Film dotyczący prywatności Apple jest w języku chińskim, ale nadal możemy się nim cieszyć


Wczoraj musieliśmy obejrzyj nowy film dotyczący prywatności firmy Applestworzony, aby podkreślić sposób, w jaki Zdrowie aplikacja chroni nasze dane medyczne. dzisiaj chiński wersja Jabłko strona zawiera kolejną zabawę Prywatność wideo (link poniżej) i nie musisz mówić po mandaryńsku, aby się nim cieszyć…

To dlatego, że wideo to cała akcja, z towarzyszącymi mu tekstami piosenek w języku mandaryńskim.

To dość odważna reklama dla Apple, biorąc pod uwagę, że pokazuje mężczyzn w garniturach próbujących inwigilować obywateli – co wydaje się raczej odniesieniem do masowego nadzoru chińskiego rządu centralnego.

Wikipedii ma dobre podsumowanie stanu nadzoru rządowego w Chinach.

W 2005 roku chiński rząd stworzył system masowej inwigilacji o nazwie Skynet. Rząd ujawnił istnienie Skynetu w 2013 roku, kiedy to sieć obejmowała ponad 20 milionów kamer. Oprócz monitorowania ogółu społeczeństwa kamery zainstalowano na zewnątrz meczetów w regionie Xinjiang, świątyń w Tybecie i domów dysydentów.

W 2017 r. chiński rząd zachęcał do korzystania z różnych aplikacji na telefony komórkowe w ramach szerszego nadzoru. Lokalne organy regulacyjne uruchomiły aplikacje mobilne dla celów bezpieczeństwa narodowego i umożliwienia obywatelom zgłaszania naruszeń.

Od 2018 r. najbardziej godnymi uwagi mechanizmami nadzoru były masowy nadzór kamer na ulicach, nadzór internetowy oraz nowo wynalezione metody nadzoru oparte na kredytach społecznych i tożsamości.

Od 2018 r. chiński rząd centralny przyjął również technologię rozpoznawania twarzy, drony obserwacyjne, policję robotów i gromadzenie dużych zbiorów danych, których celem są internetowe platformy mediów społecznościowych w celu monitorowania swoich obywateli.

W 2019 roku informator NSA Edward Snowden powiedział, że chińskie mechanizmy masowej inwigilacji i maszyny prywatnej komunikacji są „całkowicie zdumiewające”. Oszacowano, że od 2019 roku w Chinach kontynentalnych oddano do użytku 200 milionów monitorujących kamer CCTV systemu „Skynet”, czterokrotnie więcej niż kamer monitorujących w Stanach Zjednoczonych. Państwowe media w Chinach twierdzą, że Skynet to największy system nadzoru wideo na świecie, wykorzystujący technologię rozpoznawania twarzy i analizę dużych zbiorów danych. W 2019 roku firma Comparitech podała, że ​​8 na 10 najczęściej monitorowanych miast na świecie znajduje się w Chinach, a Chongqing, Shenzhen i Szanghaj znajdują się w pierwszej trójce na świecie. W 2019 roku Chiny dostarczyły technologię nadzoru do większości krajów na świecie i umieściły kraj w kontrolę nad przemysłem masowej inwigilacji.

Według badacza branży IHS Markit, pod koniec 2019 roku na świecie było 770 milionów kamer monitorujących, z czego około 415,8 miliona znajdowało się w Chinach. Jeśli te tendencje się utrzymają, do końca 2021 roku na świecie będzie ich około 1 miliarda, aw Chinach 540 milionów. Rząd twierdzi, że zapobiega to przestępczości, ale obywatele obawiają się, że ich dane i prywatność mogą zostać naruszone. Pod koniec października 2020 roku artysta Deng Yufeng wykorzystał sztukę performance, aby podkreślić, jak trudno jest uniknąć widoku z kamer bezpieczeństwa.

Chiny mają również tak zwaną Wielką Chińską Zaporę Sieciową, która blokuje obywatelom dostęp do wielu stron internetowych i aplikacji.

Reklama

Zależność Apple od Chin jako centrum produkcyjnego i ogromnego rynku zbytu dla jego produktów często oznaczała, że ​​firma przestrzega niektórych bardzo niesmacznych praw – w tym usuwanie aplikacji VPN z App Store i przechowywanie danych iCloud dla obywateli Chin na rządowym serwerze.

Oznaczało to również, że Apple uważa, co mówi publicznie o kwestiach praw człowieka w kraju, ale w tym filmie wydaje się, że producent iPhone’a postanowił odrzucić ostrożność na wiatr. Artysta sztuk walki z Hongkongu Donnie Yen Ji-dan odgrywa rolę funkcji prywatności Apple.

Sprawdź wideo dla siebie.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

FSP przedstawia nowe zasilacze Dagger Pro Series ATX 3.0 SFX

FSP Group, jeden z wiodących światowych producentów wysokowydajnych zasilaczy OEM i ODM, przedstawia nową generację zasilaczy SFX serii DAGGER PRO o mocy 750...

Armored Core VI nie ma otwartego świata – dyrektor FromSoftware chciał odróżnić go od Elden Ring

Armored Core VI: Fires of Rubicon firmy FromSoftware i Bandai Namco Entertainment ma ukazać się latem tego roku – wielu fanów nie może...

YEYIAN ogłasza gamingowe komputery stacjonarne z kartą graficzną NVIDIA GeForce RTX 4060 Ti

YEYIAN Gaming, wiodący światowy projektant i producent innowacyjnych, gotowych komputerów do gier, urządzeń peryferyjnych i komponentów komputerowych, z radością ogłasza wprowadzenie na rynek...
Advertisment