Firma kryptograficzna Gemini zwróci klientom ponad 1 miliard dolarów w ramach ugody


Posiada giełdę kryptowalut Gemini obiecał zwrócić 1,1 miliarda dolarów klientom w ramach osiągnięto osadę z Departamentem Usług Finansowych Nowego Jorku (NYDFS). Gemini będzie także musiało zapłacić 37 milionów dolarów NYDFS „za znaczące awarie, które zagroziły bezpieczeństwu i dobrej kondycji firmy”.

NYDFS twierdzi, że firma Gemini, której właścicielem są bliźniacy Tyler i Cameron Winklevoss, miała „problemy z przestrzeganiem zasad, zarządzaniem i audytem wewnętrznym”, jeśli chodzi o zarządzanie programem Earn. Wprowadzony w 2021 roku program Earn firmy Gemini umożliwia klientom pożyczanie kryptowaluty brokerowi kryptowalut Genesis Global Capital wraz z odsetkami.

Jednak NYDFS twierdzi, że Genesis „nie została w pełni sprawdzona ani wystarczająco monitorowana przez Gemini”. Gdy Genesis nie spłacał pożyczek w listopadzie 2022 r. i złożył wniosek o upadłość w zeszłym roku około 200 000 klientów Gemini Earn nie miało dostępu do środków o wartości 1,1 miliarda dolarów (obecnie wycenianych na około 1,8 miliarda dolarów).

W aktualizację opublikowaną na jej stronie internetowejGemini twierdzi, że jeśli ugoda zostanie zatwierdzona, „wszyscy użytkownicy Earn otrzymają w zamian 100% swoich zasobów cyfrowych”. Firma twierdzi, że klienci mogą spodziewać się otrzymania 97 procent aktywów w ciągu około dwóch miesięcy, a pozostała część może dotrzeć w ciągu przyszłego roku.

„Przez ostatnie 15 miesięcy niestrudzenie pracowaliśmy, aby wspierać użytkowników Earn i domagać się zwrotu ich aktywów” – mówi Gemini. „Możliwość zwrotu naszym klientom aktywów po rozliczeniu moneta za monetę była dla nas kluczowa”.

Gemini nadal stoi przed sądem od prokurator generalnej Nowego Jorku Letitii James, która zarzuca spółce dominującej Gemini, Genesis i Genesis, Digital Currency Group, „okłamywanie inwestorów i próbę ukrycia strat o wartości ponad miliarda dolarów”. Jednakże, James rozszerzył pozew na początku tego miesiąca i obecnie twierdzi, że programy trzech firm przyniosły straty w wysokości 3 miliardów dolarów.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Unijna ustawa o sztucznej inteligencji nie chroni praworządności i przestrzeni obywatelskiej

Unia Europejska (UE) Ustawa o sztucznej inteligencji (AI). Jak wynika z oceny Europejskiego Centrum Prawa Non-Profit (ECNL), „nie chroni skutecznie praworządności i przestrzeni...

57-calowy Predator Z57 firmy Acer trafia do sprzedaży detalicznej

Dla tych, którzy nie są zadowoleni z rozdzielczości większości ultraszerokokątnych wyświetlaczy dostępnych na rynku, nowy dodatek firmy Acer do linii Predator powinien zadowolić...

Emulator iPhone’a „iGBA” został usunięty z App Store, ale nie jesteśmy pewni dlaczego

W weekend pierwszy emulator gier na konsolę przenośną trafić do App Storepo złagodzeniu wytycznych dotyczących recenzji App Store tydzień wcześniej. Przewiń do przodu o...
Advertisment