Firma Microsoft nie pozwoli Ci zamknąć usługi OneDrive w systemie Windows, dopóki się nie wyjaśnisz


Microsoft chce teraz, abyś dokładnie to wyjaśnił Dlaczego próbujesz zamknąć aplikację OneDrive dla systemu Windows, zanim Ci to umożliwi. Neowina zauważył że najnowsza aktualizacja usługi OneDrive zawiera teraz irytujące okno dialogowe z prośbą o wybranie powodu zamykania aplikacji za każdym razem, gdy próbujesz zamknąć usługę OneDrive z paska zadań.

Zamykanie OneDrive jest już ukryte i nie jest prostym zadaniem, ponieważ Microsoft ukrywa je pod opcją „wstrzymaj synchronizację” po kliknięciu prawym przyciskiem myszy OneDrive na pasku zadań. Ale teraz opcja zakończenia jest wyszarzona, dopóki nie wybierzesz powodu zamknięcia OneDrive z listy rozwijanej. Oto opcje:

Ankieta usługi OneDrive wyświetlana podczas próby zamknięcia aplikacji.

Będziesz musiał wybrać jedną z nich, aby zamknąć OneDrive, ale Microsoft niestety nie uwzględnił opcji „odejdź i pozwól mi zamknąć tę cholerną aplikację”.

Firma Microsoft od lat udostępnia usługę OneDrive w systemie Windows, domyślnie przejmując biblioteki Dokumenty i obrazy w systemie Windows 11 w celu synchronizowania plików z pamięcią masową firmy Microsoft opartą na chmurze. Jeśli usługa OneDrive nie została skonfigurowana, w systemie Windows wyświetlanych jest także wiele monitów, w tym monity wyświetlane po zmianie tapety pulpitu systemu Windows.

To nowe zachowanie następuje po latach wymagających monitów Microsoft Edge, które pojawiają się, jeśli odważysz się pobrać Chrome lub zmienić domyślną przeglądarkę. W zeszłym miesiącu, Microsoft nawet z zapałem zaczął wstrzykiwać ankietę na stronę pobierania przeglądarki Chrome z pytaniem, dlaczego ludzie pobierają alternatywną przeglądarkę. Teraz Microsoft chce wiedzieć, dlaczego zamykasz usługę OneDrive.

Reklama

Co dalej? Miejmy nadzieję, że Microsoft nie zacznie w momencie zamykania systemu wprowadzać ankiety, żądając informacji, dlaczego wyłączam komputer na dany dzień.

Jeśli chcesz uniknąć tego najnowszego nonsensu dotyczącego OneDrive, możesz otworzyć Menedżera zadań, wyszukać Microsoft OneDrive i zakończyć to zadanie w staromodny sposób.

Zrzuty ekranu: Tom Warren / The VergeSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Czaty na Instagramie i Facebooku Messenger zostaną rozłączone

Meta rozpoczyna proces odłączania możliwości prowadzenia „czatów między aplikacjami” z kontaktami na Instagramie za pośrednictwem Facebook Messenger i odwrotnie. W 2020 r. Meta –...

Dragon Age: Dreadwolf ma kolejny nowy zwiastun i obiecuje więcej szczegółów w „Latem 2024”

Choć wizualnie wideo nie zawiera zbyt wiele, ten zwiastun zawiera więcej treści niż którykolwiek z poprzednich zwiastunów razem wziętych. Zwiastun koncentruje się...

Obejrzyj nagranie wydarzenia „The Big Bang” w Fortnite na YouTube

Fortnite W sobotę fani mogli podziwiać występ rapera Eminema. Pojawił się praktycznie w ramach długo oczekiwanego występu Wydarzenie „Wielki Wybuch”. w...
Advertisment