Firma Peak Design twierdzi, że Amazon skopiował swoją torbę Everyday Sling


Peak Design, twórca drobne torby i akcesoria, ma problem: wydaje się, że Amazon skopiował swoją popularną torbę, plik 99,95 dolarów Everyday Sling, z własnym 32,99 $ Torba na aparat Amazon Basics. Nazywała się nawet Everyday Sling aż do wideo Peak Design. Zamiast robić cokolwiek drastycznego, Peak Design postanowił nakręcić film o tym, co klienci „zyskują” kupując wersję Amazon.

Film wyraźnie przedstawia sprawę Peak: torby mają podobny kształt, z kieszeniami, etykietami i pasami w dokładnie tych samych miejscach. Jako ktoś niezaznajomiony z torbami Peak Design, gdybym nie zwracał uwagi lub nie przeczytał „Peak Design” na etykiecie, prawdopodobnie pomieszałbym je.

Reklama

Amazon Basics Everyday Sling po lewej i Everyday Sling Peak Design po prawej.
Zdjęcie: Peak Design

Peak przedstawia to wszystko z humorem, ale dowody są zaskakująco rażące, co sprawia, że ​​decyzja Amazon o zmianie wersji Amazon Basics z „Everyday Sling” na „Amazon Basics Camera Bag” jest jeszcze bardziej podejrzana. Istnieją nawet dowody: „Everyday Sling” nadal znajduje się w adresie URL „Camera Bag”.

Peak Design nie jest pierwszą mniejszą firmą, która próbuje stawić czoła Amazonowi. Kiedy Allbirds odkrył, że Amazon sprzedaje coś, co wygląda dość oczywisty klon Allbirds– napisał prezes firmy średni post krytykuje Amazona, mimo że twierdził, że „schlebiały mu” podobieństwa między butami. Kopiowanie Amazon na tym się nie skończyło. Firma została również oskarżona o klonowanie organizerów do bagażników samochodowych i poduszek na siedzenia.

Porównanie butów Amazon i Allbirds.
Zdjęcie: Amazon i zdjęcie: Allbirds

Cały trend służył jedynie zwróceniu uwagi na potencjalny problem antymonopolowy, który od dawna dotyczył krytyków firmy, a także prawodawców i regulatorów. Podstawowy problem: Amazon jest właścicielem i obsługuje swoją platformę handlu elektronicznego, a także prowadzi stale rosnącą listę marek własnych, które konkurują z zewnętrznymi sprzedawcami Amazon na tej samej platformie.

Podcięcie konkurencji jest teoretycznie tak proste, jak sprawdzenie, co się dobrze sprzedaje, stworzenie podobnego, tańszego produktu, a następnie zasugerowanie tego kupującym w Amazon. W rzeczywistości ta właśnie sytuacja dotyczy serce śledztwa Unii Europejskiej w działalność firmy, w wyniku czego Komisja Europejska oskarżyła Amazon o „systematyczne” wykorzystywanie danych sprzedawców do nieuczciwego konkurowania z własnymi sprzedawcami we Francji i Niemczech w listopadzie ubiegłego roku.

Amazon twierdzi, że ma politykę zapobiegającą wykorzystywaniu danych sprzedawców stron trzecich do produktów, ale raportowanie z Dziennik Wall Street sugeruje, że to nadal się wydarzyło. Tak jak Wice notatki, nawet były dyrektor generalny Jeff Bezos nie był w stanie potwierdzić, czy polityka została złamana podczas dochodzenia Komisji Sądownictwa Izby Reprezentantów w sprawie monopolu Amazona.

W przypadku Peak Design firma powiedziała w oświadczeniu do The Verge uważa, że ​​Amazon faktycznie naruszył jej własność intelektualną, ale zdecydował się nakręcić film, aby podkreślić różnice między produktami i nie planuje teraz podejmowania działań prawnych.

Recenzje są obecnie wyłączone na torbie Amazon, ponieważ firma zauważyła „nietypową aktywność recenzowania”. Patrząc na niektóre z najnowszych recenzji, kilka najniższych ocen zostało pozostawionych przez klientów bezpośrednio odwołujących się do wideo Peak Design. Biorąc pod uwagę decyzję Amazona o zmianie nazwy produktu, wygląda na to, że Peak Design zaatakował sznur.

The Verge skontaktował się z Amazon w sprawie roszczenia Peak Design, a my poinformujemy o tym, jeśli otrzymamy odpowiedź.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Wadliwa aktualizacja systemu Windows od CrowdStrike uderza w banki i linie lotnicze na całym świecie

Wadliwa aktualizacja oprogramowania komputerów korporacyjnych firmy cyberbezpieczeństwa CrowdStrike spowodowała wyłączenie milionów komputerów, z których większość znajduje się w środowisku komercyjnym lub korporacyjnym lub...

Poważny problem BSOD systemu Windows powoduje, że banki, linie lotnicze i nadawcy są offline

Tysiące komputerów z systemem Windows doświadczają dziś problemu z niebieskim ekranem śmierci (BSOD) podczas rozruchu, co wpływa na banki, linie lotnicze, nadawców telewizyjnych,...

OpenAI prowadzi rozmowy z Broadcom na temat opracowywania niestandardowych układów AI do zasilania modeli nowej generacji

Według InformacjaOpenAI podobno prowadzi rozmowy z Broadcom na temat opracowania niestandardowego akceleratora AI, który zaspokoi rosnące zapotrzebowanie OpenAI na rozwiązania o wysokiej wydajności....
Advertisment