Acer nie jest marką, która zwykle kojarzy się z fotografią, ale jej nowa oferta aparatów ma ciekawą zaletę — możliwość robienia zdjęć i nagrywania filmów w stereoskopowym 3D. Ogłoszony przed przyszłotygodniowym wydarzeniem Computex, Kamera stereofoniczna SpatialLabs Eyes umożliwia także użytkownikom transmisję strumieniową treści 3D na żywo do YouTube oraz prowadzenie rozmów wideo 3D w Zoom, Teams i Google Meet.
Acer twierdzi, że kamera stereofoniczna SpatialLabs Eyes będzie dostępna w trzecim kwartale tego roku w cenie od 549 dolarów. W pełni integruje się z linią urządzeń SpatialLabs 3D firmy Acer — takich jak Laptop Aspire 3D 15 SpatialLabs Edition — które zachwyciły nas imponującą możliwością wyświetlania treści 3D bez okularów. Obrazy i wideo zarejestrowane kamerą SpatialLabs można także oglądać na innych wyświetlaczach obsługujących 3D, projektorach 3D, goglach VR lub w samej kamerze.
Obsługa transmisji na żywo 3D i połączeń konferencyjnych to funkcja niszowa, ale miło jest widzieć, jak Acer rozszerza swoją technologię SpatialLabs 3D. Naprawdę trzeba doświadczyć doświadczenia 3D, które zapewnia firma Acer, aby zrozumieć, jak niesamowite jest oglądanie rzeczy sięgając na ciebie bez pomocy okularów. Jest o wiele lepszy (i przyjemniejszy do oglądania) niż starsze produkty 3D bez okularów, takie jak handheld 3DS firmy Nintendo, a kamera SpatialLabs sprawia, że filmowanie takich treści jest bardziej dostępne dla osób nieposiadających dużej wiedzy z zakresu wideografii.
Kamera SpatialLabs jest kompaktowa, waży 220 gramów (0,4 funta) i mierzy 4 x 2,5 x 0,9 cala. Ma rozdzielczość 8 megapikseli na oko, wbudowane „lustro do selfie” i kilka znanych funkcji fotograficznych, takich jak elektroniczna stabilizacja obrazu (EIS) oraz możliwość ręcznej regulacji ustawień ISO, balansu bieli i czasu otwarcia migawki. Aparat ma także akumulator o pojemności 1500 mAh, gniazdo kart microSD umożliwiające rozszerzenie pamięci oraz 2,4-calowy ekran dotykowy umieszczony w „odpornej na warunki atmosferyczne” obudowie.
Transmisja na żywo do serwisu YouTube będzie wymagać najnowszej wersji odtwarzacza SpatialLabs Player firmy Acer, natomiast obsługa wideokonferencji 3D – która obejmuje także „konfigurowalne funkcje głębi” – będzie włączana za pośrednictwem nadchodzącego widżetu rozmów wideo SpatialLabs, który również zostanie udostępniony w trzecim kwartale.