świecie. (Jeśli jesteś tu nowy, witaj, mam nadzieję,...

Firma Microsoft udostępnia narzędzie do odzyskiwania danych, które pomoże naprawić komputery z systemem Windows dotknięte problemem CrowdStrike

Chociaż CrowdStrike wydało aktualizację, aby naprawić swoje oprogramowanie, które powodowało miliony błędów Blue Screen of Death, nie wszystkie komputery są w stanie automatycznie...

Ten tydzień w grach (tydzień 30)

Wkraczając w ostatni pełny tydzień lipca, wracamy do naszego regularnego letniego harmonogramu z kolejnym tygodniem bez żadnych dużych premier. Główna premiera tego tygodnia...
Advertisment