Firma Microsoft bada problemy z aktywacją systemu Windows po zamknięciu luki w kluczu


Firma Microsoft bada problemy z aktywacją systemu Windows, które wydają się być powiązane z niedawną przeprowadzką firmy blokuj klawisze Windows 7 i Windows 8 od aktywacji kopii systemu Windows 10 i Windows 11. Jeśli masz instalację systemu Windows 10 / 11, która została aktywowana za pomocą bezpłatnej aktualizacji z systemu Windows 7 lub 8, istnieje ryzyko, że może ona zostać dezaktywowana w przypadku zamiany niektórych komponentów sprzętowych lub nawet uaktualnij wersję BIOS-u.

Osobiście doświadczyłem tego pod koniec października na kopii systemu Windows 11 po wymianie płyty głównej w jednym z moich komputerów testowych i nie mogłem już jej aktywować za pomocą klucza cyfrowego przypisanego do mojego konta Microsoft. Zamiast tego musiałem kupić nowy klucz do systemu Windows 11.

A Skraj czytelnik doświadczył tego samego problemu i twierdzi, że złożył skargę do FTC w związku z problemami. Daniel Mittelman zaktualizował niektóre części komputera PC, zachował tę samą instalację systemu Windows i napotkał problemy z aktywacją.

„Automatyczna aktywacja nie zadziałała, więc skontaktowałem się z obsługą klienta. Powiedzieli mi, że ponieważ moja licencja na system Windows 10 została uaktualniona z systemu Windows 7 i że zaprzestali obsługi kluczy produktów systemu Windows 7, że nie mogą kontynuować mojej licencji na system Windows 10 Pro po zmianie sprzętu” – mówi Mittelman w e-mailu do Krawędź. „Przyznali również, że zmiana sprzętu nie stanowi naruszenia licencji systemu Windows, więc nie ma powodu, aby moja licencja na system Windows 10 miała zostać unieważniona lub w jakikolwiek sposób zmieniona”.

Mittelman nie jest sam, inni zauważyłem podobny kwestie podczas wymiany sprzętu. Microsoft przeniósł się do zablokować istniejącą od dawna lukę dotyczącą aktywacji systemu Windows w zeszłym miesiącu. Wcześniej umożliwiało to instalowanie systemu Windows 10 lub 11 i używanie klucza Windows 7 lub 8 do aktywowania instalacji. Klucze systemu Windows 7/8 są teraz całkowicie zablokowane przed czystą instalacją systemu Windows 10/11 i wygląda na to, że ta blokada wpływa na każdego, kto próbuje ponownie aktywować z powodu zmiany sprzętu. Aktualizacje BIOS-u mogą czasami powodować ponowną aktywację systemu Windows, więc jest to problem, na który z czasem mogą natrafić producenci niestandardowych komputerów PC.

„Microsoft jest świadomy raportów tych klientów i prowadzi dochodzenie” – mówi Bill Babonas, główny menedżer produktu Windows, w oświadczeniu dla Krawędź. „Klienci, którzy doświadczają problemów technicznych, powinni skontaktować się z obsługą klienta”.

Reklama

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Rada Nadzorcza ASML zamierza powołać Christophe’a Fouquet na stanowisko Prezesa i Dyrektora Generalnego

W dniu dzisiejszym Rada Nadzorcza ASML Holding NV (ASML) ogłasza, że ​​zamierza mianować Christophe'a Fouqueta, obecnie dyrektora ds. biznesu ASML i członka zarządu,...

NVIDIA przygotowuje kartę GeForce RTX 4090 D dla Chin w celu zapewnienia zgodności z amerykańskimi przepisami dotyczącymi kontroli eksportu

NVIDIA wprowadza ostatnie poprawki do nowej karty graficznej GeForce RTX 4090 D, karty graficznej SKU przeznaczonej specjalnie na rynek chiński, skierowanej głównie do...

V-COLOR osiąga podkręcanie DDR5-8000 RDIMM na TRX50 AERO D

Firma V-COLOR Technology Inc ogłosiła, że ​​osiągnęła nowy rekord podkręcania wynoszący 8000 MHz dla pamięci DDR5 R-DIMM o pojemności 64 GB (4x 16...
Advertisment