Firma Dell aktualizuje pamięć masową PowerStore, PowerMax i PowerFlex


Firma Dell zaktualizowała swoje Tablice PowerStore i PowerMax i pamięć masowa definiowana programowo PowerFlex umożliwiająca większą proaktywną konserwację, a także większą pojemność w PowerFlex 4.5, mniejsze zużycie energii w PowerMaxOS 10.1 i większa odporność w PowerStore 3.6.

Podstawą ulepszeń w zakresie konserwacji proaktywnej są systemy generujące bardziej szczegółowe dzienniki informujące usługę Dell CloudIQ w trybie online Monitorowanie i zarządzanie z wykorzystaniem sztucznej inteligencji platforma.

„Dell CloudIQ wykorzystuje te wskaźniki operacyjne i dotyczące zużycia energii, aby zapewnić prognozy, powiadomienia i zalecenia dotyczące działań naprawczych” – powiedział Ben Jastrab, dyrektor produktu Dell, w poście na blogu.

PowerFlex 4.5: do 2048 maszyn wirtualnych w chmurze

Oprócz aktualizacji ukierunkowanych na sprzęt firma Dell rozszerzyła swoje usługi online, również w oparciu o PowerFlex SDS. Tutaj, Wierzchołek Block Storage – udostępniony już w tym roku na AWS, został rozszerzony na Azure.

Zaletą Apex Block Storage jest to, że może łączyć kilka instancji hiperskalera w jedną, dzięki czemu może się zwiększać We/Wy pojemność. W przypadku korzystania z najnowszej wersji — PowerFlex 4.5 — usługa Apex Block Storage może obsługiwać 2048 maszyn wirtualnych i 512 dysków wirtualnych w trybie blokowym na platformach AWS lub Azure.

PowerFlex może także dodać dostęp do plików do współdzielonej pamięci blokowej. W ten sposób nowa wersja pamięci masowej zdefiniowanej programowo, w chmurze i na miejscu, może „przyspieszyć dostęp do plików pięciokrotnie i pomnóż liczbę migawek 22x”, twierdzi Dell, choć nie precyzuje, jaka skala jest wymagana, aby to osiągnąć.

Reklama

PowerFlex to pamięć masowa definiowana programowo, której firma Dell używa w swojej infrastrukturze hiperkonwergentnej pod tą samą nazwą, chociaż Dell sprzedaje również VxRail, który jest oparty na pamięci masowej definiowanej programowo vSAN firmy VMware.

PowerStoreOS 3.6 dodaje przełączanie awaryjne HA w czasie rzeczywistym

W klasie średniej macierze PowerStore SAN (tryb blokowy) i NAS (tryb plikowy) korzystają z nowej wersji 3.6 systemu PowerStoreOS z czterema nowymi obszarami funkcjonalności. Najważniejszym z nich jest automatyczne przełączanie awaryjne magazynu o wysokiej dostępności do lokacji dodatkowej. Tym przełączaniem awaryjnym zarządza się poprzez wdrożenie węzła zarządzania – zwanego Metro Witness – w trzeciej lokalizacji.

„Serwer Witness sprawdza stan obu lokalizacji i w przypadku awarii uruchamia przejście na dostępną macierz” – powiedział Jastrab. „W tym momencie uruchamiany jest algorytm, który decyduje, gdzie przesłać dane, aby zmaksymalizować ich spójność”.

PowerStoreOS 3.6 umożliwia także wymianę węzłów magazynowania podczas pracy. Ta funkcja – zwana Data-In-Place lub DIP – pozwala na bezproblemową wymianę węzłów magazynowania przy obliczaniu optymalnej trasy dostępu przez węzły, które pozostają sprawne.

„Korzyścią jest odciążenie zespołów konserwacyjnych, które nie muszą już planować skomplikowanych migracji” – powiedział Jastrab. „Jednak fakt możliwości wymiany węzłów sterujących niezależnie od półek dyskowych pozwala uniknąć konieczności wykorzystywania całej macierzy pamięci masowej tylko w celu uzyskania nadwyżki pojemności. Pozwala to również na niedrogie wdrożenie najnowszych technologii w centrum danych.”

Trzecią nową funkcją jest możliwość wykorzystania woluminów vVols dla maszyn wirtualnych VMware z pamięci flash połączonej za pośrednictwem NVMe-over-TCP. Pozwala to na wzrost IOPS o 50% w porównaniu do wykorzystania iSCSI i bez konieczności zmiany istniejącej łączności Ethernet.

Na koniec możesz skonfigurować podsieć między dwiema macierzami, aby przetestować reguły przywracania w przypadku incydentu.

PowerMaxOS 10.1 skorzysta z akceleracji DPU

Najwyższej klasy macierze PowerMax SAN i NAS, przeznaczone dla krytycznych baz danych, dużych klastrów maszyn wirtualnych i komputerów mainframe, zostały przeniesione do wersji 10.1 systemu operacyjnego. Największą zaletą modernizacji było zmniejszenie zużycia energii. Według firmy Dell przy tej samej liczbie zużytych wcześniej watów zaktualizowana macierz PowerMax może zapewnić 2,8-krotnie większy dostęp.

To uaktualnienie pojawia się 15 miesięcy po wydaniu PowerMaxOS w wersji 10 i umożliwia firmie Dell wykorzystanie akceleracji zapewnianej przez procesory DPU Nvidia BlueField w swoich macierzach PowerMax. Wśród tych ulepszeń przyspieszenie 5x dla maszyn wirtualnych i 3x dla komputerów mainframe będzie miało miejsce w DPU, a nie w procesorach.

Ulepszone zostały także inne funkcjonalności związane z bezpieczeństwem, takie jak wykrywanie anomalii w wejściach/wyjściach czy szyfrowanie pakietów danych i realizowane będą poprzez protokół TLS 1.3. Istnieje jednak możliwość wykorzystania zewnętrznego systemu kluczy do szyfrowania i deszyfrowania. Dell stwierdził, że kradzież macierzy PowerMax nie ma już sensu, choć nie wyjaśnił, czy rzeczywiście do takiej sytuacji doszło.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Kody QR mogą być ukrytym oszustwem typu phishing – ostrzega FTC

Federalna Komisja Handlu (FTC) ostrzegła społeczeństwo przed skanowaniem jakichkolwiek starych kodów QR blog z alertami konsumenckimi zeszły tydzień. Oczywiście ostrzeżenie sprowadza się...

W miarę zbliżania się premiery Apple rozpoczyna planowanie szkoleń Vision Pro dla pracowników sprzedaży detalicznej

Apple intensywnie się do tego przygotowuje Premiera detaliczna Vision Pro– wynika z nowego raportu z Bloomberga. Według doniesień Apple zaczęło planować sesje...

Włącz podwójne dotknięcie dowolnego zegarka Apple Watch: instrukcje

Jedną z głównych nowych funkcji Apple Watch Series 9 i Ultra 2 jest tak zwane „podwójne dotknięcie”, które pozwala użytkownikom kontrolować urządzenie do...
Advertisment