Firma Apple opracowała chip będący odpowiednikiem czterech M2 Ultras dla Apple Car


Apple Car nigdy nie ujrzał światła dziennego, ale ostatnie doniesienia ujawniły, że projekt znany jako „Titan” został odwołany po 10 latach i wydanych miliardach dolarów. Apple miał ambitne plany dotyczące swojego samochodu elektrycznego, takie jak posiadanie zaawansowanego systemu jazdy autonomicznej. Aby to urzeczywistnić, firma podobno opracowała chip odpowiadający czterem M2 Ultra łącznie.

Apple Car miałby chip odpowiadający czterem M2 Ultras

Bloomberga – powiedział Mark Gurman w odpowiedzi na pytania i odpowiedzi w poniedziałek, że zespół Apple Silicon był „silnie zaangażowany” w projekt Apple Car, zanim został on zamknięty. Zdaniem dziennikarza firma włożyła wiele wysiłku w stworzenie „mózgu AI” samochodu, który miałby być zasilany niestandardowym chipem Apple Silicon.

Ten nowy chip miałby moc równoważną czterem chipom M2 Ultras (najpotężniejszym, jakie Apple kiedykolwiek stworzył) razem wziętych. Pojedynczy układ M2 Ultra składa się ze 134 miliardów tranzystorów i jest wyposażony w 24-rdzeniowy procesor, procesor graficzny z maksymalnie 76 rdzeniami oraz dedykowany 32-rdzeniowy silnik neuronowy. M2 Ultra zasila obecną generację Mac Studio i Mac Pro.

Co ciekawe, Gurman twierdzi, że prace nad nowym chipem do samochodu były „prawie zakończone”, zanim projekt został przerwany. Ponieważ część inżynierów pracujących nad projektem samochodu została przeniesiona do innych zespołów w Apple, firma mogła ponownie wykorzystać inżynierię tego nowego chipa w przyszłych projektach.

Układ Apple M2 Ultra ARM

Zakończenie projektu Apple Car

Apple pracowało nad projektem samochodu od 2014 roku pod kierunkiem Tima Cooka. W ciągu ostatnich 10 lat firma eksperymentowała z różnymi pomysłami i prototypami. Ujawnił się najnowszy raport że firma próbowała nawet negocjować z Mercedes-Benz, Fordem, Volkswagenem, McLarenem i Teslą w sprawie budowy Apple Car.

Reklama

Jednak ze względu na wyzwania związane ze zbudowaniem w pełni autonomicznego samochodu, zgodnie z oczekiwaniami dyrektorów Apple, firma później ponownie rozważyła projekt, stosując mniej ambitne podejście. Mimo to zbudowanie samochodu wydawało się Apple zbyt skomplikowane i w zeszłym miesiącu firma zakończyła projekt Titan. Projekt kosztował Apple około 1 miliarda dolarów rocznie.

Przeczytaj także

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Senat ponownie zatwierdza program szpiegowski FISA, ale nie przed jego wygaśnięciem o północy

Senat przyjął ustawę ponownie zatwierdzającą art. 720 ustawy o nadzorze wywiadu zagranicznego (FISA), kontrowersyjny program umożliwiający szpiegowanie zagranicznych „celów” bez nakazu ale długa,...

Przewodnik po Dniu Społeczności Pokémon Go Bellsprout

PokemonGo organizuje wydarzenie z okazji Dnia Społeczności Bellsprout 20 kwietnia od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Zgodnie z oczekiwaniami w przypadku...

Co oznacza restrukturyzacja Google dla Pixela i Androida?

Kluczowe dania na wynos Wewnętrzne zmiany Google pod rządami Ricka Osterloha mają na celu usprawnienie działania Pixela i Androida oraz usprawnienie...
Advertisment