Firma Intel będzie współpracować z firmą Microsoft w ramach programu DARPA


Firma Intel ogłosiła dziś, że podpisała umowę z agencją Defense Advanced Research Projects Agency (DARPA) na realizację programu ochrony danych w środowiskach wirtualnych (DPRIVE). Program ma na celu opracowanie akceleratora do w pełni homomorficznego szyfrowania (FHE). Firma Microsoft jest kluczowym ekosystemem chmury i partnerem w zakresie szyfrowania homomorficznego, wiodącym w komercyjnym przyjęciu technologii, która została kiedyś opracowana, testując ją w swoich ofertach chmurowych, w tym Microsoft Azure i chmurze Microsoft JEDI, z rządem Stanów Zjednoczonych. Wieloletni program stanowi wysiłek między zespołami wielu grup firmy Intel, w tym Intel Labs, Design Engineering Group i Data Platforms Group, mający na celu pokonanie „ostatniej granicy” w zakresie prywatności danych, która polega na przetwarzaniu na w pełni zaszyfrowanych danych bez dostępu do deszyfrowania. Klucze.

„W pełni homomorficzne szyfrowanie pozostaje świętym Graalem w dążeniu do zapewnienia bezpieczeństwa danych podczas ich użytkowania. Pomimo znacznych postępów w zaufanych środowiskach wykonawczych i innych poufnych technologiach komputerowych służących do ochrony danych w stanie spoczynku i podczas przesyłania, dane są niezaszyfrowane podczas obliczeń, otwierając możliwość potencjalnych ataków na tym etapie. Często ogranicza to naszą zdolność do pełnego udostępniania i wydobywania maksymalnej wartości z danych. Cieszymy się, że zostaliśmy wybrani na partnera technologicznego DARPA i nie możemy się doczekać współpracy z nimi, a także z firmą Microsoft, aby to osiągnąć. następny rozdział w poufnym przetwarzaniu danych i odblokuj obietnicę w pełni homomorficznego szyfrowania dla wszystkich ”- powiedział Rosario Cammarota, główny inżynier w Intel Labs i główny badacz w programie DARPA DPRIVE.

Ochrona poufności krytycznych informacji – czy to danych osobowych, czy korporacyjnej własności intelektualnej – ma strategiczne znaczenie dla firm. Obecnie wiele osób korzysta z różnych metod szyfrowania danych w celu ochrony informacji podczas ich przesyłania, używania i przechowywania. Jednak te techniki wymagają odszyfrowania danych w celu przetworzenia. Podczas tego stanu odszyfrowania dane mogą stać się bardziej podatne na niewłaściwe wykorzystanie.

W pełni homomorficzne szyfrowanie umożliwia użytkownikom wykonywanie obliczeń na zawsze zaszyfrowanych danych lub kryptogramach. Dane nigdy nie muszą być odszyfrowane, co zmniejsza ryzyko cyberzagrożeń. Wdrożenie FHE na dużą skalę umożliwiłoby organizacjom wykorzystanie technik, takich jak uczenie maszynowe, w celu wydobycia pełnej wartości z dużych zbiorów danych, przy jednoczesnej ochronie poufności danych w całym cyklu życia danych. Klienci z różnych branż, takich jak opieka zdrowotna, ubezpieczenia i finanse, odnieśliby korzyści z nowych zastosowań, które byłyby możliwe dzięki możliwości wykorzystywania i wydobywania wartości z wrażliwych danych w pełnym zakresie bez ryzyka narażenia.

O demokratyzacji przyjęcia w pełni homomorficznego szyfrowania
Wdrażanie FHE w branży było powolne, ponieważ przetwarzanie danych przy użyciu w pełni homomorficznych metod szyfrowania na kryptogramach wymaga dużej ilości danych i wiąże się z ogromnym „podatkiem od wydajności” nawet w przypadku prostych operacji.

W ramach programu DARPA DPRIVE firma Intel planuje zaprojektować akcelerator obwodów scalonych (ASIC) specyficzny dla aplikacji, aby zmniejszyć narzut wydajności związany obecnie z w pełni homomorficznym szyfrowaniem. W pełni zrealizowany akcelerator może zapewnić ogromną poprawę w wykonywaniu obciążeń FHE w porównaniu z istniejącymi systemami opartymi na CPU, potencjalnie zmniejszając czas przetwarzania kryptogramów o pięć rzędów wielkości.

Dzięki swojej wiedzy specjalistycznej w zakresie infrastruktury chmurowej, stosów oprogramowania i w pełni homomorficznego szyfrowania, Microsoft będzie kluczowym partnerem w przyspieszaniu komercjalizacji tej technologii, gdy będzie gotowa, umożliwiając bezpłatne udostępnianie danych i współpracę, jednocześnie promując prywatność przez cały cykl życia danych.

Reklama

„Cieszymy się, że możemy wnieść naszą wiedzę w zakresie przetwarzania w chmurze i szyfrowania homomorficznego do programu DARPA DPRIVE, współpracując z firmą Intel w celu ulepszenia tej transformacyjnej technologii, gdy będzie ona gotowa do zastosowań komercyjnych, które pomogą naszym klientom wypełnić lukę ostatniej mili w poufności danych – zachowanie danych w pełni bezpieczne i prywatne, zarówno w przypadku przechowywania, transportu, jak i użytkowania ”- powiedział dr William Chappell, dyrektor ds. technologii w Azure Global i wiceprezes Mission Systems w firmie Microsoft.

Wieloletni program DARPA DPRIVE obejmie kilka faz, począwszy od zaprojektowania, opracowania i weryfikacji podstawowych bloków IP, które zostaną zintegrowane z systemem na chipie i pełnym stosem oprogramowania. W trakcie trwania projektu firma Intel będzie oceniać postępy w stosunku do wcześniej ustalonych celów wydajnościowych w zakresie szkolenia sztucznej inteligencji i obciążeń wnioskowania przy użyciu homomorficznie zaszyfrowanych danych na dużą skalę.1 Poza opracowaniem podstawowych technologii potrzebnych do zaprojektowania akceleratora, Intel i Microsoft będą współpracować z międzynarodowe organy normalizacyjne w celu opracowania międzynarodowych standardów dla FHE. Firma Intel będzie również nadal inwestować w trwające badania akademickie w tej dziedzinie.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Wydarzenie Pokémon Go Tour w Sinnoh, czasy siedlisk i przewodnik po badaniach specjalnych

Wycieczka Pokémon Go: Sinnoh globalne wydarzenie świętuje zarówno pierwotny region Sinnoh, jak i region Hisui. Rozpoczyna się wielkie wydarzenie Od...

Wygląda na to, że kamera Ring Car Cam została wycofana

Potwierdzono, że dzwoni Krawędź że zaprzestał sprzedaży Kamera samochodowa z pierścieniem, hybrydowa kamera samochodowa i kamera bezpieczeństwa, która rejestruje drogę i kierowcę w...

TikTok rozszerza integrację z Apple Music na kolejne regiony

W zeszłym roku TikTok wprowadził nową „Dodaj do aplikacji Muzyka”, która, jak sama nazwa wskazuje, pozwala użytkownikom szybko zapisać piosenkę, którą usłyszeli w...
Advertisment