Firma Apple potrzebowała małej pomocy przy nagrywaniu wydarzenia „Let Loose” na iPhonie


Specjalny program Apple „Let Loose”. wydarzenie w tym tygodniu zostało nakręcone iPhonem, podobnie jak wydarzenie „Scary Fast” z października ubiegłego roku. Jednak tym razem wydaje się, że Apple otrzymał pomoc, dołączając dodatkowe obiektywy do iPhone’ów.

Apple ma potwierdzone Stu Maschwitzowi że wydarzenie z tego tygodnia zostało nakręcone iPhonem 15 Pro Max przy użyciu obiektywów marki Panavision dołączone do niektórych scen.

W szczególności firma Apple używała obiektywów Panavision do ujęć, w których wymagała małej głębi ostrości. Niektórzy spekulowali, że Apple uzyskał płytką głębię ostrości dzięki postprocessingowi, ale okazuje się, że obiektywy Panavision mają za to podziękować:

„Let Loose” został nakręcony iPhonem 15 Pro Max, a Apple poinformował mnie w tle, że w przypadku kilku ujęć, w których pożądana była niewielka głębia ostrości, obiektywy Panavision były mocowane do iPhone’ów za pomocą opracowanego przez Panavision mocowania zwanego „Lens System przekaźnikowy.” To urządzenie jest dziś publicznie dostępne do wynajęcia od firmy Panavision, chociaż obecnie nie jest wymienione na jej stronie internetowej.

Co to jest „system przekaźnika obiektywu”? Pomyśl o teleskopie. Zamiast skupiać obraz na płaszczyźnie kliszy lub czujnika, tworzy tak zwany „obraz lotniczy”, który rejestrujesz za pomocą innego systemu soczewek — oka. Jeśli kiedykolwiek udało Ci się rozbić telefon o lornetkę, oznacza to, że stworzyłeś system przekaźnika obiektywu.

Wykorzystując system przekazywania obiektywu firmy Panavision, obiektyw iPhone’a „przechwytuje obraz obszarowy” i „zapewnia przechwytywanie obrazu w dzienniku ProRes Apple Log”.

Jest to zauważalna różnica w porównaniu z październikowym wydarzeniem Apple „Scary fast”, które został całkowicie zastrzelony na iPhonie bez dodatkowego obiektywu. Jabłko także opublikował spojrzenie zza kulis na październikowej imprezie, pokazującej proces kręcenia.

Reklama

Pełny awaria z Maschwitz zdecydowanie warto sprawdzić. Zawiera kilka świetnych uwag o tym, że to wszystko nie byłoby możliwe bez nagrywania Log ProRes na iPhonie 15 Pro.

Podążaj za Chancem: Wątki, Świergot, InstagramaI Mastodont.

Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Dlaczego zarząd OpenAI zwolnił Sama Altmana

Jesteśmy rozczarowani, że pani Toner w dalszym ciągu powraca do tych kwestii. Niezależna komisja zarządu współpracowała z kancelarią prawniczą Wilmer Hale, aby...

Dzięki uprzejmości FCC wyciekły szczegóły dotyczące nowych Galaxy Z Flip 6 i Galaxy Ring

Według zapisów testów FCC wygląda na to, że niezapowiedziany jeszcze Galaxy Z Flip 6 otrzyma nieznacznie większą pojemność baterii w porównaniu do Z...

Vivek Ramaswamy nie potrafi nawet dobrze wsadzić Buzzfeeda

Dobra, Vivek Ramaswamy, chciałeś mojej uwagi i teraz ją masz. Do tej pory znałem Cię przede wszystkim jako gościa, który tak histerycznie...
Advertisment