Firma postprodukcyjna zamierza zająć się kompleksowo centrum danych Deep Green wykorzystującym ciepło w Devon


Londyńska firma postprodukcyjna Dirty Looks zobowiązała się do przeniesienia wszystkich swoich obciążeń obliczeniowych i pamięci masowej do flagowego centrum danych Deep Green, które mieści się na publicznym basenie w Exmouth w hrabstwie Devon.

Jak już informował Computer Weekly, firma Deep Green zainstalowała w ośrodku rekreacyjnym szereg minicentrów danych, a ciepło wytwarzane przez serwery jest przechwytywane i ponownie wykorzystywane do bezpłatnego podgrzewania basenu w centrum.

Pierwsze wieści o projekcie pojawiły się w marcu 2023 ra firma potwierdziła wdrożenie 12 serwerów obsługujących połączenie sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego i renderowania wideo w Exmouth Leisure Center w Devon.

Według Deep Green około 60% wymaganego ciepła w basenie pochodzi z serwerów, co pozwoliło centrum rekreacyjnemu zaoszczędzić ponad 20 000 funtów rocznie, a wdrożenie zmniejszyło roczną emisję dwutlenku węgla o 25,8 tony poprzez zmniejszenie zależności obiektu od kotłów na paliwa kopalne wykonywać tę samą pracę.

Dirty Looks poinformowało, że planuje przenieść wszystkie swoje wymagania obliczeniowe, w tym energochłonne zadania renderowania wideo, do konfiguracji Deep Green w ciągu najbliższych 18 miesięcy. Angażuje się także w pomoc firmie zajmującej się centrami danych w osiągnięciu celu, jakim jest ogrzewanie 1500 basenów w Wielkiej Brytanii w odpowiednim czasie.

„Renderowanie wideo to proces energochłonny, a centra danych obsługujące tę branżę są tradycyjnie bardzo energooszczędne” – stwierdził Deep Green w oświadczeniu.

Reklama

„Dzieje się tak głównie dlatego, że centra danych wytwarzają ogromne ilości ciepła, a około 40% energii zużywanej przez centra danych jest wydawane po prostu na chłodzenie komputerów”.

Dirty Look zobowiązało się do osiągnięcia przez swoją organizację zerowej emisji netto do 2040 r., a założyciel i dyrektor zarządzający firmy, Tom Balkwill, powiedział, że firma jest zadowolona, ​​że ​​może odegrać rolę w wykazaniu, że wysokiej klasy komputery mogą „współistnieć” ze zrównoważonym rozwojem .

„Renderowanie filmów w centrach danych, które wychwytują ciepło, stwarza dla naszego sektora ogromną szansę na przyniesienie korzyści społecznościom, których jesteśmy częścią” – powiedział.

„Obniżając rachunki za energię basenów i zmniejszając zużycie paliw kopalnych, przyczyniamy się do tworzenia zdrowszej i bardziej ekologicznej społeczności lokalnej”.

Mark Bjornsgaard, założyciel i dyrektor generalny Deep Green, powiedział, że brytyjski przemysł filmowy jest zależny od „nieefektywnych i energochłonnych centrów danych”, ale partnerstwo firmy z Dirty Looks pokazuje, że tak nie musi być.

„Praktycznie całe wytwarzane przez nie ciepło jest marnowane i wyrzucane do atmosfery, nie zapewniając lokalnym społecznościom żadnych korzyści społecznych ani środowiskowych” – stwierdził. „Jeśli [UK film] przemysł poważnie podchodzi do zrównoważonego rozwoju, musi to się zmienić.”

Wiadomość o planach Dirty Looking dotyczących zwiększenia wykorzystania infrastruktury centrum danych Deep Green wykorzystującej ponownie ciepło jest następstwem wiadomości ze stycznia 2024 r. o tym, że firma zabezpieczyła Inwestycja o wartości 200 milionów funtów ze strony działu produkcyjnego Octopus Energy ma na celu wsparcie planów rozbudowy firmy.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Które samochody obsługują kluczyk samochodowy w Apple Wallet?

Na WWDC w 2020 r. Apple ogłosiło nowa funkcja kluczyka samochodowego, która umożliwia kontrolowanie samochodu za pomocą aplikacji Portfel na iPhonie lub zegarku...

Funkcje Galaxy AI będą dostępne w telefonach Samsung ostatniej generacji – w tym w serii S21

Według nich Samsung planuje w przyszłym miesiącu udostępnić wybrane funkcje Galaxy AI kilku starszym flagowym telefonom i tabletom za pośrednictwem aktualizacji One UI...

Apple opowiada się za sprzedażą komputerów Mac wyposażonych jedynie w 8 GB pamięci RAM

Wraz z premierą MacBooka Pro M3 w zeszłym roku wielu recenzentów i klientów skrytykował firmę za w dalszym ciągu sprzedaż komputerów klasy premium...
Advertisment