Final Fantasy 7 Rebirth na nowo rozpaliło wojnę wysyłkową w Cloud Strife


W szkole dowiedziałem się kiedyś o brytyjskiej polityce. Nie pamiętam szczegółów, ale nasza nauczycielka pokazała nam wideo przedstawiające burzliwą debatę w Izbie Gmin. W całej izbie rozległy się krzyki członków parlamentu, a ludzie wygwizdywali z dezaprobatą, gdy ktoś mówił do mikrofonu. Ludzie tłoczyli się obok siebie jak luźna miska i machali do siebie papierami. Jest niesforny, chaotyczny – i dokładnie tak właśnie sobie wyobrażam spedytorów Cloti i Clerith, jeśli zbierze się ich wszystkich i wrzuci do jednej sali, aby przedyskutować, co jest dla nich najlepsze Ostateczna fantazja 7 bohater Cloud Strife.

Fani Ostateczna fantazja 7 i powiązane z nim wydawnictwa kompilacyjne debatują nad tym, czy pasuje do kłębiącego się najemnika od 1997 roku. Z jednej strony mamy Cloti – połączenie Clouda i Tify Lockhart, najlepszej przyjaciółki Cloud z dzieciństwa. Po drugiej stronie jest Clerith, co zakłada, że ​​Cloud powinien przebywać z Aerith Gainsborough, optymistyczną i beztroską czarodziejką, którą Cloud spotyka podczas swoich podróży.

Za każdym razem, gdy myślę, że zainteresowanie fandomu jedną z największych wojen statków w historii gier wideo w końcu wygasło, coś popycha uśpioną bestię ponownie do przebudzenia. Zeszłej zimy wydano Square Enix Final Fantasy 7: Odrodzenie, a jego pojawienie się wywołało nowe zniszczenia w fandomie. Wydarzenia przedstawione w niedawnym remake’u – i rozmowy wokół niego – cofnęły fandom o 20 lat.

[Ed. note: This post contains spoilers for the intimate date scene shared between Cloud and Tifa and other events in Final Fantasy 7 Rebirth.]

Strony fanów stworzone przez użytkowników z początku XXI wieku zawierały kronikę nastrojów obu stron wielkiej wojny okrętowej. Już wtedy ludzie wspierający którąkolwiek z par rzucali wulgaryzmami i nienawiścią w stronę drugiej postaci, której nie dodali do Cloud. Na stronach skierowanych przeciwko Aerith można przeczytać tyrady na temat tego, jak zachowała się „czysta suka”, zabierając Cloud od Tify, lub udać się na fora Clerith, gdzie można przeczytać, jak zwolenniczka przeciąga Tifę za to, że ma „duże piersi z poduszką powietrzną”. Byłoby to wszystko, co mogłoby zostać użyte jako amunicja przez którąkolwiek ze stron – nie miało znaczenia, jak nieistotny lub całkowicie nieistotny byłby ten szczegół. Niektórzy fani analizowali nawet szczegóły, takie jak rzekome tajne znaczenie koloru spódnicy Tify. (Możesz przeczytać szczegółowe omówienie tego przez Polygon era fandomu tutaj.)

Reklama

Zdjęcie: Square Enix przez Polygon

Od tego czasu Square Enix nadal wypuszczało nowe remake’i i FF7związanych z mediami, co tylko dało fanom więcej materiału do wspierania którejkolwiek ze stron. Remake Final Fantasy 7 pokazuje rodzącą się miłość pomiędzy Tifą i Aerith, przy czym ogólna fabuła Cloud nie skłania się zbytnio ku żadnej z osób, jeśli chodzi o romans, ale z drugiej strony Final Fantasy 7: Odrodzenie posunął to wszystko o krok dalej. To jest ponieważ Pocałunek Clouda i Tify! W tej scenie i w kilku innych Odrodzenie wydaje się, że gra all-in na Cloud i Tifie. Daty i przerywniki filmowe różnią się w zależności od wyborów dialogowych i wybranych zadań, ale nawet jeśli nie zobaczysz Clouda na intymnej randce z Tifą, ta dwójka prawie się pocałuje, niezależnie od tego, jaką randkę wybierzesz w innym momencie historia. I bez względu na to, co zrobisz, Cloud nie podzieli się pocałunkiem w usta z żadną inną postacią.

Tak, mówimy tutaj o tym, kto kogo całuje w usta. (Nawet gdy mówimy o faktach, rozmowy na ten temat wydają się bardzo elementarne.) Ale teraz te momenty w grze i wiele więcej wydają się prawie gotowe uzbroić zwolenników którejkolwiek postaci w arsenał klasy wojskowej dla ich strony. W dniu premiery gry użytkownicy udostępnili Cloud on X klipy z różnymi scenami randkowymi. Fani zaczęli reagować, co spowodowało, że Odrodzenie rozpalił ogień zapału fanów i od tego czasu nie gaśnie.

Gniew pomiędzy obiema grupami zaczął ping-pongować tam i z powrotem w zastraszającym tempie. W poście na X spedytor Clerith o pseudonimie Supernerd471 spekulował, że Cloud żywi „pewną głęboką urazę do Tify za gówniane życie, jakie wiódł w Nibelheim”. Zrzut ekranu tego posta trafił na subreddit Cloti, wywołując żarliwe reakcje, takie jak ta, od użytkownika o imieniu Riskedbiscuit, który napisał: „Klasyczne obłąkane zachowanie Cleritha. Najwyraźniej nie grają w te gry i po prostu myślą, że Tifa „znęcała się” nad Cloud, kiedy tego nie robiła. Próbowała go zaprosić na różne rzeczy, ale on nie chciał iść ze względu na jej przyjaciół i chciał Tifę dla siebie… nie dla niej wada. Po prostu obwiniają ją o wszystko, do cholery, prawdopodobnie niektórzy z nich myślą, że Tifa zabiła Aerith. Banda klownów, analfabetów medialnych, którzy tak bardzo starają się przekręcić historię swojego statku. Nie mogę sobie wyobrazić bycia tak nieszczęśliwym i głupim.

Obrazek przedstawiający Tifę trzymającą Cloud za ramię w Final Fantasy 7 Rebirth.

Zdjęcie: Square Enix przez Polygon

W Odrodzenie, Cloud zmaga się ze swoim tajemniczym połączeniem z Sephiroth i często atakuje otaczających go ludzi, w tym zarówno Aerith, jak i Tifę. W jednym poście napisał użytkownik X CloudxAerith, „CIotis od 2015 r. nie mógł się doczekać i przechwalał się możliwością wykorzystania załamania chmury w miejscu uderzenia w powietrze i oto, co otrzymali”, a tweet zawiera klip, w którym Cloud popycha Tifę na ziemię. W odpowiedzi, powiedział użytkownik X, Mudiscorp”, „teraz, kiedy możemy używać tej samej broni co oni, mówią: «ale był kontrolowany przez sefirę». och, ta karma.

Już jedno przewinięcie przez zalew ujęć broniących którejkolwiek ze stron przenosi mnie z powrotem do fanów z początku XXI wieku, którzy rzygali gniewem na preferowane przez siebie postacie. Członkowie fandomu nadal zastanawiają się nad którąkolwiek z fikcyjnych postaci, a nawet metody analizy pozostały takie same. (Ludzie wciąż krzyczą o rzekomo „bezstronnych” tłumaczeniach Final Fantasy Ultimania archiwalne książki.)

Różnica teraz? W świecie, w którym te odmienne społeczności fanów zostały zmiażdżone w witrynach takich jak Reddit, X i TikTok, źródło gniewu przesunęło się jeszcze bardziej w kierunku osobistych ataków na same plakaty. Jeśli jesteś zwolennikiem Tify, nie wystarczy już nienawidzić Aerith, musisz także nienawidzić każdego, kto wysyła Aerith. Zwolennik Tify może z łatwością wyszukiwać i znajdować profile fanów Aerith oraz odpowiadać na ich posty. Konta fanów mogą cytować i tweetować twierdzenia, które z kolei służą jako miejsce na gromadzenie konkretnych twierdzeń lub argumentów.

Obrazek przedstawiający Tifę i Aerith prowadzące prywatną rozmowę w Final Fantasy 7 Rebirth.  Siedzą w ciemnym pokoju i pochylają się, żeby ze sobą porozmawiać.

Zdjęcie: Square Enix przez Polygon

Nawet jeśli fan nie dokłada wszelkich starań, aby znaleźć konta i opinie, z którymi się nie zgadza, nadal może natknąć się na treści z drugiej strony. Z własnego doświadczenia wynika, że ​​algorytm TikTok pokazywał mi treści zarówno Cloti, jak i Clerith, prawdopodobnie dlatego, że wykazałem zainteresowanie oglądaniem filmów o Ostateczna fantazja 7. Wydaje mi się, że algorytm TikTok mógłby z łatwością skierować treści Cloti do fanów Clerith lub odwrotnie i wywołać więcej konfliktów.

Ważne jest, aby pamiętać, że te skrajne przykłady nie są reprezentatywne dla całego fandomu ani dla każdego spedytora Clerith i Tifa. Właśnie w tym tygodniu widziałem piękny post na Reddicie od fana Aerith która po prostu chciała podkreślić swoje ulubione momenty w parze. Jest wiele rzeczy, które można pokochać we wszystkich trzech postaciach. Remake Final Fantasy pokazało nam, że Cloud, Aerith i Tifa tak zrobią stworzyć świetną parę, Właściwie. Co więcej, pokazało nam, że być może datą, którą przez cały czas musieliśmy widzieć, jest ta pomiędzy Tifą i Aerith, ponieważ obie rzeczywiście planują sami pójść na randkę.

Nie mam żadnego problemu z wysyłką. Rozmawianie o romantycznych parach pomaga tworzyć społeczności internetowe wokół gier, a dla mnie zwiększa to przyjemność z oglądania serii. Spedytorzy Cloti i Clerith podarowali nam zmysłowy fanfic, efektowne edycje wideoI urocza sztuka. Po prostu czasami te strony mogą stać się nieco agresywne i zepsuć zabawę ludziom, którzy są tam tylko dla uroczych chwil. Częściowo jest to spowodowane tym, jak działają dziś media społecznościowe, ale walki również się przeciągają, ponieważ nie możemy z całą pewnością powiedzieć, kto byłby lepszym dopasowaniem. Clerith kontra Cloti to wojna, której nie da się wygrać – i może dlatego toczy się tak długo.

Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

G-Cloud 14: Zagraniczni dostawcy ryzykują nieprzestrzeganiem przepisów, ponieważ CCS zmienia stanowisko w sprawie brytyjskich wymogów dotyczących podatku VAT

Służbę handlową Crown Commercial Service (CCS) oskarża się o wysyłanie mieszanych wiadomości do dostawców usług w chmurze mających siedzibę poza Wielką Brytanią, którzy...

Knowledge24: „Nie możesz iść w życiu sam” – mówi aktorka Viola Davis

Podczas konferencji użytkowników ServiceNow Knowledge24 w Vegas aktorka, autorka i producentka Viola Davis powiedziała: „Nie zaczynałam od skoku, ale raczej od serii zataczania...

Kobiety w danych: CDO BAE Systems wyjaśnia, dlaczego różnorodność danych ma znaczenie

Praca z dzikimi gorylami i gibonami ratowniczymi nie jest tradycyjną drogą do kariery w branży danych i technologii. Ale dla Johanny Hutchinson...
Advertisment