Firma Microsoft wypycha usługę Teams z pakietu M365 i O365 na całym świecie


Od października 2023 r. Rozdzielone zespoły Microsoft z pakietów Microsoft 365 i Office 365 na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) i Szwajcarii.

Microsoft oświadczył wówczas, że rozwiązuje dwie kwestie zgłoszone przez Microsoft Komisja Europejska badająca praktyki antykonkurencyjne. W szczególności Microsoft miał nadzieję, że rozdzielenie aplikacji Teams umożliwi klientom wybór pakietu biznesowego bez aplikacji Teams po cenie niższej niż te z usługą Teams. Stwierdzono również, że zrobi „więcej, aby ułatwić interoperacyjność między konkurencyjnymi rozwiązaniami do komunikacji i współpracy a Microsoft 365 i pakietami Office 365”.

Według reportaż nt Reuterafirma rozszerzyła tę politykę na cały świat. Firma powiedziała agencji prasowej: „Aby zapewnić przejrzystość naszym klientom, rozszerzamy kroki, które podjęliśmy w zeszłym roku, aby oddzielić usługi Teams od M365 i O365 w Europejskim Obszarze Gospodarczym i Szwajcarii na klientów na całym świecie”.

W notatce badawczej Fred Havemeyer, szef amerykańskiego działu badań nad sztuczną inteligencją i oprogramowaniem w firmie analitycznej Macquarie, stwierdził: „Opłaty regulacyjne mogą nadal obowiązywać, jeśli skargi konkurencji nie ustaną. Naszym zdaniem uzasadnienie Microsoftu dotyczące nowego wdrożenia ma sens, choć zauważamy, że jest mało prawdopodobne, aby całkowicie powstrzymało to konkurencję od skarg, szczególnie w odniesieniu do konkurencyjności opłat i ciągłej zdolności produktów konkurencyjnych do usługi Teams do natywnej integracji z resztą rozwiązań portfolio aplikacji Office.”

Biorąc pod uwagę przeszłość, Havemeyer stwierdził, że nie byłby zaskoczony, gdyby zmiany w zakresie rozdziału wprowadzone przez Microsoft nie wywarły wpływu na organy regulacyjne. „W ciągu ostatniej dekady Microsoft został ukarany w Europie grzywną w wysokości 2,4 miliarda dolarów za łączenie dwóch lub więcej produktów” – dodał.

Tak naprawdę w USA tzw Koalicja na rzecz Uczciwego Oprogramowania (CFSL) wydał oświadczenie, w którym podkreślił restrykcyjne praktyki Microsoftu. W oświadczeniu dyrektor wykonawczy CFSL Ryan Triplette powiedział: „Restrykcyjne praktyki firmy Microsoft w zakresie licencjonowania oprogramowania wykraczają daleko poza Teams i są wykorzystywane do zwiększania kosztów i blokowania klientów w ich produktach w całym stosie chmur, od Azure po oferty zabezpieczeń. Wzywamy wszystkie organy regulacyjne, w tym Federalną Komisję Handlu Stanów Zjednoczonych, do podjęcia działań w celu zaradzenia tym praktykom i poprawy wyboru dla konsumentów”.

Reklama

Jednak zdaniem Havemeyera, pomimo presji regulacyjnej, z notatki badawczej wynika, że ​​nowe ceny zapewniają klientom korporacyjnym znaczną elastyczność.

„Klienci mogą kontynuować lub przejść na nową, rozdzieloną ofertę. Nowa oferta dotyczy zarówno Microsoft 365, jak i Office 365, oferuje pakiety wydane na rynki europejskie w październiku we wszystkich regionach i oferuje nową, samodzielną usługę Teams dla klientów korporacyjnych w cenie 5,25 USD miesięcznie” – powiedział.

Havemeyer dodał, że w zależności od warunków zakres cen produktów M365 i O365 zaczyna się od 7,75 USD miesięcznie (bez CoPilota) i wzrasta do 54,75 USD miesięcznie.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Kalifornijska policja aresztuje cztery osoby w związku z kradzieżą popiersia z klocków Lego o wartości 300 000 dolarów

Mieszkańcy Los Angeles mogą spać spokojnie, wiedząc, że szajka przestępcza nie prześladuje już sklepów detalicznych w mieście, by zasilić czarny rynek klocków Lego....

Taylor Swift wykorzystuje teksty Apple Music do dzielenia się zagadkami na nowym albumie

Taylor Swift 19 kwietnia wyda swój najnowszy album zatytułowany „The Tortured Poets Department”. W zeszłym tygodniu piosenkarka nawiązała już współpracę z Apple Music...

Oto porównanie bezpłatnego miejsca i uaktualnień w iCloud na tle konkurencji

Firma Apple po raz pierwszy wprowadziła usługę iCloud na konferencji WWDC 2011, a Steve Jobs zachwalał ją jako najlepszy sposób przechowywania dokumentów, poczty,...
Advertisment