Firma Microsoft aktualizuje system Windows 11, dodając ulepszony moduł Copilot, widżety i nie tylko


Firma Microsoft rozpoczyna wdrażanie nowej aktualizacji systemu Windows 11, która zawiera cały szereg ulepszeń i nowych wbudowanych funkcji. W ramach tej aktualizacji funkcja Copilot w systemie Windows 11 zyskuje więcej opcji sterowania komputerem, a także nową opcję kasowania generatywnego w Zdjęciach, skróty głosowe ułatwiające dostęp, ulepszone układy przyciągania, zmiany w systemie widżetów i nie tylko.

Chociaż aktualizacja systemu Windows 11 jest dostępna już dziś, Microsoft twierdzi, że nie wszystkie funkcje zostaną włączone od razu. Nowe opcje Copilot zaczną być wprowadzane pod koniec marca i umożliwią nowe umiejętności, takie jak możliwość poproszenia chatbota AI o włączenie trybu oszczędzania baterii lub uruchomienie funkcji ułatwień dostępu, takich jak Narrator lub Lupa. Copilot będzie także mógł pokazać dostępne sieci Wi-Fi, miejsce na dysku, a nawet opróżnić kosz na śmieci.

Więcej funkcji opartych na sztucznej inteligencji pojawi się także we wbudowanej aplikacji Zdjęcia. A nowa funkcja kasowania generatywnego pozwoli Ci usunąć niechciane obiekty ze zdjęcia, po prostu je zaznaczając i usuwając. Jest podobny do magiczne selektywne gumki do zdjęć AI można znaleźć na urządzeniach Google i Samsung. Clipchamp, edytor wideo firmy Microsoft, zyskuje także możliwość usuwania niezręcznej ciszy z wideo.

Nowa funkcja kasowania generatywnego w aplikacji Zdjęcia.
GIF: Microsoft

Firma Microsoft udoskonala także widżety i wbudowane funkcje układów Snap w systemie Windows 11. Widżety zawsze były przydatne, ale zakłócały je źródła śmieciowych wiadomości z MSN. Teraz możesz wreszcie wyłączyć kanał „Microsoft Start”, a tablica Windows Widgets jest również interoperacyjna w ramach zobowiązań firmy Microsoft na mocy ustawy o rynkach cyfrowych wobec Komisji Europejskiej. Oznacza to, że Google mógłby zbudować wtyczkę do tablicy widżetów, która wyświetlałaby na przykład treści z Google News.

Funkcja Snap w systemie Windows 11, która ułatwia zmianę rozmiaru okien aplikacji, jest w tej aktualizacji coraz inteligentniejsza, dzięki czemu będzie teraz zapamiętywać często przyciągane aplikacje i automatycznie sugerować układy.

Reklama

Jeśli posiadasz tablet z systemem Windows i rysikiem, najnowsza aktualizacja systemu Windows 11 umożliwia także pisanie bezpośrednio w polach tekstowych systemu operacyjnego. Obejmuje to obsługę funkcji Windows Ink w aplikacjach takich jak Zdjęcia, Paint, WhatsApp i innych.

Funkcja Windows Ink działa teraz w większej liczbie aplikacji i wszędzie tam, gdzie można wprowadzić tekst.
Obraz: Microsoft

Wbudowana funkcja przesyłania, która umożliwia wysyłanie treści na pobliski wyświetlacz w systemie Windows 11, również jest ulepszana. Będziesz teraz otrzymywać powiadomienia o sugestiach korzystania z funkcji Cast podczas wykonywania wielu zadań jednocześnie. Wprowadzono także ulepszenia Cast, które ułatwiają znajdowanie pobliskich wyświetlaczy i rozwiązywanie problemów z połączeniem.

Jeśli udostępniasz zawartość systemu Windows innym urządzeniom lub posiadasz telefon z systemem Android, najnowsza aktualizacja systemu Windows 11 zawiera pewne ulepszenia ułatwiające udostępnianie zawartości do i z urządzeń. Udostępnianie w pobliżu zapewnia teraz większą prędkość transferu, jeśli udostępniasz pliki osobom lub urządzeniom w tej samej sieci. Możesz także nadać swojemu komputerowi przyjazną nazwę, aby inni mogli Cię łatwiej rozpoznać. System Phone Link w systemie Windows 11 będzie teraz umożliwiał dostęp do najnowszych zdjęć lub do używać telefonu jako kamery internetowej w aplikacjach do wideokonferencji.

I na koniec, Microsoft wprowadza pewne ulepszenia dostępności w systemie Windows 11. Nowa funkcja Skróty głosowe umożliwia tworzenie niestandardowych poleceń w celu automatyzacji zadań w ramach funkcji dostępu głosowego w systemie Windows 11. Działa to jak makro dla Twojego głosu, więc w jednym polecenia głosowego, możesz na przykład automatycznie otworzyć adres URL i wykonać szereg czynności.

Wreszcie możesz usunąć kanał wiadomości-śmieci w widżetach systemu Windows.
Zrzut ekranu: Tom Warren / The Verge

Będziesz także mieć możliwość korzystania z dostępu głosowego na wielu wyświetlaczach, w tym z nakładek liczbowych i siatkowych na wyświetlaczach dodatkowych. Firma Microsoft udoskonala także wbudowaną funkcję Narratora w systemie Windows 11, dodając naturalne głosy, które po pobraniu na urządzenie korzystają z funkcji zamiany tekstu na mowę na urządzeniu.

Firma Microsoft rozpocznie wdrażanie tej nowej aktualizacji systemu Windows 11 jeszcze dzisiaj, ale udostępnienie jej na Twoim urządzeniu może zająć trochę czasu. Jeśli chcesz otrzymać ją natychmiast, musisz włączyć opcję „pobierz najnowsze aktualizacje, gdy tylko będą dostępne” w witrynie Windows Update, a następnie sprawdź dostępność aktualizacji.

„Większość tych nowych funkcji systemu Windows 11 będzie domyślnie włączona w opcjonalnej wersji zapoznawczej systemu Windows 11, która nie jest związana z zabezpieczeniami, z marca 2024 r. dla wszystkich wersji systemu Windows 11, wersje 23H2 i 22H2” – wyjaśnia Yusuf Mehdi, wiceprezes wykonawczy i dyrektor ds. marketingu konsumenckiego w firmie Microsoft . „Zgodnie z naszą normalną praktyką będziemy uważnie monitorować wdrażanie nowych funkcji systemu Windows 11 i nadal udostępniać aktualne informacje na temat statusu wdrożenia oraz znanych problemów (otwartych i rozwiązanych) za pośrednictwem Pulpit nawigacyjny stanu wersji systemu Windows I @Aktualizacja systemu Windows.”

Wkrótce w Unii Europejskiej powinny pojawić się inne duże zmiany w systemie Windows. Firma Microsoft wprowadza zmiany w celu zapewnienia zgodności z ustawą o rynku cyfrowym, które obejmują umożliwienie użytkownikom usunięcia Cortany i wybrania dostawcy wyszukiwania dla usługi Windows Search. Funkcje rozpoczną się opcjonalnie przed ostatecznym terminem spełnienia wymagań, czyli 6 marca.

„Zaczniemy umożliwiać zmiany DMA za pośrednictwem naszej technologii kontrolowanego wdrażania funkcji w lutowych opcjonalnych wydaniach niezwiązanych z zabezpieczeniami i wkrótce opublikujemy publiczną aktualizację postępów w DMA” – powiedział Aaron Grady, menedżer produktu ds. systemu Windows, w oświadczeniu przesłanym pocztą elektroniczną.

Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Telewizory Samsung Frame inspirowane sztuką są teraz tańsze nawet o 1000 dolarów

Każdy może lubić oglądanie filmów na dużym ekranie, ale potężny panel po wyłączeniu tylko razi w oczy. Dlatego Telewizor Samsung Frame stało...

Nowy elektryczny robot Atlas firmy Boston Dynamics wytwarza koszmarne paliwo

Firma Boston Dynamics chciała, aby nowa wersja pokazała, że ​​Atlas może zachować humanoidalną formę, nie ograniczając „sposób poruszania się dwunożnego robota”. Nowa...

Szczegóły edycji kolekcjonerskiej Homeworld 3

Po dwumiesięcznym opóźnieniu, Świat ojczysty 3 jest gotowa do premiery 13 maja, ale możesz zagrać w nią trzy dni wcześniej dzięki...
Advertisment