Firma produkcyjna Mad Max korzysta z rozwiązania Dell PowerScale w celu wykorzystania generatywnej sztucznej inteligencji


Australijski dom produkcyjny Kennedy Miller Mitchell (KMM), znany z pracy nad filmami akcji Furiosa: Saga Mad Maxawymieniła infrastrukturę pamięci masowej i obliczeniowej HPE na sprzęt Della oparty na PowerScale Macierze NAS.

Ten ruch następuje w miarę zwiększania się dźwigni generatywną sztuczną inteligencję (GenAI), która umożliwia wstępną wizualizację scen filmowych przed ich nakręceniem i pozwala patrzeć w przyszłość w branży filmowej, w której produktywność gwałtownie rośnie.

Przed pracą produkcyjną Furiosa rozpoczął, KMM – który pracował nad Mad Max filmy od samego początku – wymieniła całą infrastrukturę HPE na macierze pamięci masowej, stacje robocze, monitory i przełączniki od Della.

Oprócz prostych wymagań dotyczących modernizacji infrastruktury, wybór firmy Dell kierował się także jednym szczególnym wymogiem: wdrożeniem sprzętu dobrze dostosowanego do GenAI. Dzieje się tak, ponieważ obecnie kluczową pracą KMM jest wstępna wizualizacja scen filmowych, powiedział dyrektor ds. informacji Yan Chen.

„Innymi słowy, reżyserujemy i montujemy film w 3D, zanim jeszcze go nakręcimy” – powiedział. „Dzięki temu możemy z wyprzedzeniem ocenić, które sceny faktycznie nakręcimy, a na które będziemy tracić czas, ponieważ nie zatrzymamy ich podczas montażu. To bardzo ekonomiczne podejście. W pracach przygotowawczych coraz większe znaczenie ma generatywna sztuczna inteligencja.

„Łączymy przede wszystkim modele LLM i modele generowania obrazu Stabilność AI„Stable Diffusion” – oraz modele wygenerowane na podstawie głosu, które spersonalizowaliśmy dla naszych własnych potrzeb” – powiedział Chen. „Następnie łączymy je, aby wygenerować impulsy przedwizualizacyjne. Naprawdę stworzyliśmy fabrykę AI.

Reklama

„Generatywna sztuczna inteligencja odgrywa coraz ważniejszą rolę w kręceniu filmów, nawet w przypadku obrazów, które ostatecznie widzisz na ekranie” – powiedział. „To wynika z głębokie podróbki do zamiany głosu poprzez rotoskopię [transformation of a filmed character to a drawn one] i komponowanie [fusing different images]. Generacyjna sztuczna inteligencja jest przydatna do przyspieszenia wielu etapów produkcji od początku do końca.

PowerScale zapewnia wydajność

Furiosa reprezentowała 20 PB danych, które musiały zostać przetworzone przez procesory graficzne zainstalowane na stacjach roboczych. KMM powiedział, że ostatecznie zastąpi je serwerami AI.

Stacje robocze Dell Precision firmy KMM wyposażone są w karty Nvidia GeForce RTX 4090. Karty te wykorzystują te same obwody Ada Lovelace, które można znaleźć w procesorach graficznych L40 i L4, które Nvidia sprzedaje w serwerach przeznaczonych do obciążeń wnioskowania. Mają one rdzenie Tensor czwartej generacji, obecne również w procesorze graficznym Nvidia H100 używanym w superkomputerach.

Takie konfiguracje można znaleźć w katalogu HPE, ale to macierz PowerScale NAS przekonała Chena do zmiany dostawcy. PowerScale to nowoczesna wersja skalowalnego serwera NAS Isilon, oferująca wejścia/wyjścia pamięci masowej z szybkością do 200 Gb/s poprzez sieć Ethernet do stacji roboczych.

Kluczową zaletą PowerScale jest jego wysoka dostępność. 20 PB danych jest współdzielonych przez kilka węzłów SSD, które oferują bezpośrednie połączenie ze stacją roboczą, nawet jeśli kilku użytkowników ma dostęp do tego samego pliku (który może być przechowywany na różnych węzłach).

W najnowszej wersji OneFS serwer PowerScale NAS może przesyłać dane za pośrednictwem konwergentnej sieci Ethernet RDMA (RoCE). Ten rozszerzony protokół Ethernet umożliwia przechowywanie plików bezpośrednio w pamięci RAM, omijając w ten sposób potencjalne wąskie gardło w procesorze.

Yan Chen nie potwierdził, czy w KMM stosuje się technologię RoCE, ale powiedział, że firma wdrożyła nowe przełączniki Dell Ethernet, aby zagwarantować optymalną przepustowość między macierzą PowerScale a stacjami roboczymi Precision. W rzeczywistości protokołu RoCE nie można routować, chyba że używane są przełączniki kompatybilne z konwergentną siecią Ethernet.

„Jedyną częścią naszej infrastruktury, której nie zastąpiliśmy sprzętem firmy Dell, są przełączniki firmy Ubiquiti, które umożliwiają stacjom roboczym komunikację między sobą” – powiedział.

Chen zdaje sobie sprawę, że wymiana wszystkiego przełożyła się na szczególnie kosztowną migrację IT. „Ale skorzystaliśmy z wyjątkowego budżetu w wysokości 350 mln dolarów australijskich [US$233m] Do Furiosa: Saga Mad Maxa,” powiedział. „To największy budżet australijskiego filmu wszechczasów. Dzięki temu możemy dokonać tej inwestycji, która w kolejnych latach będzie bardzo opłacalna.”

Chen powiedział, że kolejne inwestycje KMM będą dotyczyć serwerów, a prawdopodobnie docelowo zostaną one wyposażone, gdy dostępne będą nowe procesory graficzne B100 i B200.

„Ta generatywna infrastruktura sztucznej inteligencji reprezentuje prawdziwą rewolucję przemysłową w kinie” – powiedział, rozważając radykalną zmianę w sposobie tworzenia i dystrybucji filmów. „W Hollywood producenci szacują, że generatywna sztuczna inteligencja pozwoli im nakręcić 300 lub 400 filmów rocznie, zamiast 30-kilku lat obecnie. Niemniej jednak stwarza to dodatkowy problem. Czy ludzie pójdą do kina na tyle filmów?”Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Gwiezdne Wojny: Największym i najdziwniejszym jajkiem wielkanocnym Akolity jest Jedi Plo Koon

Nowa seria Gwiezdnych Wojen od Lucasfilm Akolita ma zasłużył na pochwałę za zwykłe istnienie poza sagą Skywalker – po 47...

Oto, jak przygotować komputer Mac na system macOS Sequoia za pomocą narzędzia CleanMyMac X

Obraz: CleanMyMac X Nowy system MacOS Sequoia firmy Apple oficjalnie pojawi się jesienią, więc Wyczyść MyMaca X udzielił nam świetnych rad, jak najlepiej przygotować...

Tożsamość Mistrza Sithów z „Akolity” jest już całkiem jasna

Akolita utrzymuje w tajemnicy tożsamość tajemniczego Mistrza Sithów, ale – naszym skromnym zdaniem – nie może być to jaśniejsze. Przez...
Advertisment