Final Fantasy 7 Rebirth przywraca Yuffie Kisaragi w najlepszy sposób


Yuffie Kisaragi to ognista lokomotywa stojąca za główną obsadą Final Fantasy 7: Odrodzenie. Niezależnie od tego, czy ucieka samotnie w poszukiwaniu ukochanej materii, czy podejmuje próbę głośnego zabójstwa na oczach całego świata, po prostu nie da się jej powstrzymać. Wojownik z Wutai pojawił się wcześniej jako postać opcjonalna w oryginalnej wersji gry. Już od samego początku jest ona częścią głównego wątku fabularnego, a jej dodanie to jeden z moich ulubionych sposobów Odrodzenie zmienia historię z oryginalnej gry.

Yuffie po raz pierwszy pojawił się w oryginale jako opcjonalna grywalna postać Ostateczna fantazja 7. Aby ją zdobyć, gracze musieli udać się do jej ojczyzny Wutai i ukończyć powiązane z nią zadanie. W tamtej grze odblokowanie jej było całkowicie wybieralną częścią gry, ale teraz odgrywa ona dużą rolę w nowej trylogii gier, które na nowo wyobrażają sobie oryginalną historię. Teraz zagrała główną rolę w swojej własnej historii Przeróbka Final Fantasy 7e’s DLC, Międzyklasowe. Tam pomogła Avalanche zinfiltrować placówkę Shinra i ukraść specjalny materiał. Teraz w Odrodzeniewidzimy, jak łączy się z Cloud Strife i główną grupą postaci, gdy grupa wyrusza, by ocalić świat przed Sephiroth.

Jako jeden z najmłodszych członków Avalanche i stały rezydent Goofball, łatwo było zignorować Yuffie. W kilku momentach wydaje się, że ma jednokierunkowy zamiar gromadzenia swoich błyszczących, cennych materiałów. Mimo to młoda wojowniczka ma wzniosłe ambicje, aby pomóc ojczyźnie i pokonać Shinrę. Jest w niej o wiele więcej, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka, a twórcy znaleźli sposób, aby jej osobowość zabłysnęła w każdym przypadku. Robią to w taki sposób, że pozwalają Yuffie być Yuffie.

Reklama

Nieee! O mój Boże, Yuffi! NIE! Nie wymiotuj!
Zdjęcie: Square Enix przez Polygon

Z Yuffie wszystko jest na wierzchu. Nie chodzi tylko o to, jak wygląda czy mówi, ale o to, jak widzimy ją poruszającą się na całym świecie. W przerywnikach filmowych Yuffie często wyraża siebie przesadnymi ruchami, podczas których wymachuje rękami podczas biegu lub robi minę, rozszerzając szeroko usta i wystawiając język. Do tego dochodzi fakt, że nie może jechać samochodem ani samolotem, nie narażając się na wymiotowanie. Zespół programistów Square Enix najwyraźniej poświęcił wiele uwagi każdemu szczegółowi jej postaci i nadał jej wyjątkową, młodzieńczą fizyczność.

Yuffie konsekwentnie wprowadza do wydarzeń małe chwile radości i fantazji. Widzimy, jak jej twarz wykrzywia się z dezaprobatą podczas rozmów lub jak dręczy Barreta fałszywymi ciosami podczas krótkiego spaceru. W pewnym momencie głównego wątku fabularnego jej angielska aktorka głosowa, Suzie Yeung, wylegując się na kanapie, śpiewa całą oryginalną piosenkę o materii. Jest znudzoną nastolatką i, cóż, takie momenty to pokazują.

Wspaniale jest ją także zabrać na przygodę. Jeśli chodzi o walkę, ma jeden z najprzyjemniejszych i najbardziej wszechstronnych stylów walki i przoduje zarówno w walce na dystans, jak i na bliskim dystansie, używając swojego gigantycznego shurikena. W tej historii jest typem luzaka, który potrafi wywołać emocje w każdej sytuacji. Może to wyglądać na jej niedojrzałe wybieganie do przodu i sprawianie kłopotów, a nawet momenty, w których jedna z jej pochopnych interwencji zagraża stabilności całego porządku światowego.

Według mnie kreacja Yuffie ucieleśnia najlepsze elementy filmu Odrodzenie. Choć ma swoje spora część wzdęć, gra naprawdę błyszczy, gdy oddaje dziwactwa i emocje oryginalnej gry i jej bohaterów, renderując te chwile z oszałamiającą szczegółowością. Oczywiście Yuffie zawsze była głupkowatą dziewczyną, której zależało na znalezieniu materiału, ale teraz twórcy mogą pokazać nam znacznie więcej tego, jaka naprawdę jest ta dziewczyna.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Unijna ustawa o sztucznej inteligencji nie chroni praworządności i przestrzeni obywatelskiej

Unia Europejska (UE) Ustawa o sztucznej inteligencji (AI). Jak wynika z oceny Europejskiego Centrum Prawa Non-Profit (ECNL), „nie chroni skutecznie praworządności i przestrzeni...

57-calowy Predator Z57 firmy Acer trafia do sprzedaży detalicznej

Dla tych, którzy nie są zadowoleni z rozdzielczości większości ultraszerokokątnych wyświetlaczy dostępnych na rynku, nowy dodatek firmy Acer do linii Predator powinien zadowolić...

Emulator iPhone’a „iGBA” został usunięty z App Store, ale nie jesteśmy pewni dlaczego

W weekend pierwszy emulator gier na konsolę przenośną trafić do App Storepo złagodzeniu wytycznych dotyczących recenzji App Store tydzień wcześniej. Przewiń do przodu o...
Advertisment