Firma Redwood Materials poddaje recyklingowi swoją pierwszą stacjonarną podstację magazynowania


Firma Redwood Materials poddała recyklingowi akumulatory do rowerów elektrycznych i akumulatory Tesli. Teraz można go zwiększyć o kilka rozmiarów.

Przedsiębiorstwo zajmujące się recyklingiem i produkcją akumulatorów do pojazdów elektrycznych, założone przez byłego głównego technologa Tesli, ogłosiło dzisiaj, że pomoże w wycofaniu z eksploatacji i recyklingu stacjonarnej podstacji magazynowania o mocy 4 MWh w Kauai na Hawajach jako części masywnego układu fotowoltaicznego.

Będzie to pierwszy akumulatorowy system magazynowania energii firmy Redwood i ważny krok w szerzej zakrojonych wysiłkach firmy mających na celu udowodnienie, że akumulatory litowo-jonowe i produkty do magazynowania energii każdej wielkości mogą zyskać nowe życie poza swoim obecnym.

Projekt Kauai obejmuje instalację baterii o mocy 52 megawatogodzin oraz farmę fotowoltaiczną SolarCity o mocy 13 MW. Tesla i Kauai Island Utility Cooperative (KIUC), firma energetyczna, która zamówiła projekt, początkowo twierdziły, że projekt zmniejszy zużycie paliw kopalnych o 1,6 miliona galonów rocznie.

Oczywiście akumulatory wycofywane z użytku i poddawane recyklingowi nie są akumulatorami Tesli; akumulatory te znajdują się w oddzielnej instalacji KIUC.

„Ten wciąż się wyłącza i tak będzie jeszcze przez wiele lat!” – podała spółka w oświadczeniu.

Reklama

System magazynowania, który Redwood będzie poddawać recyklingowi, to podstacja Anahola firmy KIUC, system magazynowania akumulatorów o pojemności 4 MWh i mocy znamionowej 6 MW, składający się z litowo-niklowo-kobaltowo-tlenkowego tlenku glinu. System składa się z ośmiu pojemników akumulatorowych, co daje łącznie 2320 modułów o wadze 44 544 kg.

Gdy obiekt dobiega końca, Redwood nadzoruje proces jego likwidacji, transportu i recyklingu do swoich obiektów w północnej Nevadzie.

Redwood widzi duży biznes w likwidacji i recyklingu stacjonarnych magazynów, zauważając, że w samym roku w samych Stanach Zjednoczonych zainstalowano 4,8 GW. Niedawno firma nawiązała współpracę z Southern Company i EPRI w Gruzji.

„Kiedy myślimy o długoterminowej obiegu zamkniętym baterii, likwidacja i recykling stacjonarnych magazynów stanowią integralną część naszej działalności” – stwierdziła firma.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...

UE osiąga wstępne porozumienie w sprawie ustawy o sztucznej inteligencji, torując drogę dla prawa

Po rundzie intensywnych negocjacji w tym tygodniu prawodawcy w Brukseli osiągnęli obecnie ok „porozumienie tymczasowe” w sprawie proponowanej przez Unię Europejską ustawy o...

Święta Bożego Narodzenia z Batmanem, nowe filmy z serwisu Netflix i wszystko inne do obejrzenia

Witamy w najbardziej pracowitym sezonie kinowym w roku, kiedy naprawdę warto wybrać się do kin na filmy, a wszystko, co trafia...
Advertisment