Firma Boston Dynamics zamieniła swojego psa-robota w mówiącego przewodnika dzięki ChatGPT


Widzieliśmy Spota uruchomić, skoki nawet taniec…ale teraz możemy zobaczyć Spota rozmawiać. W nieco niepokojący sposób wideo opublikowane autorstwa Boston Dynamics widzimy jego-robota-psa z cylindrem, wąsami i wyłupiastymi oczami, który rozmawia z pracownikami z brytyjskim akcentem i zabiera ich na wycieczkę po zakładach firmy.

„Czy możemy rozpocząć naszą podróż?” – pyta Spot. „Naszym pierwszym punktem zainteresowania są stacje ładowania, w których roboty Spot odpoczywają i ładują się. Za mną, panowie. Jak pokazano w wersji demo, Spot potrafi odpowiadać na pytania, a nawet otwiera „usta”, aby sprawiać wrażenie, jakby rzeczywiście mówił.

Aby Spot „mówił”, Używany Boston Dynamics Interfejs API ChatGPT OpenAI wraz z niektórymi dużymi modelami językowymi typu open source (LLM) w celu dokładnego szkolenia jego odpowiedzi. Następnie wyposażył bota w głośnik, dodał funkcje zamiany tekstu na mowę i sprawił, że jego usta – hm… chwytak – naśladują mowę „jak usta marionetki”.

Matt Klingensmith, główny inżynier oprogramowania w Boston Dynamics, twierdzi, że zespół dał Spotowi „bardzo krótki scenariusz” dla każdego pomieszczenia w jego obiektach. Następnie bot połączył ten skrypt ze obrazami uzyskanymi z kamer umieszczonych na chwytaku i korpusie, co pozwoliło mu „uzyskać więcej informacji o tym, co widzi, przed wygenerowaniem odpowiedzi”. Według firmy Spot wykorzystuje modele wizualnego odpowiadania na pytania, aby zasadniczo dodawać podpisy do obrazów i odpowiadać na pytania na ich temat.

„Generator szumi cicho w pokoju pozbawionym radości. Zupełnie jak moja dusza.

„Fantazyjny kamerdyner” nie jest jedyną osobą, którą Spot przybiera podczas filmu. Czteronożny robot wciela się także w osobowość archeologa z lat 20. XX wieku, nastolatka i szekspirowskiego podróżnika w czasie. Przybiera nawet sarkastyczną osobowość, która zapytana o wymyślenie haiku odpowiedziała: „Generator szumi cicho w pomieszczeniu pozbawionym radości. Zupełnie jak moja dusza.

Reklama

Boston Dynamics twierdzi, że eksperymentując ze Spotem jako przewodnikiem wycieczek, odkryło kilka niespodzianek. W jednym przypadku zespół zapytał Spota, kim są jego „rodzice”, i udał się do miejsca, w którym w biurze firmy wystawione są starsze modele Spota. Firma zauważa również, że w niektórych przypadkach LLM zmyśliła pewne rzeczy, na przykład to sugerując Stretch, jego robot przeznaczony do przenoszenia pudełzostał stworzony do jogi.

„Jesteśmy podekscytowani możliwością dalszego odkrywania skrzyżowania sztucznej inteligencji i robotyki” – pisze Klingensmith w: opublikować na stronie Boston Dynamics. „Te modele [LLMs] może pomóc w zapewnieniu kontekstu kulturowego, ogólnej wiedzy opartej na zdrowym rozsądku i elastyczności, która może być przydatna w wielu zadaniach związanych z robotyką — na przykład możliwość przydzielenia zadania robotowi po prostu poprzez rozmowę z nim pomogłaby skrócić czas uczenia się korzystania z tych systemów.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Cena Sony WH-1000XM5 spadła do nowego rekordowo niskiego poziomu

Wygląda na to, że Boże Narodzenie nadeszło wcześniej, jeśli szukasz naprawdę dobrej oferty na słuchawki redukujące hałas. W tej chwili Target sprzedaje...

Ładowarka podróżna mophie MagSafe z szybkim ładowaniem Apple Watch

W zeszłym miesiącu, Mophie odświeżony jedna z najpopularniejszych ładowarek z obsługą niektórych nowych specyfikacji. Chociaż niewiele się zmieniło, od kilku tygodni korzystam...

Thriller kryminalny o napadach, film Monk i więcej nowych programów telewizyjnych w tym tygodniu

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami, ale telewizja nie zwalnia tempa. W tym tygodniu mamy dla Was wszelkiego rodzaju propozycje,...
Advertisment