Firma holdingowa CCS zajmująca się wymaganiami ubezpieczeniowymi G-Cloud 14 dla potencjalnych dostawców z części 4


The Koronne usługi komercyjne (CCS) odmawia rozszerzenia swojej decyzji o korekcie w dół kwoty ochrony ubezpieczeniowej wymaganej przez potencjalnych dostawców G-Cloud 14 na wszystkie cztery części programu, pomimo próśb dostawców, aby to uczynili.

Organem odpowiedzialnym za zakupy rządowe jest znajduje się pod rosnącą presją ze strony potencjalnych dostawców G-Cloud 14 Lot 4 „Computer Weekly” dowiedział się, że ponownie rozważy swoją decyzję o utrzymaniu sumy ubezpieczenia potrzebnej do udziału w umowie ramowej na poziomie 25 milionów funtów.

Dzieje się tak w następstwie wycofania się CCS ze swoich planów „nieproporcjonalnego podwyższenia” o 20 milionów funtów kwoty ubezpieczenia, której dostawcy musieliby potrzebować, aby uczestniczyć w pierwszych trzech partiach G-Cloud 14.

Poprzednie wersje ram wymagały od dostawców posiadania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej pracodawcy w wysokości 5 milionów funtów, ale w przypadku G-Cloud 14 firma CCS początkowo stwierdziła, że ​​będą musieli także posiadać oddzielne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej i odpowiedzialności zawodowej na co najmniej 10 milionów funtów.

CCS potwierdzono 7 marca 2024 r że ponownie rozważyła swoje stanowisko w sprawie poziomów ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej wymaganego od potencjalnych dostawców. W związku z tym uczestnicy części 1–3 ram potrzebowaliby teraz jedynie 1 miliona funtów ubezpieczenia z tytułu odpowiedzialności cywilnej i odpowiedzialności zawodowej, a także 5 milionów funtów z tytułu odpowiedzialności pracodawcy.

Dostawcy chcący zapewnić sobie miejsce na czwartej i ostatniej partii G-Cloud 14 nadal potrzebowaliby jednak ubezpieczenia o łącznej wartości 25 milionów funtów.

Reklama

Decyzja o utrzymaniu podwyższonych poziomów ubezpieczenia w przypadku części 4 nie spotkała się dobrze z potencjalnymi dostawcami, którzy wielokrotnie wzywali firmę CCS do zmiany zdania, jak wynika z kopii pytań kwalifikujących do części 4, którą ukazał się w Computer Weekly.

„Widzę, że w przypadku części od 1 do 3 kwestionowano poziom wymaganego ubezpieczenia i zmieniono go na niższy” – napisał jeden z potencjalnych dostawców. „Czy poziom ubezpieczenia wymagany w przypadku odpowiedzialności zawodowej w ramach Lotu 4 również zostanie obniżony do poziomu poniżej 2,5 miliona funtów?”

W świetle ograniczenia ubezpieczenia od odpowiedzialności zawodowej w przypadku niektórych pozostałych partii inny potencjalny dostawca powiedział: „Chcielibyśmy poprosić firmę CCS o ponowne rozważenie [its] stanowisko w sprawie ubezpieczenia od odpowiedzialności zawodowej w ramach Części 4 i zwracamy się o zmniejszenie tego ubezpieczenia z 10 milionów funtów do 5 milionów funtów.

W odpowiedzi na wiele z tych pytań przedstawiciel CCS stwierdził: „Poziomy ubezpieczenia pozostaną takie, jakie zostały zaproponowane”.

Computer Weekly rozumie ponadto, że CCS uzasadniła swoje działania, informując dostawców, że „poziomy ubezpieczenia są oceniane indywidualnie”, a ponieważ G-Cloud 14 Część 4 działa jako samodzielna platforma w stosunku do pozostałych trzech G-Cloud 14 Części, dopuszczalne jest, aby miał on różne wymagania dotyczące ubezpieczenia.

Część 4 ma na celu pomóc nabywcom IT z sektora publicznego w zdobyciu wsparcia w chmurze, usług bezpieczeństwa i migracji niezbędnych do realizacji projektów na dużą skalę, ale – jak potwierdziło CCS – w ramach części 4 G-Cloud wydano jedynie 25 000 funtów 13. od momentu uruchomienia w marcu 2023 r.

Dzieje się tak pomimo wytycznych firmy CCS doradzającej nabywcom IT z sektora publicznego, że maksymalna wartość zamówienia dla części 1 do 3 wynosi 250 000 GBP, a wszystko, co przekracza tę kwotę, powinno być przetwarzane w ramach Części 4. Nie wydano podobnych wytycznych dotyczących wydatków dla G-Cloud 14 .

Jak wcześniej informował Computer Weekly, wymagania dotyczące ubezpieczenia części 4 spotkały się z krytyką w świetle kwoty wydatków przeznaczonych na część 4 w ramach G-Cloud 13.

Owen Sayers, starszy partner w firmie konsultingowej Secon Solutions ds. bezpieczeństwa IT, powiedział wcześniej Computer Weekly, że biorąc pod uwagę niewielką liczbę transakcji dokonanych w ramach Lotu 4, kwota ubezpieczenia, jakiej poszukuje CCS, wydaje się nieproporcjonalnie wysoka.

„Lot 4 zawsze był czymś odstającym w G-Cloud, przybywał późno i w niejasnym celu” – powiedział Computer Weekly. „Fakt, że przetworzył transakcje o wartości zaledwie 25 000 funtów, jest zatem zarówno zaskakujący, jak i nie”.

Computer Weekly skontaktował się z firmą CCS, aby sprawdzić, czy ma coś jeszcze do dodania w odpowiedzi na tę historię, i otrzymał w odpowiedzi następujące oświadczenie.

„G-Cloud 14 to zakup na żywo. Dostawcy powinni zgłaszać pytania dotyczące zamówienia bezpośrednio w ramach oficjalnego procesu wyjaśniania, podczas którego zostaną one sprawdzone i odpowiednio rozpatrzone” – powiedział rzecznik CCS.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Które samochody obsługują kluczyk samochodowy w Apple Wallet?

Na WWDC w 2020 r. Apple ogłosiło nowa funkcja kluczyka samochodowego, która umożliwia kontrolowanie samochodu za pomocą aplikacji Portfel na iPhonie lub zegarku...

Funkcje Galaxy AI będą dostępne w telefonach Samsung ostatniej generacji – w tym w serii S21

Według nich Samsung planuje w przyszłym miesiącu udostępnić wybrane funkcje Galaxy AI kilku starszym flagowym telefonom i tabletom za pośrednictwem aktualizacji One UI...

Apple opowiada się za sprzedażą komputerów Mac wyposażonych jedynie w 8 GB pamięci RAM

Wraz z premierą MacBooka Pro M3 w zeszłym roku wielu recenzentów i klientów skrytykował firmę za w dalszym ciągu sprzedaż komputerów klasy premium...
Advertisment